حوادثخودرو

اگر تصادف کردید و مقصر حادثه صحنه تصادف متواری شد، چه باید کرد؟

تصور کنید، تصادف کردید و شخصی که مقصر حادثه بوده، صحنه تصادف را ترک کرده و متواری شده است. حال شما به عنوان زیان دیده از این حادثه، چه باید کنید؟

طبیعتا اگر از چارچوب درست و قوانین مربوطه آگاهی لازم را نداشته باشید، ممکن است برای پیگیری حق خود، راه به جایی نبرید و در آخر هم مجبور شوید جبران خسارت را خودتان انجام دهید. پس به شما مخاطبان ارجمند مجله اینترنتی خبرببر پیشنهاد می‌‌کنیم این مطلب را از دست ندهید.

  • اول اینکه سعی کنید بلافاصله بعد از وقوع تصادف، پلاک ماشین‌ها را تحت هر شرایطی بردارید.
  • اگر پلاک فرد مقصر را دارید و شخص متواری شده، باید به دفاتر قضایی موجود در سطح شهر مراجعه کنید و ضمن شکایت از پلاک آن شخص، با استفاده از دوربین‌های راهور، درخواست تامین دلیل، بدهید.
  • همچنین توجه داشته باشید که در درخواست خودتان می‌بایست تقاضای تامین خسارت آن هم با نظر کارشناس رسمی را بدهید تا توسط کارشناس، خسارت وارده به خودروی شما، افت ماشین و حتی هزینه‌های معطلی و اتلاف وقت شما برآورد شود.
  • در این صورت شمی می‌توانید، خودروی خود را تعمیر نمایید و دیگر نیازی نیست تا زمان پیدا شدن مقصر، صبر کنید.
  • این را بدانید که روش درست چنین است. پس بر همین مبنا فرقی نمی‌کند که پلاک یا نوع خودرو را دارید یا خیر!
  • اگر از بیمه بدنه خودتان برای تعمیر خودری آسیب دیده‌تان استفاده کنید، دیگر نمی‌توانید از بیمه فرد مقصر، برای جبران خسارت استفاده کنید.
  • و نکته مهم اینکه اگر در جایی تصادف کردید که دوربینی وجود ندارد اما به جایش مسیر متواری شدن فرد مقصر را دارید؛ دقت نمایید که باز هم در چنین حالتی شکایت بی‌تاثیر نیست!
بیشتر بخوانید
واکنش سازمان هواپیمایی کشوری به تعرض جنگنده‌های آمریکایی

بیشتر بخوانید: ونوس زرین خاک دوچرخه سوار درگذشت + عکس

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

1 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا