خبر ببرشبکه‌های اجتماعی

قیر در قابلمه مسی | در قابلمه مسی قیر می‌گذارند که وزن‌ آن بیش‌تر شود!

به استناد ویدیویی که این روزها در فضای مجازی به نقل از کانال تلگرام تلخند سیاسی اجتماعی، دست به دست می‌شود، اخیراً عده‌ای سودجو در کف قابلمه‌های نو که مردم به اسم مس خریداری کرده‌اند به جای مس، قیر قرار داده‌اند و به عنوان وزن مس به مردم می‌فروشند. به این شکل قیر در قابلمه مسی به مردم غالب می‌کنند.

همان گونه که در فیلم مذکور قابل مشاهده است، می‌بینیم فردی ظروف نوی مسی را از کاور خود خارج می‌سازد. سپس با ابزارآلاتی که در دسترس خود دارد کف ظرف‌ها را باز ‌می‌کند. در گام بعدی این شخص پس از باز کردن کف قابلمه، ابتدا به ساکن ورقه‌ای که روی بخش تحتانی و کف قابلمه قرار دارد را از جا در می‌آورد و سپس لایه زیرین آن را که در فویلی آلومینیومی پیچیده شده است را از از درون کف قابلمه خارج می‌سازد. پس از آن، ماده داخل فویل را از فویل پاکسازی می‌کند و با برش زدن چاقو ثابت می‌کند که آن ماده قیر است.

در قدم بعدی قیر را با همان ظاهر بر روی ترازو قرار می‌دهد تا وزن آن به دست آید و همان گونه که در تصاویر پیداست این لایه قیر شکل بیش از ۲ کیلوگرم وزن دارد. در پایان این افشاگری و تصاویری که از غش در معامله ضبط شده است می‌بینیم که به همان یک عدد قابلمه این اتفاق ختم نمی‌شود و باقی ظروف مسی تست شده نیز به همین شکل به دست مشتری رسیده‌اند که قیر در قابلمه مسی در ساخت به کار رفته است. علت انجام چنین کاری هم پیش‌بینی می‌شود به دلیل ارزشمند بودن فلز مس در بازار کشور باشد که باعث شده سودجویان دست به چنین کاری بزنند و با جان مردم بازی کنند. خوب است بدانید چنین کار در حالی انجام شده که این ظروف در صورتی که بر روی شعله گاز قرار بگیرند و گرم شوند، بخار قیر تولید خواهندکرد؛ بخاری که برای سلامتی انسان به غایت خطرناک و سمی است.

بیشتر بخوانید
پای عباس کیارستمی به تجاوز به پسر مانیا اکبری باز شد

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

‫۷ نظرها

  1. بیشترین صحبت‌ها پیرامون قیر بودن آن است، آن هم به دلیل تفاوت وزنی است که ایجاد می‌کند و ارزش کلی وزنی قابلمه مسی را بیشتر می‌کند و ریسک تریاک را هم ندارد. با تمام این تفاسیر اگر این فیلم توسط نیروی انتظامی کشور منتشر می‌شد، احتمال جاسازی تریاک و مواد مخدر در کف قابلمه دور از انتظار نبود.

 1. با سلام. بنده مس فروشم. بعید میدونم یه قابلمه ای با این سایز و اختلاف وزن ۲ کیلویی رو اصلا کسی بخره. خود قابلمه نزدیک به ۲ کیلو میشه که فروشش یه چیزی حدود ۶۰۰ تومنه. به نظر من مواد مخدره. اونم نه ایران

 2. عزیز دلم اول تحقیق کن بعد اینا رو بزار ( تخریب یه صنعت کار درستی نیست مخصوصا بر اساس شایعه)

  این ویدیو توی عراق گرفته شده

  قیر نیست و مواد مخدره

  هر کدوم دو کیلو نیست ۲۱۳ گرمه ( اگه ویدیو اصلی رو ببینید) اون نقطه ی جدا کننده بعد از ۲۱۳ گرم رو مشخصه.

  جایی که ویدیو ازش پخش شده یه سایت کردی هست. که توی عنوان ش نوشته شش کیلو
  ۲۰۰ گرم مواد مخدر بدون فویل آلومینیومی * ۳۰ عدد قابلمه = ۶ کیلو مواد مخدر
  اینم لینک خبر:
  https://www.zamenpress.com/Details.aspx?jimare=39710
  ویدیوش رو هم توی لایو فیسبوک شون گذاشتن:
  https://www.facebook.com/zamenpress/videos/4138267082869648

  به زودی یه ویدیو در موردش توی پیج م میزارم

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

11 − دو =

دکمه بازگشت به بالا