شبکه‌های اجتماعی

فارسی حرف زدن کارشناس عربستانی در تلویزیون دولتی این کشور

این روزها شاهد انتشار و اصطلاحاً وایرال شدن ویدئویی جالب از فارسی حرف زدن کارشناس عربستانی در تلویزیون دولتی این کشور هستیم. این ویدئو در حالی وایرال شده که در روزهای اخیر شاهد اتخاذ مواضع جدید و قابل تامل بن سلمان، ولیعهد سعودی در رابطه با ایران و صحبت از دوستی با ایران از سوی این مقام بلند مرتبه سعودی در مصاحبه با  شبکه العربیه بودیم.

در ویدئویی که در ادامه خواهیم دید، مجری شبکه الاخباریه عربستان از کارشناس برنامه خود می‌خواهد اگر برایش امکان دارد با ایرانیانی که احتمالاً بیننده برنامه‌شان هستند، به زبان فارسی به صورت زنده در برنامه صحبت کند. کارشناس سعودی نیز به زبان فارسی (البته دست و پا شکسته) بر اساس خواسته مجری برنامه، خطاب به بینندگان ایرانی‌ و فارسی زبان برنامه می‌گوید: «شما بینندگان عزیز، ایرانیان یا کسانی که فارسی صحبت می‌کنید، خواهش می‌کنم به این برنامه تماشا کنید.»

سپس مجری تلویزیون سعودی از کارشناس برنامه می‌خواهد کمی بیشتر به فارسی با فارسی زبانان صحبت کند و می‌گوید حجم جملات و گفته‌های کارشناس کوتاه و موجز بوده اما به دلیل سخت بودن و محدود بودن دایره واژگان کارشناس سعودی الاخباریه او به ذکر یه جمله دیگر بسنده می‌کند و در پایان دست و پا شکسته چنین به صحبت‌های قبلی خود می‌افزاید که: «به برنامه راصد تماشا کنید

برخی کارشناسان این اتفاق و تحولات مثبتی همچون صحبت از دوستی عربستان با ایران آن هم توسط بن سلمان، ولیعهد سعودی را در ادامه سیر و روند مذاکرتی می‌دانند که میان دو کشور در بغداد انجام شده و به تازگی خبر آن در سطح رسانه‌های بین‌المللی منتشر شده است. این در حالی است که در ۱۴ بهمن ماه سال گذشته، ما در ستون سیاسی از گمانه‌زنی خبرگزاری گاردین و انتشار خبری مبنی بر مذاکرات محرمانه میان دو کشور ایران و عربستان سعودی خبر دادیم که اخیراً در سایر رسانه‌های مطرح و برجسته جهان نیز رسانه‌ای شد.

بیشتر بخوانید
ماجرای کامل طلاق ریحانه پارسا و مهدی کوشکی

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

دوازده + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا