اقتصادیپزشکی

لغو اکثر پروازهای شرکت‌های هواپیمایی امارات و ترکیه

در دو ماه گذشته بسیار از کسب و کارها از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند. برخی به تعطیلی کامل کشیده شده‌اند و برخی دیگر کارشان به شدت کم شده است. ایرلاین‌های زیادی هم، خصوصاً در اروپا و شرق آسیا، فعالیت‌های‌شان را تا حد زیادی کم کرده‌اند، اما خبرهای جدید حاکی از آن هستند که شرکت‌های هواپیمایی ترکیه و امارات تقریباً تمامی پروازهای مسافرتی‌شان را برای جلوگیری از کرونا لغو کرده‌اند. البته چند مورد جزئی از این پروازها به دلایلی انجام خواهند شد.

لغو پروازهای شرکت هواپیمایی امارات در روزهای شیوع کرونا

شرکت امارات در اکانت رسمی‌اش در توییتر اعلام داشت که حداقل تا روز ششم فروردین اکثر قریب‌به‌اتفاق پروازهای این ایرلاین انجام نخواهند شد. مورد دیگری که در توییت‌های اکانت رسمی این شرکت دیده می‌شود این است که هیچ خبری از این که دقیقاً چه زمانی پروازهای این شرکت هوایی به حالت قبل درخواهند آمد وجود ندارد.

نکته‌ی دیگر آن که چنان‌که از توییت‌های حساب توییتر امارات برمی‌آید گویا خطوط باری اسکای‌کارگو جهت ارسال یا دریافت بسته‌های باری فعال هستند و توقفی در کار آن‌ها به وجود نخواهد آمد.

تغییر دیگری که در شرکت هواپیمایی امارات به سبب شیوع کرونا در جهان صورت گرفته کم‌شدن حقوق کارکنان این شرکت بزرگ است. این شرکت اعلام کرده که تا سه ماه آینده حقوق بسیاری از کارکنان کاهش خواهد یافت. بر طبق اعلام شرکت، این اقدام ناراحت‌کننده است اما برای آن که شرکت سرپا بماند گریزی از آن نیست. در واقع تعطیل‌شدن بسیاری از پروازهای شرکت هواپیمایی امارات موجب کاهش درآمد شرکت می‌شود و همین کاهش درآمد شرکت است که کاهش حقوق کارکنان را به همراه دارد.

بیشتر بخوانید
تشخیص کرونا در 45 دقیقه؟

در آخر آن که بر اساس خبرهایی که از سوی خود شرکت امارات منتشر شده‌اند،  پروازهای این شرکت به سمت کشورهایی همچون بریتانیا، سوییس، تایلند، فیلیپین، کره‌ی جنوبی و ژاپن ادامه خواهند داشت – آن هم تا زمانی که خود این کشورها دیگر اجازه ندهند که هواپیمایی از خارج وارد آن‌ها شود.

لغو پروازهای شرکت هواپیمایی ترکیه

شرکت هواپیمایی ترکیه [Turkish Airlines] نیز اعلام کرده تمام پروازهای مسافری این شرکت تا روز ۲۹ فروردین لغو می‌شوند. البته در این بین یک سری پرواز صورت می‌گیرند که عمدتاً به مقصد نیویورک، هنگ‌کنگ و آدیس‌آبابا هستند. پروازهای باری به قوت خود باقی اند و بدون هیچ مشکلی انجام خواهند شد. همچنین پروازهای داخلی ترکیه هم خللی در آن‌ها ایجاد نخواهد شد.

 این شرکت همچنین اعلام داشت که هزینه‌ی بلیط پروازهایی که کنسل شده‌اند از طریق وب‌سایت رسمی این شرکت به خریداران بلیط پس داده خواهد شد.

**************

باید منتظر ماند و دید که شرایط شیوع کرونا در سطح جهان به چه وضعی می‌رسد و کِی دوباره شاهد ازسرگیری کامل پروازهای شرکت‌های هواپیمایی امارات، ترکیه و سایر ایرلاین‌های بزرگ جهان خواهیم بود.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا