سیاست داخلی

علی خضریان : قالیباف اصلح نیست و در مبارزه با فساد کارنامه خوبی ندارد

این حرف‌ها را علی خضریان، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو جبهه پایداری در کنایه به محمد باقر قالبیاف، رئیس مجلس شورای اسلامی زده است.

علی خضریان گفته:

این‌که برخی حضورشان در انتخابات را به آمدن یا نیامدن فرد دیگری مشروط می‌کنند، از  ایثارگری آنها نیست بلکه پذیرفته‌اند که نسبت به آن فرد اصلح نیستند و  امکان دارد افراد دیگری هم معتقد باشند که این آدمی که شرط می‌گذارد نه نسبت به یک کاندیدای خاص که نسبت به خیلی‌های دیگر اصلح نیستند.

این عضو جبهه پایداری در ادامه افزوده:

این افراد مسئولیتی داشته‌اند اما نتوانسته‌اند برای معیشت مردم کاری کنند لذا در  عدالت‌خواهی یک جای کارشان می‌لنگد و در مبارزه با فساد کارنامه خوبی ندارند.

او همچنین گفته که برخی افراد خیلی زودهنگام در انتخابات اعلام حضور کردند. برداشت من این است که آنها برای مسئولیت‌های دیگر مثل وزارت یا شهرداری، پیش آمده‌اند یا ان شاءالله که این کار برای گرم کردن تنور انتخابات انجام شده است.

به نظر می‌رسد کنایه خضریان به قالیباف باشد چون چند روز پیش روزنامه سازندگی در گزارشی نوشته بود محمد باقر قالیباف برای‌ حضورش در انتخابات ۱۴۰۰ سه شرط گذاشته است و آن سه شرط را به شرح زیر تبیین کرده بود:

  1. نیامدن رییسی؛ رسما اعلام شود
  2. پرونده فساد مالی عیسی شریفی به او ربط داده‌ نشود؛
  3. او در انتخابات هیات رئیسان مجلس، مجدداً نامزد شود.

جالب اینجاست که همین چند روز پیش و برای اولین‌ بار، علی خضریان بود که از دستکاری ارقام و جدول‌های قانون بودجه سال ۱۴۰۰ آن هم پس از تصویب و تاخیر ۲۵ روزه در ابلاغ آن‌ها به‌ دولت، خبر داده بود. حال باید منتظر ماند و دید نتیجه این کشمکش‌ها به کجا می‌رسد و چه تاثیری در روند فعالیت مجلس شورای اسلامی و مباحث انتخاباتی پیش رو دارد.

بیشتر بخوانید
روحانی: برای ما مهم نیست چه کسی در انتخابات آمریکا برنده شود

همچنین بخوانید: کنایه‌ی سفت و سخت قالیباف به روحانی در صحن مجلس

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

13 − نه =

دکمه بازگشت به بالا