خبر ببر

لزوم اصلاح قانون انتخابات/شورای نگهبان برای اعلام جزئیات پرونده‌ ردصلاحیت‌ها ممنوعیت قانونی دارد

سخنگوی شورای نگهبان با تاکید بر لزوم اصلاح قانون انتخابات از ممنوعیت قانونی این شورا برای اعلام جزئیات پرونده‌ ردصلاحیت‌ها خبر داد.

شورای نگهبان برای اعلام جزئیات پرونده‌ ردصلاحیت‌ها ممنوعیت قانونی دارد

به گزارش خبرگزاری سروش، عباسعلی کدخدایی در گفت‌وگویی، اظهار داشت:

اعضای شورای نگهبان، نمایندگان ردصلاحیت شده را پذیرفتند و جزییات پرونده‌ها یکایک برای آنان روشن شد، در قانون انتخابات مباحث مربوط به سوءاستفاده‌های اقتصادی، اخلاقی و مقابله با حاکمیت را داریم و  مواد ۲۸، ۲۹ و ۳۰ قانون انتخابات خارج از اینها نیست.

کدخدایی بیان کرد: انتظار این است نمایندگانی که در شورای نگهبان حضور پیدا می‌کنند و از جزییات پرونده‌شان مطلع می‌شوند اطلاعات را در اختیار مقامات قرار دهند.

وی افزود: اگر رئیس مجلس در جریان قرار نگرفته اشکال از نمایندگانی است که مراجعه کردند اما جزئیات را اعلام نکرده‌اند.  ما به عنوان شورای نگهبان از جهت قانونی ممنوعیت داریم که جزئیات پرونده‌ها را به افکار عمومی اعلام کنیم.

لزوم اصلاح قانون انتخابات

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: مراجع چهارگانه بعد از اعلام نظر هیات‌های اجرایی نسبت به ۱۵ هزار ثبت‌نام انتخابات مجلس اظهار نظر کردند.

کدخدایی  با بیان اینکه نظرات شورای نگهبان بسیار دقیق و مبتنی بر مستندات متقنی است که در پرونده وجود دارد،  یادآور شد: ممکن است اسناد جدیدی به دستمان برسد که می‌تواند درباره تغییر نظر اعضای شورای نگهبان هم موثر باشد.

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی شورای نگهبان در پایان، اظهار داشت: اگر قانون انتخابات را اصلاح می‌کردند به چنین وضعیتی نمی‌رسیدیم.

بیشتر بخوانید: جزئیات لایحه عوارض ورود به محدوده‌های ترافیکی

بیشتر بخوانید
جهان شجریان نوه استاد شجریان و جنجال‌های خوانندگی‌اش + فیلم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

یک × 1 =

دکمه بازگشت به بالا