پزشکی

حریرچی : تا ۲۵ اردیبهشت تعداد قربانیان کرونا به ۷۸۰ نفر در روز می‌رسد

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت کشور، شب گذشته مهمان برنامه گفت و گوی ویژه خبری با اجرای دکتر عاطفه میرسیدی بود. حریرچی در این برنامه از پیش‌بینی افزایش تعداد قربانیان کرونا در ایران به ۷۸۰ نفر در روز خبر داد.

حریرچی ضمن تاکید بر صعودی بودن روند مرگ و میرهای کرونایی و افزایش تعداد قربانیان کرونا در هر روز، گفت:

متاسفانه در حال حاضر، پیش‌بینی دانشگاه واشنگتن، مرکز IHME که یکی از معتبرترین مراکز بهداشتی و درمانی در دنیاست، پیش‌بینی کرده که ما تا ۲۵ اردیبهشت ماه افزایش تعداد قربانیان کرونا تا حدود ۷۷۰ یا ۷۸۰ نفر در روز را داشته باشیم و بعد از آن روند نزولی تعداد مرگ و میر کرونایی در ایران در اواخر خرداد ماه به ۲۰۰ نفر در روز برسد. امیدواریم این پیش‌بینی کاملاً نادرست باشد.

حریرچی در واکنش به صحبت‌های میرسیدی مبنی بر اینکه در آبان ماه سال گذشته هم این دانشگاه پیش‌بینی کرده بود که تعداد قربانیان کرونا در ایران به ۱۰۰۰ نفر در روز برسد، چنین واکنش نشان داد:

در آبان ماه سال ۹۹، ما با امیدواری و دعا و رمل و اسطرلاب و این‌ها نشد که پیش‌بینی صورت گرفته نقش بر آب بشه. دو تا کار بزرگ در کشور انجام شد. یکی طرح کنترل هوشمند ترددها که واقعاً شهرها را بر اساس میزان شیوع ویروس کرونا به رنگ‌های قرمز و زرد و نارنجی طبقه‌بندی می‌شد؛ حتی در بعضی شهرها تعطیلی مطلق اعلام کردیم و همچنین طرح شهید سلیمانی را با ابعاد مختلفی که داشت، اجرایی کردیم. اگر این دو طرح و همدلی و همکاری مردم وجود نداشت به همان عدد و رقمی که در پیش‌بینی بود، می‌رسیدیم.

در حوزه خبرهای کرونایی مجله اینترنتی خبرببر همچنین بخوانید: بروز رفتار جدید ویروس کرونا در ایران از زبان دکتر نمکی + فیلم جلسه ستاد

بیشتر بخوانید
روش‌های آسان تهیه ماده ضد عفونی کننده برای پبشگیری از کرونا

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا