پزشکی

ماجرای انتشار فیلم ورود پنهانی واکسن فایزر به ایران از چه قرار است؟

روز گذشته در فضای مجازی شاهد انتشار ویدئویی بودیم که خبر از ورود پنهانی واکسن فایزر به ایران می‌داد. در این ویدئو که بازخوردهای فراوانی در میان کاربران فضای مجازی داشت و  میزان بازنشر آن هم قابل توجه بود، شاهد جعبه گشایی واکسن کرونای فایزر در یک مکان نامشخص توسط نفراتی هستیم که سلیس به زبان فارسی صحبت می‌کنند. آنها در این ویدئو ابتدا QR کد جعبه واکسن را اسکن می‌کنند و در همان حین دفترچه اطلاعات فارسی واکسن فایزر را از وب سایت آن دانلود می‌کنند. پس از باز کردن جعبه واکسن فایزر و نشان دادن آن به دوربینی که در حال ضبط تصاویر است، واکسن‌های فایزر را درون یخچال مخصوصی که به این منظور در اختیار دارند قرار می‌دهند. همین اتفاق باعث ایجاد حواشی و سوالات بسیاری برای مردم ایران و کاربران ایرانی فضای مجازی شده است.

واکنش سازمان غذا و داروی کشور به فیلم وجود فایزر در ایران: شاید فیلم در ایران پر نشده باشد؛ شاید قاچاق باشد و کلی شاید دیگر!

 سازمان غذا و دارو در رابطه با این فیلم که خبر از وجود یک بسته مخصوص واکسن کرونای آمریکایی شرکت دارو سازی فایزر در ایران می‌دهد چنین اعلام کرده که:

معلوم نیست این فیلم در ایران پر شده یا مثلا در کردستان عراق… روی این بسته برچسب پستی شرکت دویچه پست آلمان دیده‌می‌شود که هیچ رابطه‌ای فعلا با ایران ندارد… شاید این بسته مخصوص واکسن فایزر به‌ صورت قاچاق و غیر قانونی و از کشور ثالثی به ایران وارد شده‌ باشد.

نکته‌ تازه‌ای از ویدئوی پر سر و صدای واکسن فایزر در ایران

کاشف به عمل آمده که پای یک شرکت یخچال‌‌سازی صنعتی و پزشکی اصفهانی در میان است. اگر به ویدئوی مذکور دقت کرده باشید، در لحظه ۲:۳۳ ویدیویِ وجود واکسن فایزر در ایران، بالای صفحه دستگاهی که دمای یخچال ویژه واکسن را نشان می‌دهد، نشانی اینترنتی وب‌ سایت «شرکت مهندسی فراتجهیز آرمان‌ پژوه» مشخص است. خوب است بدانید این شرکت که دفترش، در اصفهان واقع شده، بنابر آن‌ چه که در وب‌ سایتش آمده، می‌تواند کالاهایی از جمله یخچال‌، فریزر‌ و محفظه‌های تست دمایی برنامه‌پذیر و دما ثابت از دمای ۸۰- تا ۱۸۰ + درجه سانتی‌گراد با کاربردهای پزشکی، آزمایشگاهی و صنعتی بسته به نیاز مشتریان خود تولید کند. این در حالی است ماه‌های مدیدی چهره‌های علمی یا مدیریتی ستاد ملی مبارزه با کرونای کشور و نیز برخی مسوولان وزارت‌ بهداشت مدعی‌بودند، امکانات نگه‌داری واکسن فایزر در دماهای بسیار پایین در ایران وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا برای کارمندان

بیشتر بخوانید: توصیه جناب‌خان به مسئولین کشور پیرامون ماجرای واکسن کرونا + فیلم

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

نه − 2 =

دکمه بازگشت به بالا