زیبایی

افراد قدبلند بهتر است چه لباسی بپوشند؟

در حال حاضر در بسیاری از جوامع داشتن قد بلند یکی از فاکتورهای زیبایی به حساب می‌آید، به‌گونه‌ای که افرادی که اندکی کوتاه‌قدتر هستند، تلاش می‌کنند تا از طرق مختلف خود را بلندقدتر نشان دهند؛ اما قد بلند هم تا اندازه‌ی زیبا و جذاب به‌شمار می‌آید و چنان‌چه قد فردی بیش از اندازه بلند باشد، خصوصاً در صورت همراه شدن این قدبلندی با چاقی یا لاغری بیش از اندازه، دردسرهایی را برای او ایجاد می‌کند. اما به هر صورت قد یک فرد فاکتوری است که آن‌چنان قابل تغییر نیست و تنها چاره‌ای که می‌توان برای بلندی قد بیش از اندازه اندیشید، استفاده از پوشش و اکسسوری مناسب است. در این مقاله قصد داریم پیشنهادهایی را برای افراد بلندقد ارائه دهیم تا با در نظر داشتن آن‌ها بتوانند ظاهری متناسب‌تر و جذاب‌تر داشته باشند. تمرکز ما در واقع معرفی لباس مناسب افراد قدبلند است.

لباس مناسب خانم‌های قدبلند

زمانی که یک خانم قدی بلندتر از نرمال جامعه دارد، در صورت حضور در هر مکانی، به احتمال زیاد بسیاری از نگاه‌ها را به‌خود جلب می‌کند. این جلب توجه زمانی بیشتر می‌شود که سایر قسمت‌های اندام او، مانند گردن، انگشت‌ها و … نیز کشیده‌تر از حد معمول باشند. این نکته شاید برای برخی از خانم‌هایی با این خصوصیت خوشایند به نظر نیاید، اما با در نظر داشتن برخی نکات در انتخاب لباس می‌توان تا حدی از کشیده به نظر رسیدن کاست و ظاهری متناسب‌تر داشت. نکات زیر می‌توانند در انتخاب پوشش مناسب به خانم‌های قدبلند کمک کنند:

 • بهتر است از پوشیدن لباس‌های تک‌رنگ خودداری شود. لباس‌های چهارخانه و همچنین لباس‌هایی که دارای خطوط افقی هستند باعث می‌شوند تا فرد کوتاه‌قدتر به نظر برسد.
بیشتر بخوانید
فرق کت و شلوار با تاکسیدو (کت و شلوار دامادی) چیست؟

لباس افراد قدبلند

 • استفاده از مانتوهای کمربنددار برای لباس بیرون و همچنین لباس‌های مجلسی کمربنددار برای میهمانی‌ها انتخاب خوبی برای متناسب به نظر رسیدن افراد قدبلند است.
 • یکی از اشتباهات رایج که سبب می‌شود افراد بلندقد بلندتر به نظر برسند، استفاده از کیف‌های کوچک است. بهتر است بلندقدها برای متناسب جلوه کردن از کیف‌های بزرگ استفاده کنند.
لباس افراد قدبلند
کیف‌های کوچک گزینه‌های خوبی برای خانم‌های قدبلند نیستند.
 • استفاده از اکسسوری‌های غیرظریف نیز تأثیر به‌سزایی در بهبود ظاهر افراد بلندقدها دارد. به عنوان مثال اکثر افراد بلندقد دارای گردنی کشیده هستند. استفاده از گردن‌بندهای شلوغ و رنگارنگ می‌تواند این کشیدگی را کمتر کند. استفاده از دست‌بندهای بزرگ و زمخت نیز می‌توان کشیده بودن دست‌ها را بپوشاند.
 • افراد بلندقد لازم است در انتخاب کفش نیز دقت کافی به خرج دهند. البته این سخن بدین معنی نیست که این افراد هرگز نباید از کفش پاشنه‌بلند استفاده کنند، اما بهتر است که کفش انتخابی این افراد بیش از ۳ سانتی‌متر پاشنه نداشته باشد. از طرف دیگر، پاشنه‌ی کفش باید در تناسب با اندازه‌ی آن باشد. بدین معنی که کفش کوچکی را با پاشنه‌ی بلند انتخاب نکنیم. البته پوشیدن کفش پاشنه‌کوتاه نه تنها زیباست بلکه برای سلامت پاها نیز مفیدتر است.
 • برای انتخاب شلوار مناسب بهتر است سراغ شلوارهای فاق‌کوتاه نرفت. در صورتی‌که شلوار دارای طرح باشد، قد را کوتاه‌تر نشان می‌دهد. از طرفی بهتر است رنگ شلوار انتخابی با رنگ مانتو یا پیراهن متفاوت باشد.
 • استفاده از لباس‌های چندلایه ترفند دیگری است برای متناسب نشان دادن ظاهر افراد بلندقد. برخی از لباس‌ها، خود به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که دارای یک پوشش زیرین و یک پوشش رویی برای جذابیت بیشتر هستند. چنین لباس‌هایی برای افراد قدبلند بسیار مناسب هستند.
بیشتر بخوانید
بهترین جراح پلک در تهران

لباس مناسب آقایان قدبلند

بسیاری از نکاتی که برای انتخاب پوشش برای خانم‌های بلندقد به آن‌ها اشاره شد، در مورد آقایان نیز صادق است. پیشنهادهای زیر می‌توانند برای انتخاب پوشش آقایان بلندقد مفید باشند:

 • کت و شلوارهای تک‌رنگ تیره آقایان را بلندقدتر نشان می‌دهند. از همین روی آقایانی که باید از چنین لباسی، خصوصاً در محل کار خود، استفاده کنند باید با استفاده از برخی ترفندها از چنین عدم تناسبی بکاهند. یکی از این ترفندها استفاده از کمربند است. کمربندی که رنگ روشن‌تری نسبت به رنگ کت و شلوار دارد انتخاب مناسبی است. استفاده از کراوات‌های پهن نیز باعث تناسب بیشتر خواهد شد.
 • پوشیدن پیراهن‌ها و کت و شلوارهایی که راه‌راه عمودی دارند به هیچ وجه برای افراد قدبلند توصیه نمی‌شود.
لباس راه راه افراد قدبلند
لباس راه راه عمودی برای افراد قدبلند مناسب نیست و آن‌ها را قدبلندتر نشان می‌دهد.
 • مردان قدبلند بهتر است کفش‌هایی را انتخاب کنند که نوک گرد دارند تا نوکی کشیده.
 • در صورتی‌که پیراهن آقایان قدبلند دارای جیب در ناحیه‌ی سینه باشد، ظاهر آن‌ها را کوتاه‌تر از آن‌چه که هست نشان خواهد داد.
 • استفاده از لباس‌های چندلایه در آقایان نیز همانند خانم‌ها، باعث تناسب اندام بیشتر می‌شود. پوشیدن یک جلیقه، ژیله یا چیزی شبیه آن می‌تواند از بلندی قد کاسته و ظاهری بهتر را نشان دهد. استفاده از شال‌گردن نیز می‌تواند در همین زمینه مؤثر واقع شود.
 • به‌طور کلی بهترین طرح کت و شلوار برای مردان قدبلند طرحی است که شامل خطوط افقی و یا چهارخانه باشد.

نکته‌ی مهم برای لباس مناسب افراد قدبلند

یکی از نکاتی که هم آقایان و هم خانم‌های قدبلند باید به آن توجه داشته باشند این است که به هنگام خرید لباس، حتماً آن را پرو کرده و به سایزهای درج شده روی لباس‌ها اعتماد نکنند. گذشته از این برندهایی هستند که لباس‌هایی مخصوص افراد بلندقد تولید می‌کنند. برندهای زارا و H&M از جمله‌ی این برندها هستند.

بیشتر بخوانید
چگونه می‌توان با عطر خوراکی‌ها لاغر شد؟

سخن آخر

اگرچه ظاهر زیبا خوشایند بسیاری از افراد است، و اگرچه با درنظر گرفتن نکات ذکر شده می‌توان تا حدی بسیاری به ظاهری متناسب و زیبا دست یافت، به‌طور کلی ظاهر انسان آن‌قدر درخور اهمیت نیست که دغدغه و حتی دلهره‌ی شبانه‌روز فرد شده و اعتماد به نفس او را از بین ببرد. اگر شما قدی بیش از اندازه بلند دارید، شاید بهتر باشد ضمن در نظر گرفتن پیشنهادهای این مقاله، ظاهر خود را آن‌گونه که هست بپذیرید و بدانید که هیچ معیار قطعی‌ای برای زیبایی از آغاز زندگی بشر تا کنون تعریف نشده و به احتمال زیاد هرگز تعریف نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: افراد لاغر بهتر است چه لباس‌هایی بپوشند؟

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا