اقتصادی

چرا بهتر است سهام عدالت را نفروشیم؟

عسکر توکلی رییس اتحادیه‌ی تعاونی‌های سهام عدالت کشور در مورد وضعیت سهامِ سهام‌داران صحبت کرد. او گفت بهتر است که مردم در فروش سهام عدالت عجله نکنند چراکه:

برخی که سهام عدالت خود را به فروش رساندند هنوز به مبالغ خود نرسیدند و در این زمینه شاهد مراجعات مکرر سهام‌داران به دفاتر و شرکت‌های تعاونی سهام عدالت در سطح استان‌ها هستیم.

او اضافه کرد:

باتوجه به عدم آگاهی لازم به سهام‌داران شاهد بروز مشکلاتی هستیم که به ضرر مردم تمام شده است. سهام‌دارانی که در روش غیرمستقیم ماندند هم سهام‌شان بیشتر شده و باتوجه به اینکه در آینده شرکت سرمایه‌گذاری‌های استانی وارد بورس خواهند شد، ارزش و دارایی‌های آنان از محل پذیرش شرکت‌های سهام بیشتر خواهند شد.

توکلی همچنین گفت:

براساس تاکید مقام معظم رهبری تاکید بر ماندگاری مردم در شرکت‌های سرمایه‌پذیر بوده که متاسفانه بدون آشنایی و اطلاع رسانی به مردم افرادی را وارد بازار سرمایه کردند که هیچ‌گونه آشنایی ابتدایی با بازار سرمایه نداشتند و موجب ضرر و زیان به مردم شد.

رییس اتحادیه‌ی تعاونی‌های سهام عدالت کشور ادامه داد:

انتظار بر این بود در همان زمان نسبت به اصلاح روش مستقیم و غیرمستقیم گزینه‌ای در سامانه طراحی می‌شد و الان هم انتظار داریم تا قبل از ورود شرکت‌های سرمایه‌گذاری بورس فرصتی در اختیار سهام‌داران قرار گیرد تا نسبت به اصلاح این روش اقدام کنند.

توکلی در پایان صحبت‌های‌اش باز هم تأکید کرد که بهتر است سهامداران از فروش سهام عدالت اجتناب کنند:

سهام عدالت در آینده برای امورات روزانه، ضمانت نامه بانکی، تضامین و سپرده استفاده خواهد شد که تاکید مجدد بر پرهیز از فروش آن است.

بیشتر بخوانید
محمد انوشه کیست و چه ارتباطی با طبری دارد؟

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا