حوادث

ماجرای لایو اینستاگرام رومینا اشرفی و بازشدن دریچه‌ای جدید در پرونده!

رومینا اشرفی چند روز پیش توسط پدر آن هم با داس و آن هم در حالی که در خواب بود به قتل رسید تا طول عمرش فقط ۱۴ سال باشد. او اکنون در زیر خاک است، ولی ماجراهای بعد از قتل‌اش همچنان پابرجا هستند. صحبت‌های پدر و صحبت‌های بهمن خاوری – دوست‌پسر رومینا – نتوانسته‌اند حقیقت را مشخص سازند، اما به‌تازگی دریچه‌ای جدید به ماجرا باز شده و آن هم صحبت‌های مونا محمدی دوست رومینا اشرفی است. مونا محمدی از لایو اینستاگرام رومینا اشرفی صحبت کرده، لایوی که اگر صحبت‌های او – یعنی مونا – درست  باشند، می‌تواند کلید این قفل باشد.

همچنین بخوانید: اشد مجازات برای پدر رومینا اشرفی از زبان سخنگوی قوه قضاییه

روایت مونا محمدی از ماجرا

مونا محمدی دختری ۱۴ ساله است که گویا از کودکی با رومینا دوست بوده است. او در گفت‌وگویی که با خبرنگاران داشته، اذعان کرده است که یک ماه قبل از قتل رومینا اشرفی صحبت از لایو اینستاگرام بین او و رومینا به میان آمده است. مونا می‌گوید روزی در حال رفتن به مدرسه بوده‌اند، که بهمن خاوری سوار بر موتورسیکلت در آن اطراف پرسه می‌زده است. مونا ماجرا را از رومینا جویا می‌شود و رومینا در پاسخ می‌گوید: «ماجرا را می‌گویم، اما به کسی نگو». اما ماجرا چه بوده است؟

ماجرا از این قرار است که گویا رومینا لایوی در اینستاگرام منتشر می‌سازد، لایوی که مطابق با رفتار و اخلاق پدر رومینا نبوده است. در این بین بهمن چون رضا اشرفی، پدر رومینا، را می‌‎شناسد لایو را ضبط می‌کند و هر بار به‌واسطه‌ی آن که لایو رومینا را دارد و می‌تواند آن را به پدر نشان دهد رومینا را تهدید می‌کند. بر طبق چیزهایی که مونا محمدی می‌گوید، در واقع علاقه‌ای از سوی رومینا به بهمنِ ۲۹ ساله وجود نداشته و صرفاً به سبب تهدیدهایی که از سوی بهمن وجود داشته، رومینا با او رابطه داشته است.

بیشتر بخوانید
جزئیات کشف سر انسان روی علمک گاز

مادر مونا محمدی نیز در این رابطه گفته است احتمالاً رومینا را تهدید کرده‌اند، چراکه اصلاً رومینا کسی نبوده که بخواهد عاشق یک پسر شود!

لایو اینستاگرام رومینا اشرفی

تناقض میان سخنان مونا محمدی و بهمن خاوری

ماجرایی که مونا محمدی تعریف می‌کند نشان از آن دارد که رومینا اشرفی اولاً به‌شدت از پدرش می‌ترسیده است، چراکه می‌دانسته پدرش به لایو و رابطه با پسر و … حساسیت دارد و ثانیاً رومینا علاقه‌ای به بهمن نداشته و اگر فرار کرده به سبب تهدیدهایی بوده که بهمن خاوری کرده است. اما ماجرایی که مادر رومینا تعریف می‌کند و ماجرایی که بهمن خاوری می‌گوید در تناقض با این ماجرای مونا محمدی هستند. در واقع احتمالاً ماجرا فراتر از لایو اینستاگرام رومینا اشرفی است و قضیه به این سادگی‌ها نیست.

روایت بهمن خاوری از این قرار است که از دو سال قبل با رومینا اشرفی رابطه‌ی تلفنی داشته است. رومینا در طی این مدت به عنوان کسی که بهمن را دوست دارد، به او گفته که مرا از اینجا ببر چراکه پدر مرا آزار می‌دهد. بهمن غیرمستقیم رومینا را از پدر خواستگاری کرده، اما ازآن‌جا که مذهب بهمن تسنن بوده، پدر گفته دختر به سگ می‌دهم اما به تو نه.

با قراری که بهمن و رومینا با هم می‌گذارند، رومینا و بهمن فرار می‌کنند و بهمن دختر را به خانه‌ی خواهرش خودش در آستارا می‌برد. از آن‌جا دوباره با پدر تماس می‌گیرد و به‌دنبال این است که توافق کنند و با دختر ازدواج کند، اما به قول خود بهمن «پدر رومینا برای‌اش تله می‌گذارد» و پلیس او و رومینا را می‌گیرد.

بیشتر بخوانید
آتش سوزی عجمان به روایت فیلم و عکس
رومینا اشرفی در کنار بهمن خاوری
رومینا اشرفی در کنار بهمن خاوری

تله‌ی پدر رومینا چه بود؟

ماجرا از این قرار است که گویا بعد از فرار بهمن و رومینا با هم، خود رومینا از بهمن خواسته عکس بگیرند و آن را منتشر کنند تا همه بفهمند که آن‌ها با هم هستند و با هم فرار کرده‌اند. پدر رومینا که عکس را دیده به‌شدت عصبی شده است. پدر بهمن در این بین با پدر رومینا تماس گرفته و گفته حالا که چنین اتفاقی افتاده، بیا و رضایت بده که این دو جوان با هم ازدواج کنند.

گویا پدر رومینا ابتدا رضایت داده و گفته با اقوام به خانه‌ی خواهر بهمن در آستارا می‌آیند. وقتی آمده‌اند، ظاهراً همه‌چیز برای عقد مهیا بوده و آن‌ها حتی برگه‌ی آزمایش خون را نیز آماده کرده‌اند، ولی به‌یک‌باره پلیس از در وارد خانه شده و بهمن را دستگیر کرده است. گویا از قبل پدر رومینا فیلم بازی کرده تا بتواند به محل بهمن و رومینا دسترسی پیدا کند.

تناقض سخنان مادر رومینا با سخنان مونا محمدی در مورد لایو اینستاگرام رومینا اشرفی

مادر رومینا هم اذعان کرده که پدر رومینا، یعنی رضا اشرفی، عصبی‌مزاج بوده و بارها به رومینا پیشنهاد کرده که خودش را بکشد. مادر می‌گوید پدر از زمانی که فهمیده بوده رومینا با بهمن رابطه دارد، به مادر گفته این طناب یا این مرگ موش را به رومینا بده و بگو اگر می‌خواهی با رومینا ازدواج کنی باید خودت را بکشی. این که پدر چنین چیزی گفته و این که چند عکس از رومینا با حالت خنده در کنار بهمن وجود دارد، نشان می‌دهند که احتمالاً این که بهمن رومینا را تهدید کرده و آن قضیه‌ی لایو اینستاگرام که مونا می‌گوید بهمن از آن به عنوان ابزار استفاده کرده چندان صحت ندارند.

بیشتر بخوانید
کامبوزیا پرتوی نویسنده و کارگردان بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت
لایو اینستاگرام رومینا اشرفی
قبر رومینا اشرفی

سخن آخر

این که ماجرا دقیقاً چیست که چه کسی سخنان‌اش به حقیقت نزدیک‌تر است فعلاً مشخص نیست و بعید است روزی تمام ماجرا به طور کامل مشخص شود. فعلاً ماجرای لایو اینستاگرام رومینا اشرفی جدیدترین ماجرای این پرونده است و باید دید پرونده به کجا ختم می‌شود.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا