حوادث

ریحانه عامری توسط پدر با تبر کشته شد + شرح ماجرا

پس از جنجال زیادی که قتل رومینا اشرفی توسط پدرش و قتل فاطمه برحی توسط همسرش به همراه داشت، باز هم قتلی ناموسی در شهری دیگر و به نحوی دیگر رخ داده است. این بار دختری ۲۲ ساله توسط پدرش آن هم به‌واسطه‌ی تبر (نه با داس همچون پدر رومینا اشرفی) به قتل رسیده است. شرح ماجرای قتل ریحانه عامری توسط پدرش در ادامه خواهد آمد.

قتل ریحانه عامری

شرح ماجرای قتل ریحانه عامری توسط پدرش با تبر

ریحانه عامری از دخترهای امروزی بوده و گویا این امروزی‌بودن‌اش و نحوه‌ی لباس‌پوشیدن‌اش باب میل پدرش نبوده‌است. خواهر ریحانه عامری صبح روز دوشنبه ۲۶ خردادماه به خانه‌ی پدرش در کرمان می‌رود. وقتی وارد خانه می‌شود می‌فهمد که فضای خانه مانند همیشه نیست. اول که وسایل خانه و خصوصاً فرش‌ها به‌هم ریخته‌اند و دوم آن که اصلاً کسی در خانه نیست، حتی خواهرش ریحانه.

قتل ریحانه عامری

در حال مرتب‌کردن فرش‌هاست که به‌یک‌باره پدرش به خانه می‌آید و سری به اتاق می‌زند و بدون آن که اصلاً چیزی بگوید، از خانه خارج می‌شود. خواهر ریحانه عامری به‌شدت متعجب می‌شود و همزمان از این قضیه اضطرابی شدید به او دست می‌دهد. او فکر می‌کند که حتماً اتفاقی افتاده است. چند دقیقه بعد مادرش به خانه می‌آید و اما گویا او نیز هیچ از ماجرا خبر نداشته است، اما لااقل این را می‌داند که ریحانه شب قبل دیروقت به خانه آمده و به خاطر همین ماجرا با پدرش بحث هم کرده است.

هر دو تصمیم می‌گیرند که سری به اتاق ریحانه بزنند. وقتی وارد می‌شوند می‌بینند که اتاق به هم ریخته است و لباس‌های ریحانه روی زمین ریخته‌اند. آن‌ها شروع به جمع‌کردن لباس‌های ریحانه می‌کنند که می‌بینند خون در لباس‌هاست. رد خون را که می‌گیرند، مشاهده می‌کنند که مقدار زیادی خون در زیر فرش پنهان شده است. نه‌تنها فرش اتاق بلکه فرش هال نیز به‌شدت خونی است. خیلی سریع با پلیس تماس می‌گیرند و پلیس هم خیلی سریع خود را به محل می‌رساند.

بیشتر بخوانید
جزئیات جدید از قتل بابک خرمدین توسط والدین | پدر خوشحال از قتل پسر

فیلم ریحانه عامری

حضور پلیس در محل قتل ریحانه عامری

وقتی پلیس از راه می‌رسد و ماجرا را از مادر و دختر می‌شنود، می‌بیند که رد خون به خودروی پدر می‌رسد و حتی پلاک خودروی پدر هم خونی است. در همین اثنا پدر ریحانه از راه می‌رسد، ولی چیزی نمی‌گوید و سکوت می‌کند. مدت کوتاهی می‌گذرد و پدر بالأخره در حوالی ساعت ۲۳ اعلام می‌کند که دخترش را کشته و او را به روستایی در نزدیکی کرمان برده و رها کرده است.

مأموران پلیس وقتی به محلی که پدر اعلام کرده می‌روند، می‌بینند که جسد ریحانه عامری در آن‌جاست و کلی هم از او خون ریخته است. بدِ قصه این‌جاست که پس از بررسی جسد ریحانه عامری دریافته می‌شود که او تا حدود ساعت ۹ شب زنده بوده ولی بر اثر خونریزی شدید نتوانسته دیگر زنده بماند.

شباهت قتل ریحانه عامری و رومینا اشرفی

ریحانه عامری ۲۲ ساله در کرمان و رومینا اشرفی ۱۴ ساله در تالش، تقریباً به یک دلیل کشته شدند: غیرت پدر. مسئله‌ی «ناموس» و این‌که دختر مایملک پدر است، پیش‌فرض اساسی و البته مشترک قتل هر دوی این دخترها در شمال و تقریباً جنوب ایران است.

شباهت دیگر قتلِ این دو در آلات قتل است. پدر رومینا اشرفی با داس و پدر ریحانه با تبر دخترشان را کشته‌اند. شباهت دیگر آن که پدر رومینا اشرفی از قبل بارها گفته بود که دخترش را می‌کشد و پدر ریحانه نیز به مادرش گفته بود که ریحانه را می‌کشد.

همچنین بخوانید: ماجرای قتل فاطمه برحی به دست همسرش

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا