هنرهنر هفتم

۷ حقیقت جذاب درباره فیلم ۱۹۱۷

در این مقاله قصد داریم برایتان از پشت صحنه و حقایق جذاب ساخت فیلم ۱۹۱۷، یکی از فیلم‌های برتر سال گذشته که در مراسم جشن آکادمی اسکار هم توانست جوایز اسکار در زمینه بهترین فیلم برداری، بهترین جلوه‌های ویژه را کسب کند، صحبت کنیم.

حقیقت اول

کارگردان فیلم، سم مندس به همراه تدوینگر اثر، لی اسمیت، می‌گویند بر خلاف اینکه فیلم به نظر تک برداشته و بدون برش به نظر می‌رسد در صورتی که این گونه نیست. در این فیلم کات‌های زیادی با کمک حقه‌های سینمایی غیر محسوس مثل کات در صحنه‌های تاریکی فیلم زده شده است.

7 حقیقت جذاب درباره فیلم 1917

حقیقت دوم

در فیلم لحظاتی وجود دارند که ما سربازان را در حال نوشیدن الکل می‌بینیم. در همین رابطه جالب است بدانید در جنگ جهانی اول قانون جالبی وجود داشت که بر اساس آن سربازان پشت خط مقدم در هفته دو بار از جیره‌ی الکل بهره‌مند می‌شدند، در حالی که این جیره برای سربازان خط مقدم روزانه بود و سربازانی که قرار بود بدون سرپناه و در محیط باز به دشمن حمله کنند، از جیره دو برابری الکل نسبت به دیگران بر خوردار بودند.

7 حقیقت جذاب درباره فیلم 1917
فیلم ۱۹۱۷

حقیقت سوم

به گفته «سم مندس» کوتاه‌ترین نمای بدون برش فیلم ۳۹ ثانیه و طولانی‌ترین برداشت فیلم ۸ دقیقه و سی ثانیه است. ضمن اینکه بازیگران این فیلم، ۶ ماه پیش از شروع فیلمبرداری، تمام سناریو را دور خوانی و صحنه‌ها را تمرین کردند تا میزان اشتباهات احتمالی‌شان به حداقل برسد.

7 حقیقت جذاب درباره فیلم 1917

حقیقت چهارم

گروه تولید، در اطراف رودخانه «Tees» که قسمت‌هایی از فیلم در آنجا فیلمبرداری شده، علامت‌هایی مبنی بر واقعی نبودن اجساد نصب کردند تا رهگذران و گردشگران با دیدن آن اجساد ساختگی وحشت زده نشوند.

بیشتر بخوانید
مسعود ولدبیگی پدر سحر ولدبیگی درگذشت
7 حقیقت جذاب درباره فیلم 1917
فیلم ۱۹۱۷

حقیقت پنجم

در دقایق پایانی فیلم و در صحنه‌ای که سربازها در امتداد سنگرها در حال دویدن هستند، شخصیت اسکافیلد به صورت کاملا تصادفی به یکی از سربازها برخورد می‎‌کند. این اتفاق، خارج از فیلمنامه اثر بوده اما سم مندس در همان لحظه به جای کات کردن، فیلمبردای را ادامه می‌دهد و اجازه می‌دهد قصه روند خود را طی کند که همین امر باعث طبیعی‌تر شدن سکانس شده است. همچنین جالب است بدانید که او مجبور بود در آن برداشت ۱/۴ مایل یعنی چیزی در حدود ۴۰۰ متر، بدود.

7 حقیقت جذاب درباره فیلم 1917

حقیقت ششم

۱۹۱۷ اولین با حال و هوای جنگ جهانی در ۵۰ سال گذشته است که نامزد و برنده جایزه اسکار در زمینه‌ جلوه‌های ویژه کامپیوتری شده است. آخرین بار چنین اتفاقی در سال ۱۹۷۰ میلادی برای فیلم Tora! Tora! Tora! رخ داد.

7 حقیقت جذاب درباره فیلم 1917

حقیقت هفتم

یکی از هنروران این فیلم گفته است:
من واقعا نمی‌توانستم در صحنه پایانی فیلم جلوی خنده خودم را بگیرم چون ما اصلا خبر نداشتیم که قرار است فیلم در زیر درختی که دیدیم با بازی بازیگر اصلی تمام شود. خنده داری ماجرا به این خاطر است که حدود ۱۰۰ نفر از هنروران به این دلیل که سرویس بهداشتی فاصله زیادی با محل فیلمبرداری داشت، از آن درخت برای ادرار کردن استفاده می‌کردند!

7 حقیقت جذاب درباره فیلم 1917

در رابطه با فیلم‌های برتر سال گذشته بیشتر بخوانید: و جوایز اسکار ۲۰۲۰ رسید به …

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

9 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا