اطلاعات‌محور

۹ قانون مراجعه به بانک در هنگام پاندمی کرونا

توصیه کلی ما به شما در این روزها که سرعت شیوع ویروس کرونا زیاد شده و روز به روز بر تعداد قربانیان آن در کشورمان اضافه می‌شود این است تا جایی که امکان دارد در خانه بمانید اما اگر کار بانکی دارید پیش از هر چیز ببینید که کارتان با تلفن همراه یا اینترنت بانک راه می‌افتد یا نه، آن وقت اگر مجبور بودید که شخصا به بانک مراجعه کنید، پیشنهاد می‌کنیم ۹ قانونی که در ادامه به تبیین آنها پرداخته‌ایم را در نظر بگیرید و رعایت نمایید.

  1. بیرون شعبه منتظر بمانید تا نوبت‌تان فرا برسد. با این حال از تجمع کردن در جلوی در شعبه پرهیز کنید. با کسی هم در آن فضا حرف نزنید چون صحبت کردن احتمال انتقال ویروس کرونا را تا ۱۰ برابر افزایش می‌دهد.
  2. از قبل کارت ملی یا رسید کارت ملی جدید، خودکار و کارت بانکی خود را دم دست نگه دارید.
  3. چک را در منزل از قبل پشت نویسی کنید.
  4. پیش از عزیمت به بانک، شماره کارت یا شماره حساب خودتان را بر روی کاغذ بنویسید که داخل بانک مجبور نشوید تلفن همراه خودتان را در بیاورید.
  5. در این وضعیت کرونایی تحت هیچ وجه همراه با خود به بانک نبرید؛ خصوصا اگر خانم خانه‌ دار هستید و بچه کوچک دارید.
  6. بعضی از شعب بانکی به خاطر تهویه هر چه بهتر هوا درهای شعبه را باز می‌گذراند. پس اگر هوای داخل شعبه سرد بود، لطفا اعتراض نکنید چون در محیط بسته‌ای که هوا در آن جریان ندارد اگر فقط و فقط یک نفر مبتلا به ویروس باشد بعد از یک ساعت همه حاضرین در آن محیط بیمار می‌شوند.
  7. برای حرف زدن ماسک خودتان را به هیچ عنوان در نیاورید یا داد نزیند چون احتمال انتقال ویروس در این شرایط ۵۰ برابر می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم کمی شمرده‌تر صحبت کنید تا قابل فهم باشد.
  8. سرتان را به پشت شیشه باجه نچسبانید. هنگامی که فرم‌ها را به متصدی باجه تحویل دادید، ۱/۵ متر به عقب حرکت کنید تا کارتان با ریسک کمتری انجام شود. اگر فقط سوال بانکی دارید، توصیه می‌کنیم صبر کنید تا کار نفر بعدی تمام شود.
  9. به کسی که در محیط بانک ماسک نزده، تذکر بدهید و پیشنهاد می‎کنیم یک عدد ماسک اضافه همراه خودتان داشته باشید تا اگر فراموش کرده بود، ماسک را به او بدهید.
بیشتر بخوانید
مروری بر شیوع چند ویروس خطرناک در طول تاریخ بشر

بیشتر بخوانید: کرونا بانک و کارمندان نظام بانکی کشور را هم هدف قرار داد!

[تعداد: ۲   میانگین: ۳/۵]

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا