اطلاعات‌محور

قوانین دورکاری و کلاس‌های آنلاین | آشنایی با قوانینی که آزار دهنده هستند!

این روزها که شیوع کرونا باعث قرنطینه خانگی ما شده و به فراخور آن اقشار محتلف و محصلان مجبور به دور کاری شده‌اند، به همین خاطر ما نیز قصد داریم در این نوشتار از قوانین دورکاری و کلاس‌های آنلاین برایتان بگوییم؛ قوانینی که گاه می‌توانند برای شما آزار دهنده باشند. در ادامه همراه ما با معرفی این قوانین باشید.

  • برای انجام دورکاری و کلاس‌های آنلاین پیشنهاد می‌کنیم تنها از یک پیام رسان استفاده کنید. این طور نباشد که برای ارسال هر فایل یا پوشه‌ای از پیام‌ رسان‌های مختلف استفاده کنید!
  • ساعت کاری در دسترس باشید و فقط همان زمان به یکدیگر پیام بفرستید. توصیه می‌کنیم مدیران نیز اگر در نیمه شب چیزی به ذهنشان رسید، از بیان موضوع در همان لحظه با این مضمون که “دوستان، این مورد را فرستادم تا فراموش نکنم” خودداری کنند.
  • توصیه می‎کنیم در گروه‌های کاری و درسی، پیام‌های غیر کاری ولو اینکه به نظرمان بیاید خبری فوری و در رابطه با حال و هوای این روزهایمان است؛ نفرستید.
  • احوال پرسی و جواب‌های تکراری را کنار بگذارید. در غیر این صورت باید تمام روز کاری را به جواب دادن “سلام، صبح به خیر دوستان” مدیرمان اختصاص بدهیم.
  • توجه داشته باشید، اصولاً پیام‌های صوتی بالای ۳۰ ثانیه را کسی به صورت درست و حسابی گوش نمی‌دهد. افراد تنها ظرف ۸ ثانیه تصمیم می‌گیرند که به ادامه مطلبی توجه نمایند یا از انجام این کار صرف نظر کنند. پس توصیه ما به شما این است که در همان ۸ ثانیه طلایی بگویید که موضوع صحبت شما چیست و مخاطب صحبت‌هایتان کیست و به سرعت هم سر اصل مطلب بروید. ضمن اینکه حواستان باشد، در پیام صوتی ارسالی‌تان یک موضوع را سلسه وار تکرار نکنید چون کسی که متوجه پیام صوتی شما نشود، خودش دوباره باید آن را گوش کند.
  • اگر قرار است تصمیم نهایی در زمینه کاری یا پاسخ نهایی به یک سوال درسی را اعلام کنید، آن را با پیام صوتی در گروه مربوطه نفرستید. پاسخ را حتما تایپ کنید. اگر هم پاسخ نهایی چند موردی است، توصیه ما به شما این است که هر مورد را در حین تایپ کردن، به صورت جداگانه شماره گذاری و سپس ارسال کنید.
  • بر اساس آخرین یافته‌های دانشگاه هاروارد، گروه‌های مجازی که بالغ بر ۱۰ نفر عضو آن هستند برای انجام امور کاری مناسب نیستند. ضمن اینکه گروه‌هایی که بالغ بر ۱۳ نفر عضو دارند کلا بازدهی خاصی نیز ندارند.
  • برای مواردی که لازم است تمامی اعضاء و کارمندان شرکت از آن اطلاع داشته باشند، یک گروه مجزا به منظور اطلاع رسانی درست کنید یا اینکه کانالی در شبکه‌های اجتماعی مجازی موجود بسازید.
بیشتر بخوانید
نکات مهم برای نگهداری از هاسکی | دارندگان سگ هاسکی بخوانند

بیشتر بخوانید: ۱۵ ایده‌ی خلاقانه برای سورپرایز تولد از راه دور

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

1 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا