شبکه‌های اجتماعی

فرار عروسک آنابل از موزه جنجال به پا کرد

عروسک آنابل به‌واسطه‌ی فیلم‌های ترسناکی که پیرامون آن درست شده در سطح جهان شهرتی بسیار زیاد دارد، به‌تازگی اما ماجرایی جدید شهرت این عروسک را بیش از پیش کرده‌است. ماجرا از این قرار است که در توییتر خبر فرار عروسک آنابل به‌یک‌باره به خبری جنجالی و ترند تبدیل می‌شود. بسیاری از کاربران توییتر واقعاً باور کرده‌اند که این عروسک از موزه فرار کرده‌است. باور آن‌ها به فرار عروسک آنابل از این‌جا ناشی می‌شود که از قبل نیز شایعه‌هایی مبنی بر این‌که این عروسک غیرطبیعی است و گه‌گاه از جای‌اش تکان‌ خورده‌است وجود داشتند!

اما واقعیت این است که فرار عروسک آنابل واقعی نیست و خبری کذب است. این عروسک در موزه‌ی وارن آمریکا نگهداری می‎شد، اما از آن‌جا که این موزه تعهداتی که داشت را نقض کرد، موزه را بستند و اشیای عتیقه‌ای که در موزه به نمایش گذاشته شده بودند، به داماد وارن – صاحب موزه – سپرده شدند. داماد وارن – آقای تونی اسپرا – پس از شایعاتی که پیرامون فرار عروسک آنابل وجود داشت به‌طور رسمی اعلام کرد که عروسک دست اوست و هیچ هم گم نشده‌است.

برخی می‌گویند شایعات فرار عروسک آنابل در توییتر ناشی از این است که یک ویکی‌نویس در ویکی‌پدیا عامدانه نوشته که عروسک آنابل گم شده‌است، اما برخی دیگر می‌گویند آنابل والیس بازیگر انگلیسی که در یکی از فیلم‌های آنابل هم بازی کرده به زبان چینی مصاحبه کرده و در اثر ترجمه‌ای اشتباه از سخنان او به انگلیسی از عبارت Annabelle escaped یا آنابل فرار کرد استفاده شده و همین است که موجب جنجال در مورد فرار آنابل شده‌است.

بیشتر بخوانید
ماجرای جنجالی درگیری فیزیکی هادی ساعی و نایب‌رییس لیگ تکواندو
عروسک سمت چپ عروسکی‌ست که در فیلم‌ها استفاده شده و عروسک سمت راست عروسک واقعی آنابل است که در جعبه‌ی شیشه‌ای نگهداری می‌شود.

عروسک آنابل چیست؟

واقعیت این است که آنابل شهرت‌اش را از همین جنجال‌ها دارد. در دهه‌ی ۷۰ میلادی، یک زوج محقق و نویسنده در زمینه‌ی ماورالطبیعه با نام‌های اد و لورن وارن – یعنی همان کسانی که صاحب موزه‌ی وارن اند – ادعا کردند که عروسک آنابل تسخیر شده‌است. تسخیر عروسک آنابل به‌شدت سروصدا کرد و مدتی بعد عروسک را در موزه‌ی وارن درون جعبه‌ای شیشه‌ای گذاشتند و روی آن نوشتند «باز نکنید»!

فرار عروسک آنابل

ماجرای معروفی هم که پیرامون تسخیر عروسک آنابل وجود دارد این است که مادر یک دانشجو به او عروسکی هدیه می‌دهد. دانشجو عروسک را نزد خود در خوابگاه نگه می‌دارد، اما پس از مدتی او و هم‌اتاقی‌اش متوجه می‌شوند که اتفاقاتی عجیب و غریب در حال رخ‌دادن اند و علت اصلی آن‌ها وجود همین عروسک است. آن‌ها بعداً می‌فهمند که این عروسک تسخیر شده و روح دخترکی در آن رخنه کرده‌است. این زوج نه‌تنها نمی‌ترسند، بلکه تصمیم می‌گیرند عروسک را نگهداری کنند. اما مدتی بعد عروسک رفتارهای عجیب‌تری از خود نشان می‌دهند و این‌گونه می‌شود که زوج وارن عروسک را برمی‌دارند و در موزه به نمایش می‌گذارند.

تا کنون چند فیلم مستقیم و غیرمستقیم پیرامون آنابل ساخته شده‌اند از جمله آنابلِ سال ۲۰۱۴، آنابل به خانه‌ می‌آیدِ سال ۲۰۱۹، احضار ۱ و احضار ۲.

همچنین ببینید: عکس جنجالی مریم امیرجلالی در ژست بارداری

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا