اطلاعات‌محوربازاریابیتجارتتکنولوژی

تسکو اولین فروشگاه بدون پرداخت خود را افتتاح می‌کند

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، تسکو دیروز سه شنبه،اولین فروشگاه بدون پرداخت خود را در مرکز لندن افتتاح کرد.

بزرگترین خرده فروش بریتانیا گفت که شعبه آن در High Holborn تغییر کاربری داده است تا به مشتریان امکان خرید و پرداخت بدون اسکن محصول یا استفاده از تسویه حساب را بدهد. فرمت جدید، معروف به GetGo، از فروشگاه‌های مشابهی که توسط آمازون افتتاح شده پیروی می‌کند. مشتریان با برنامه Tesco.com می‌توانند مواد غذایی مورد نیاز خود را برداشته و مستقیماً بیرون بروند. تسکو گفت ترکیبی از دوربین‌ها و سنسورهای وزن آنچه را که مشتریان انتخاب کرده‌اند تعیین می‌کند و هنگام خروج از مغازه مستقیماً از طریق برنامه هزینه محصولات خریداری شده را دریافت می‌کند. این فناوری توسط استارتاپ فناوریTrigo  ارائه شده است که مشارکت‌های مشابهی با سوپرمارکت‌های آلمان و هلند دارد. پیش از این، برخی از کارکنان تسکو قادر به استفاده از این سیستم در فروشگاه در دفتر مرکزی آن در شهر ولوین گاردن بودند، اما این اولین بار است که در دسترس مشتریان عادی قرار گرفته است. کوین تیندال، مدیر عامل Tesco Convenience، می‌گوید:

آخرین نوآوری ما یک بررسی بدون توقف برای مشتریان در حال حرکت ارائه می‌دهد و به آنها کمک می‌کند تا کمی‌ بیشتر در وقت خود صرفه جویی کنند. این برنامه در حال حاضر فقط یک آزمایش در یک فروشگاه است، اما ما مشتاقانه منتظر هستیم تا ببینیم مشتریان ما چگونه واکنش نشان می‌دهند.

با این حال، تسکو تا به امروز تنها سوپرمارکتی در انگلستان نیست که این فناوری را آزمایش می‌کند. ریچارد لیم، مدیر اجرایی گروه تحلیلگران خرده فروشی Retail Economics، گفت که حرکت تسکو بازتاب راه پیشرفت صنعت گسترده‌تر است. Amazon Fresh  در حال حاضر دارای سه فروشگاه این چنینی در لندن است، و در ابتدا این فناوری را در سال ۲۰۱۸ در شهر سیاتل ایالات متحده عرضه کرده بود. آقای لیم افزود:

یکی از عناصر مهم این امر برای تسکو، به دست آوردن داده‌ها و تلاش برای بالا بردن پیشنهاد آنها برای مشتریان خود است.

آقای لیم می‌گوید برنامه Clubcard این شرکت در حال حاضر ۶.۶ میلیون کاربر دارد، بنابراین خرده فروش هنگام استفاده از اطلاعات مربوط به خرید مشتری یا نحوه خرید، برای شخصی سازی تجربه خود بسیار جلوتر است. همچنین سوپرمارکت هم از خرید آنلاین در دوران همه گیری سود برده است.

بیشتر بخوانید
عجایب باور نکردنی عطسه

بر اساس جدیدترین مجموعه نتایج، درآمدهای گروه تسکو در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵.۹ درصد افزایش یافته و به ۳۰.۴ میلیارد پوند در شش ماه منتهی به آگوست رسیده است. سود عملیاتی نیز به دلایل متعددی از جمله هزینه‌های مربوط به کووید، غیبت کارکنان و سرمایه گذاری مورد نیاز برای مقابله با افزایش فروش آنلاین، ۲۸ درصد به ۱.۳ میلیارد پوند در آن دوره افزایش یافت.

جف بزوس احتمالاً به کنگره دروغ گفته است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

8 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا