فوتبالیورزشی

ماجرای کاندید شدن علی کریمی برای ریاست فدراسیون فوتبال

روز گذشته علی کریمی برای کاندیداتوری فدراسیون فوتبال اعلام آمادگی کرد. انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال، اسفندماه برگزار می‌شود و اسطوره‌ی باشگاه پرسپولیس یکی از کاندیدهای این انتخابات خواهد بود.

علی کریمی روز گذشته عنوان کرد:

می‌خواهم همچنان کنار مردم سرزمینم باشم و برای سربلندی دوباره فوتبال ایران تلاش کنم. اکنون می‌خواهم به عنوان کاندید در پست ریاست فدراسیون فوتبال در انتخابات شرکت کنم.

او در ادامه افزود:

تغییرات اساسی از سوی فیفا و AFC در اساسنامه شکل گرفته است و حالا فوتبالی‌ها راحت‌تر می‌توانند وارد عرصه انتخابات شوند. من امیدوارم در روز  ۱۰اسفند، فوتبال ایران یک روز پاک و عاری از هنجارهای نامناسب را تجربه کند.

طبق اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال، هر بازیکن ایرانی با سابقه بیش از ۱۰۰ بازی ملی می‌تواند در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کند.

بر اساس این اساسنامه علاوه بر علی کریمی، احسان حاج‌صفی، علی دایی و جواد نکونام نیز می‌توانند در انتخابات نامزد شوند.

علی کریمی رییس فدراسیون فوتبال نامزد

واکنش‌ها به کاندید شدن علی کریمی برای فدراسیون فوتبال

 سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در یک مصاحبه مدعی شد که تمام اهالی فوتبال از کاندیداتوری علی کریمی در ریاست فدراسیون فوتبال حمایت خواهند کرد.

سعید آذری در یک مصاحبه عنوان کرد: فوتبال برای افرادی مانند علی کریمی است. فکر می‌کنم تصمیم علی کریمی قابل احترام است و برای من که ۱۶سال در فوتبال مدیر هستم، خبر فوق‌العاده ای بود. از این موضوع خوشحال هستم و از حضور علی کریمی در ریاست فدراسیون فوتبال، استقبال می‌‌کنم.

سعید آذری در ادامه افزود: امثال علی کریمی از کودکی خاک فوتبال را خورده‌اند و ثمره‌ی فوتبال هستند. او می‌تواند در فدراسیون هم تاثیرگذار باشد.

مدیر عامل فولاد خوزستان در ادامه تصریح کرد: اگر افرادی مانند علی کریمی به انتخابات می‌آیند باید برای پست ریاست فدراسیون در انتخابات شرکت کنند. علی کریمی از نظر مدیریت فنی، توانایی بسیاری دارد و از نظر مهارت‌‌های ادراکی هم توانا است. او با یک مدیریت درست می‌تواند ضعف احتمالی در مدیریت بخش‌‌های فدراسیون را برطرف کند. علی کریمی از بزرگان فوتبال ایران است و می‌تواند این مسئولیت را بر عهده بگیرد.

سعید آذری همچنین در خصوص تیم مدیریتی علی کریمی گفت: اگر کریمی به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شود من در کنار او هستم و از او حمایت می‌‌کنم. تیم مدیریتی او باید باتجربه باشد، تا موفق شوند اشتباهات مدیریت قبلی را جبران کنند. اگر افراد متخصص در کنار علی کریمی تلاش کنند، تیم مدیریتی او قطعا موفق خواهد شد.

بیشتر بخوانید
علیرضا بیرانوند در آ اک آتن؟

سعید آذری در پایان گفت‌و‌گو اظهار کرد: سال گذشته بیانیه‌‌ای دادم و از فوتبالی‌ها دعوت کردم در انتخابات فدراسیون شرکت کنند.

علی دوست خوب من است و امیدوارم حضور او در انتخابات فدراسیون فوتبال تاثیرگذار باشد. کسانی هم که طرفدار مدیریت فوتبالی‌ها باشند، از حضور کریمی حمایت و استقبال می‌کنند.

واکنش علی کفاشیان

علی کفاشیان رئیس سابق فدراسیون فوتبال نیز نسبت به این خبر واکنش نشان داد.

علی کفاشیان طی یک مصاحبه بیان کرد: کسی که می‌خواهد رئیس فدراسیون فوتبال شود باید مدیر باشد و این مدیر اگر مانند علی کریمی، فوتبال هم بازی کرده باشد بهتر است.

 رئیس بعدی فدراسیون باید صاحب تجربه باشد و بتواند با مسئولان، نمایندگان مجلس و دولت تعامل سازنده داشته باشد.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در ادامه افزود: همان‌طور که رئیس فدراسیون باید با مجلس و دولت در ارتباط باشد، عوامل سیاسی هم باید از فوتبال حمایت کنند. وقتی تیم ملی به جام‌جهانی می‌رود میلیون‌ها ایرانی شاد می‌شوند و دولت هم باید در آن سهم داشته باشد‌.

واکنش امیر قلعه نویی

امیر قلعه‌نویی یکی دیگر از افراد مطرح بود که در خصوص کاندیداتوری علی کریمی در ریاست فدراسیون فوتبال اظهار نظر کرد.

سرمربی گل‌گهر‌ سیرجان در برنامه‌ی فوتبال برتر گفت: چه ایرادی دارد علی کریمی برای ریاست فدراسیون فوتبال کاندید شوند. آن‌ها افراد بین‌المللی هستند و می‌توانند به فوتبال ما کمک کنند. این افراد باید حتی برای ریاست AFC کاندید شوند.

سرمربی سابق تیم ملی در ادامه تصریح کرد: حضور علی کریمی و مهدوی‌کیا در AFC یا فدراسیون فوتبال باعث می‌شود فوتبال ما وزن پیدا کند. علی کریمی از نظر اخلاقی بسیار پسندیده است و من همیشه او را تحسین می‌کنم.

واکنش خداداد عزیزی

سپس خداداد عزیزی پیشکوست فوتبال، حضور علی کریمی در ریاست فدراسیون فوتبال را به پیروزی فوتبال تشبیه کرد. خداداد عزیزی در یک مصاحبه عنوان کرد: در هر رشته‌ای به ویژه فوتبال که با بقیه‌ی رشته‌ها فرق می کند، افراد متخصص از مرکز اصلی کار دور هستند. البته نمی‌خواهم سیاسی حرف بزنم ولی متأسفانه در کشور ما، به تخصص اهمیت داده نمی شود و افرادی که هیچ تخصصی در فوتبال ندارند، به عنوان مدیر عامل باشگاه‌های مطرح انتخاب می‌شوند.

بیشتر بخوانید
قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا 2020-2021 انجام شد | هم‌گروهی رونالدو و مسی

بازیکن سابق تیم ملی همچنین افزود: این اتفاق خیلی خوبی است که علی کریمی کاندیداتور ریاست فوتبال شود. علی کریمی با من صحبت کرده و از او تقاضا دارم این کار را به صورت جدی انجام دهد. من بابت این اتفاق خوشحال هستم. چه کسی بهتر از علی کریمی؟ کسی که پیشکسوت بین‌المللی است.

بازیکن سابق تیم ملی در خصوص دشواری ریاست فدراسیون برای علی کریمی عنوان کرد: علی کریمی را می‌شناسم. تنها ضعف او این است که زود عصبانی می‌شود و عصبی شدن علی کریمی دلیل دارد. آدمی که سالم است و سلامت زندگی می‌کند، وقتی فساد و ناهنجاری را می‌بیند که با اصول و منطق فرق دارد، نمی‌تواند تحمل کند و عصبانی می‌شود. در هر صورت فرقی ندارد چه کسی کاندید شود ولی فقط فوتبالی باشد. اصلا من می‌گویم مجید نامجو‌مطلق کاندید شود! چه ایرادی دارد؟ مگر افرادی که رئیس فدراسیون فوتبال بودند چه‌کاری انجام دادند؟

در ادامه سرمربی سابق سپیدرود رشت در خصوص درمان فوتبال توسط علی کریمی تصریح کرد: سوال من این است که اگر یک فوتبالی رئیس شود که حتی سه کلاس سواد دارد بدتر از این افراد می‌خواهد عمل کند که در چند‌سال اخیر فوتبال ایران را نابود کردند؟ آیا در بدترین حالت کاری می‌کرد که الان ساختمان فدراسیون فوتبال و ساختمان باشگاه پرسپولیس را به حراج بگذارند؟ قطعا اگر فوتبالی بود آن تعهدات را قبول نمی‌کرد.

خداداد عزیزی در پایان مصاحبه مدعی شد حضور علی کریمی در ریاست فدراسیون فوتبال باعث پیروزی فوتبال می‌شود.

واکنش رسول خطیبی

رسول خطیبی پیشکوست دیگری بود که درباره‌ی حضور علی کریمی در ریاست فدراسیون فوتبال اظهار نظر کرد. سرمربی آلومینیوم هرمزگان طی یک مصاحبه در برنامه‌ی تلوزیونی فوتبال برتر عنوان کرد: حتی با ورود افراد فوتبالی مانند علی کریمی در ریاست فوتبال، تمام مشکلات حل نخواهد شد چون در فوتبال ایران لابی‌گری وجود دارد اما امیدوارم او موفق شود. سیاسی‌ها و غیرفوتبالی‌ها باید کنار بروند تا فوتبالی‌ها مدیریت را بر عهده بگیرند.

******

قبل از اعلام خبر کاندیداتوری علی کریمی در ریاست فدراسیون فوتبال، شایعاتی نسبت به حضور علی دایی در این پست مطرح شد اما شهریار فوتبال ایران در یک مصاحبه این شایعات را رد کرد.

بیشتر بخوانید
لیورپول 4 کریستال‌پالاس 0 | یک‌قدمی قهرمانی – بعد از 31 سال!

علی دایی در یک گفت‌و‌گو عنوان کرد: از طرف بزرگان فوتبال آسیا در خارج از ایران و همچنین بزرگان فوتبال در داخل ایران با من صحبت شد که در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کنم و برنامه ‌های خود را هم به فدراسیون بدهم، اما من هرگز در چنین انتخاباتی حضور نخواهم داشت و نمی‌توانم این مسئولیت را قبول کنم.

تیم مدیریتی علی کریمی چه کسانی هستند؟

طبق اساسنامه‌ی فدراسیون فوتبال، کسی که به عنوان ریاست فدراسیون برگزیده می‌شود باید نایب‌رئیس‌های احتمالی را انتخاب کند. شنیده‌ها حاکی از آن است که مهدی مهدوی‌کیا گزینه‌ی اول علی کریمی برای عنوانِ نایب رئیس فدراسیون فوتبال است.

علی کریمی قصد دارد فدراسیون را به صورت فوتبالی مدیریت کند. او همچنین برای پست‌های مسئول سازمان لیگ و ریاست فوتبال بانوان، افرادی مانند وحید هاشمیان و فریده شجاعی را زیر نظر دارد.

سایر واکنش‎ها به کاندید شدن علی کریمی برای ریاست فدراسیون

  • ووریا غفوری: شما از جنس فوتبالی‌ها هستید. امیدوار هستم قربانی افراد پشت‌پرده نشوید. برای شما ارزوی موفقیت دارم.
  • مهدی‌ مهدوی‌کیا: حضور تو اتفاق بسیار مفید برای فوتبال ایران است. همه از تو حمایت خواهیم کرد.
  • حمید استیلی: علی جان حضور شما زمینه‌ی فوتبال پاک را فراهم خواهد کرد.
  • سپهر حیدری: علی جان تبریک می‌گویم. خوشحالم که این شجاعت را داری و برای فوتبال پاک تلاش می‌کنی.
  • محسن مسلمان: سلطان علی کریمی موفق باشید.
  • علی انصاریان: خبر بسیار خوبی بود.
  • سوشا مکانی: حضور شما باعث می‌شود تا لابی‌گری وجود نداشته باشد. منتظر هستیم تا شما رئیس فدراسیون فوتبال شوید.
  • علیرضا نورمحمدی: برادر امیدوارم حضور تو در ریاست فدراسیون، باعث سربلندی فوتبال ایران شود.
  • محمد نوری: کاندیداتوری علی کریمی در ریاست فدراسیون فوتبال هبر خوبی است. مطمئن هستم که موفق خواهید شد.
  • مهرداد میناوند: خبر خوشحال کننده‌ای بود. فوتبال به افرادی مانند تو نیاز دارد.

*********

خلاصه

علی کریمی روز گذشته مدعی شد که در آستانه‌ی کاندیداتوری ریاست فوتبال قراردارد. تصمیم علی کریمی برای ریاست فوتبال، واکنش اهالی فوتبال را در پی داشت. انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال در تاریخ ۱۰ اسفند برگزار خواهد شد و علی کریمی یکی از کاندیدهای انتخاباتی خواهد بود.

همچنین بخوانید: علی‌کریمی به الدحیل پیوست

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

چهار × یک =

دکمه بازگشت به بالا