حوادث

کشتی بهبهان در آب‌های عراق غرق شد + فیلم

یک کشتی باری ایرانی با نام کشتی بهبهان که از خرمشهر به مقصد بندر ام‌القصر عراق در حرکت بود، در آب‌های عراق – در کانال آبی خور عبدالله – غرق شد. این کشتی حاوی حدود ۸۰۰ تن مصالح ساختمانی بود که متأسفانه با غرق‌شدن آن هم مصالح ساختمانی به زیر آب رفتند.

این کشتی باری ۷ خدمه داشت. ۱ نفر از آن‌ها با نام جمال مطرقی فوت شده و ۴ نفر نجات یافته‌اند. ۲ نفر دیگر مفقود شده‌اند که البته عملیات یافتن آن‌ها در حال انجام است. از این دو نفر، یک نفر ایرانی (با نام موسی مزرعاوی) و نفر دیگر هندی است.

اسامی ۴ خدمه‌ای که نجات یافته‌اند، به قرار زیر است:

  • عبدالشهید حمیداوی
  • عبدالزهرا حاکمی
  •  علی عامری
  • محمد عثمانی
تصویر افراد نجات یافته از کشتی بهبهان

علت غرق شدن کشتی بهبهان

هنوز دقیقاً مشخص نیست که چرا کشتی بهبهان غرق شده است و پیگیری‌ها در این زمینه ادامه دارند. در این راستا، مدیر کل بندر خرمشهر اعلام کرد:

در حال حاضر شناور ناجی و شناور یدک کش خلیج فارس با هماهنگی های صورت گرفته به محل حادثه اعزام شده‌اند و جزئیات بیشتر پس از رسیدن شناور ناجی و یدک کش اعلام خواهد شد.

او اعلام کرد که احتمالاً علت غرق شدن کشتی بهبهان در عراق نقص فنی بوده است. به‌گفته‌ی ‌او:

مسلما غرق شدن شناور باری بهبهان هیچ عاملی خارجی نداشته و احتمالا ناشی از نقض فنی شناور و شرایط خاص آب و هوایی بوده است، اما مسلما علت اصلی غرق شدن این شناور در ساعات و روزهای آینده مشخص و اعلام خواهد شد و هم اکنون مشارکت تیم‌های امداد و نجات ایران و عراق برای جست و جوی دو نفر دیگر ادامه دارد.

گفتنی است که کشتی بهبهان حدود ۵۰ متر طول داشت و بیش از ۵۰ سال عمر کرده بود، این در حالی است که کارشناسان همواره حداکثر عمر کشتی‌های باری را ۲۰ الی ۳۰ سال اعلام کرده‌اند.

بیشتر بخوانید
ریحانه عامری توسط پدر با تبر کشته شد + شرح ماجرا

فیلم غرق‌شدن کشتی بهبهان

در زیر می‌توانید لحظه‌ی غرق شدن شناور آبی بهبهان در آب‌های عراق را ببینید. این که این فیلم مربوط به این حادثه است یا خیر فعلاً از سوی هیچ مسئولی تأیید نشده است:

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

11 − 11 =

دکمه بازگشت به بالا