حوادثشبکه‌های اجتماعی

کودک آزار نیشابوری دستگیر شد + فیلم دلخراش

روز گذشته فیلمی از یک کودک آزار نیشابوری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که واکنش‌های زیادی در پی داشت؛ در این راستا رییس اداره‌ی بهزیستی نیشابور خبر از دستگیری کودک آزار نیشابوری داده است.

رییس اداره بهزیستی نیشابور گفت: در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی که حاکی از آزار و اذیت کودکی در یک مغازه است عامل آزار این‌ کودک شناسایی و دستگیر شد.

طی هماهنگی‌های انجام‌شده با دادستان، پلیس فتا در کمتر از یک‌ساعت شخص کودک آزار را شناسایی و دستگیر کرد و تحقیقات از وی ادامه دارد.

وی ادامه داد: عوامل اورژانس اجتماعی هم برای بررسی وضعیت کودک آزار دیده و روشن‌شدن ابعاد موضوع به محل اعزام شده‌اند.

فیلم کودک آزار نیشابوری مربوط به یک سال پیش است

سرپرست معاونت اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: زمان وقوع کودک‌آزاری با ضرب و شتم در فیلمی با همین مضمون که اخیرا در فضای شبکه‌های اجتماعی منتشر و مطرح شد مربوط به یک سال پیش بوده است.

به گزارش خبر ببر، شهره شاهرودی افزود: این فیلم در پی مفقود شدن گوشی همراه فرد کودک‌آزار توسط شخصی در فضای مجازی منتشر شده که گوشی همراه را پیدا کرده است.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان داد کودک‌آزاردیده ۱۱ ساله شاگرد یک واحد تعمیرات لاستیک خودرو‌ها یا آپاراتی واقع در شهر نیشابور و پسرعمه‌ی مالک و کارفرمای همین مغازه است.

سرپرست معاونت اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: این کودک به خاطر دیر حضور یافتن در محل کار، از سوی کارفرمای خود مورد ضرب و شتم و آزار قرار گرفته و صحنه آن نیز با دوربین تلفن همراه ضبط شده بود.

بیشتر بخوانید
دست‌به‌دعاشدن سالار عقیلی برای محمدرضا شجریان + عکس

وی افزود: پس از انتشار این فیلم در فضای مجازی، با شکایت سازمان بهزیستی، پیگیری دادستانی و اقدام پلیس فتا در نیشابور فرد کودک‌آزار دیروز ۲۲ بهمن شناسایی و دستگیر شد.

شاهرودی ادامه داد: این کودک که هم‌اینک مشکلی از لحاظ روحی و روانی ندارد، بر اساس ارزیابی و تشخیص مددکاران اورژانس اجتماعی در جمع خانواده خود و شرایط امن قرار دارد. مادر کودکی که در فیلم مورد ضرب و شتم قرار گرفته زنی خانه‌دار و پدر وی کارگر روزمزد هستند.

وی گفت: کماکان نظارت، مراقبت و پیگیری لازم دراین خصوص جریان دارد تا در صورت تشخیص تخصصی و نیاز، مداخلات حمایتی از کودک و خانواده انجام شود.

سرپرست معاونت اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خراسان رضوی همچنین تاکید کرد: هدف همه‌ی این اقدامات، تلاش برای برخورداری کودکان از فضا و فرصت لازم مناسب به منظور رشد مناسب است.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا