اجتماعی

رییس مجلس به‌دنبال لغو کنکور سراسری است

بحث لغو کنکور ۹۹ در دوران شیوع کرونا بحثی داغ است و چندین ماه است که مسئولان ارگان‌های مختلف نظرات گوناگونی پیرامون آن می‌دهند. با توجه به آن‌که کنکور دکترا چند روز پیش برگزار شد و چندان هم پروتکل‌های بهداشتی در آن رعایت نشدند، دوباره بحث لغو کنکور ۹۹ داغ شده و حتی مجلس به‌شدت پیگیر آن شده‌است. امروز محمدباقر قالیباف رییس مجلس در مورد لغو کنکور سراسری در صحن مجلس صحبت کرد و اظهار داشت که لغو کنکور در دستور مجلس است.

محمدباقر قالیباف گفت:

… نگران رعایت‌نشدن پروتکل های دقیق بهداشتی در کنکور سراسری هستیم. متاسفانه به وعده‌های داده شده در برگزاری کنکور دکتری عمل نشد و بی‌توجهی‌های تاسف آوری در برگزاری آن کنکور وجود داشت که خود نیازمند بررسی دقیق‌تر و پیگیری است.

این کوتاهی‌ها، نگرانی مردم در خصوص برگزاری کنکور سراسری را بیشتر کرده‌است و بسیاری از نمایندگان شنونده نگرانی‌های والدین در خصوص سلامت فرزندان خود بوده‌اند. بنظر می‌رسد تعویق زمان کنکور تا گذشتن از دوران پیک کرونا و خنک‌تر شدن هوا که امکان استفاده از ماسک بمدت چند ساعت را میسر کند، ضروری باشد.

سلامت دانش آموزان عزیز ما، خط قرمز مجلس است و کمیسیون‌های بهداشت و آموزش مجلس وظیفه دارند تا اطمینان از رعایت بهترین تصمیم در این خصوص، مطالبات مردم را از مسئولین ذی‌ربط پیگیری کنند.

البته باوجودی‌که امروز رییس مجلس نشان داد که با برگزاری کنکور مخالف است، دیروز رییس کمیسیون آموزش اظهار داشت که مجلس موافق برگزاری کنکور است. علیرضا منادی در این باره گفت:

واقعیت این است که تاکنون ستاد کنکور دو سه مرتبه زمان برگزاری را تغییر داده است؛ در شرایط کرونا، وضعیت حال حاضر را بهتر از فردا می‌دانیم.

با توجه به اطلاعاتی که داریم شهریور به بعد پیک کرونا و آنفلوآنزا را خواهیم داشت درصدی موافق و تعدادی مخالف برگزاری کنکور هستند و چنین فضای رسانه‌ای ایجاد شده است.

اگر قرار است کنکور برگزار شود باید شرایط بهداشتی به طور کامل رعایت شود آنقدر بدبین نیستم و معتقدم می‌توانیم کنکور را برگزار کنیم.

رییس کمیسیون آموزش مجلس همچنین گفت:

تعویق و تغییر زمان کنکور آسیب‌های روحی برای دانش‌آموز به دنبال دارد. ما اجازه نمی‌دهیم سازمان سنجش کنکور بی کیفیت برگزار کند. اگر امسال ۳۰ درصد در کنکور دکترا شرکت نکرده‌اند سال قبل آن ۲۴ درصد و سال قبل‌تر  ۲۰ درصد شرکت نکرده بودند.

 قابل‌ذکر است که ۱۶ تا ۱۸ مرداد قرار است کنکور کارشناسی ارشد و ۲۹ مرداد تا ۱ شهریور قرار است کنکور سراسری برگزار شوند، اما احتمال این‌که هر دوی این کنکورها، و خصوصاً کنکور سراسری، لغو شوند و برگزاری آن‌ها به زمان دیگری موکول شود زیاد است.

بیشتر بخوانید
تجاوز پدر بابک خرمدین به دخترش آرزو خرمدین + فیلم

قرار است ۱ میلیون و ۵۰ هزار نفر در کنکور سراسری شرکت کنند و همین است که حساسیت‌ها را نسبت‌به کنکور افزایش داده‌است. باید منتظر ماند و دید که بالأخره موافقان برگزاری کنکور موفق به برگزاری می‌شوند یا آن‌ها که مخالف برگزاری هستند می‌توانند کنکور را لغو کنند.

همچنین بخوانید: پروژه جدید مافیای کنکور

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا