حوادث

قاتل فیروزه دهقان پور پس از ۳۸ سال دستگیر شد

سال ۱۹۸۳، دانشجویی ایرانی در دانشگاه نبراسکا با نام فیروزه دهقان پور به قتل رسید. باوجودی‌که پلیس خیلی سریع به محل قتل رسید، هیچ‌وقت نتوانست قاتل را پیدا کند. اما به‌تازگی روزنامه اوماها ورلد هرالد در آمریکا خبر از دستگیری قاتل فیروزه دهقان پور داده‌است، آن‌هم پس از ۳۸ سال.

روزنامه‌ی روزنامه اوماها ورلد هرالد گزارش داده‌است که شخصی به نام باد لی‌روی کریستِنسِن متهم به قتل عمد است و اکنون در زندانی در ایالت آیووا به سر می‌برد.

ماجرای قتل فیروزه دهقان پور

در سال ۱۹۸۳، ماه آگوست، ماهیگیران شهر کانسل بلافس، جسد دختری را زیر پلی در شمال این شهر پیدا می‌کنند و بلافاصله با پلیس تماس می‌گیرند. کالبدشکافی روی جسد این دختر نشان می‌دهد که او بر اثر خونریزیِ ناشی از چند بریدگی فوت کرده‌است. در آن زمان باور پلیس‌ها این بوده که فیروزه دهقان پور را در جای دیگری غیر از آن پل به قتل رسانده‌اند و قاتل هم قطعاً او را می‌شناخته‌است.

پس از این ماجرا، هر چه پلیس‌ها برای مشخص‌کردن و دستگیری قاتل تلاش می‌کنند، راه به جایی نمی‌برد. حدود ۳۷ سال بعد از این ماجرا، یکی از دوستان دوران دانشجویی فیروزه دهقان پور به‌دنبال پیدا کردن قاتل می‌افتد. این شخص با نام جیم داتی به آسوشتیدپرس گفته‌است که او در طی این مدت همواره به فکر خانم دهقان پور بوده و بارها با پلیس کانسل بلافنس در تماس بوده‌است. او گفته‌است که سال‌ها پیش به دی‌ان‌ای قاتل دست پیدا کرده‌بوده‌اند و به‌تازگی که به قیاس دی‌ان‌ای سال‌های گذشته با دی‌ان‌ای کریستنسن پرداخته دریافته‌است که قاتل باید همین کریستنسن باشد.

بیشتر بخوانید
تلخِ تلخ | داستان زندگی نوجوان 17 ساله و فروش مواد مخدر

داتی همچنین گفته‌است که فیروزه دهقان‌پور در دانشگاه از بهترین دانشجویان ریاضی بوده‌است. قابل‌ذکر است که لی‌روی کریستنسن که اکنون دستگیر شده، پیش از این سه بار برای ارتکاب جرایم جنسی دستگیر شده‌است و احتمال این‌که او قاتل فیروزه دهقان‌پور باشد بسیار زیاد است.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

12 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا