رابطه‌ی زناشوییسبک زندگی

۱۰ مورد از علائم خیانت در مردان | روش‌های تشخیص مرد خیانتکار

متأسفانه در دنیای امروز به‌سبب آن که برقراری رابطه با دیگران بسیار ساده‌تر از گذشته شده، خیانت مرد به زن و خیانت زن به مرد افزایش یافته‌اند. ساده‌شدن رابطه با دیگران عاملی است که به‌واسطه‌ی وجود آن در دنیای امروز می‌توان گفت که زنان و مردانی که در دنیای امروز خیانت نمی‌کنند، بسیار وفادارتر هستند از زنان و مردانی که در مثلاً ۳۰ سال پیش خیانت نمی‌کردند. ۳۰ سال پیش خیانت دشوار بود، پیدا کردن کسی که بتوان با او رابطه برقرار کرد بسیار سخت بود، خیانت بسیار غیرعادی و وقیحانه بود، اما در دنیای امروز در شبکه‌های اجتماعی می‌توان راه نه‌چندان دشواری را برای پیدا کردن یک فرد جدید طی کرد و همچنین از قبح خیانت نیز تا حدی کاسته‌شده‌است. به هر صورت، در ادامه‌ی این نوشتار به معرفی علائم خیانت در مردان خواهیم پرداخت. می‌خواهیم به همراه یکدیگر ببینیم که خانم‌ها در زندگی زناشویی از روی چه نشانه‌هایی می‌توانند خیانت همسرشان را متوجه شوند.

در نظر داشته باشید که وجود یک یا چند تا از علائم زیر در همسرتان، فقط احتمال خیانت را افزایش می‌دهد و این‌گونه نیست که هر کس این علائم را داشته باشد حتماً خیانت کرده است!

علائم خیانت در مردان

۱- استفاده‌ی غیرمعمول از گوشی تلفن

بدون‌شک همیشه استفاده‌ی زیاد از گوشی به‌معنای خیانت‌کار بودن مرد نیست، اما اغلب موارد مردانی که خیانت می‌کنند بیش از پیش اصطلاحاً «سرشان در گوشی» است. مردان خیانت‌کار در خانه هم دست از رابطه‌داشتن با کسی که به‌طور غیرمشروع با او رابطه دارند برنمی‌دارند و در ساعات مختلف مشغول چت‌کردن و صحبت‌کردن هستند.

نشانه‌ی دیگری که در ارتباط با تلفن همراه در مردان خیانت‌کار وجود دارد این است که عمدتاً از قفل‌های سخت برای گوشی استفاده می‌کنند. اگر همسرتان عادت داشت که برای گوشی پترن، اثر انگشت یا رمز نگذارد ولی به‌تازگی این کار را انجام می‌دهد، حق دارید به او شک کنید.

بیشتر بخوانید
چه طوری در این ایام از کسب و کارهای خانگی حمایت کنیم؟

اگر همیشه با گوشی سرگرم نبود و به‌تازگی بسیار درگیر گوشی است حق دارید به او شک کنید. ولی فقط شک کنید، نه آن که مطمئن باشید، چراکه احتمال هر چیزی وجود دارد.

علائم خیانت در مردان

۲- کم‌شدن میل

منظور از میل در اینجا هر میلی را شامل می‌شود. مردان خیانت‌کار بعد از آغاز کردن رابطه‌ای جدید، تمایل‌شان به همسر را یا از دست می‌دهند یا این تمایل در آن‌ها به‌شدت کم می‌شود. اما چگونه می‌توانید بفهمید تمایل همسرتان به شما کم شده؟

برای فهمیدن این موضوع راه دشواری در پیش ندارید. نشانه‌های زیادی از کم‌شدن میل همسر به شما وجود دارند. یکی از این نشانه‌ها علاقه‌نداشتن آن‌ها به برقراری رابطه‌ی جنسی است. حتی اگر علاقه هم نشان دهند باید ببینید این علاقه تا چه حد است؟ آیا مانند قبل اشتیاقی به برقراری رابطه‌ی جنسی دارند؟

نشانه‌ی دیگر نوع رفتاری است که با شما می‌کنند. آیا میل‌شان به نشستن در کنار شما و فیلم تماشا کردن مانند گذشته است؟

علائم خیانت در مردان

۳- دروغ‌گفتن‌های مداوم

دروغ‌گفتن یکی دیگر از علائم خیانت در مردان است. از قدیم گفته‌اند یک بار دروغ‌گفتن، موجبات دروغ‌گفتن‌های دیگر را فراهم می‌کند. کسی که در مورد یک ماجرا دروغ می‌گوید، برای آن که بعداً دروغ‌اش برملا نشود نیاز به گفتن دروغ‌های دیگر دارد. ببینید آیا به‌تازگی همسرتان دروغ‌گفتن‌های‌اش بیشتر از قبل نشده‌اند؟ اگر چنین بود حق دارید که به او شک کنید.

۴- فراموشکارشدن

مردانی که خیانت می‌کنند، معمولاً – نه همیشه – فراموش‌کار جلوه می‌کنند، اما این به‌معنی آن نیست که واقعاً هم فراموش‌کار شده‌اند.

فکر می‌کنم منظورم را مثالی ساده بتواند توضیح دهد. فرض کنید به فرزندتان گفته‌اید در راه بازگشت از مدرسه، فلان چیز را بخرد. او در بازگشت از مدرسه با دوستان‌اش سرگرم گردش در پارک‌ها می‌شود و باوجودی‌که می‌داند به او گفته‌اید فلان چیز را بخر، چون نمی‌خواهد از گردش در پارک دل بکند سمت خرید آن چیز نمی‌رود و وقتی که به خانه بازمی‌گردد با یک جمله‌ی ساده یعنی «ببخشید فراموش کردم»، سر و ته قضیه را هم می‌آورد.

بیشتر بخوانید
ابراز علاقه در گربه‌ها | گربه‌ها چگونه به صاحب خود ابراز علاقه می‌نمایند؟

این ماجرا برای مردان خیانت‌کار هم صادق است. آن‌ها هم چون نمی‌خواهند خیلی درگیر جزئیات شوند و همه‌چیز را توضیح دهند، مدام از عبارت «یادم نیست، فراموش کرده‌ام» استفاده می‌کنند.

۵- توجه بیش از پیش به ظاهر

اگر شوهرتان بیش از پیش به خودش می‌رسد، ممکن است خیانتی در کار باشد.  مردان و زنان، هر دو، در آغاز رابطه با فردی جدید دوست دارند ظاهر خود را بهتر جلوه دهند. همین موجب می‌شود که در روزها و هفته‌های ابتدایی رابطه بیش از همیشه به خودشان برسند، ادکلن‌های جدید بخرند، لباس جدید بخرند، شوق بیشتری برای استفاده از لوازم آرایش داشته باشند و موارد این قبیل.

قطعاً اگر به‌دنبال پیدا کردن علائم خیانت در مردان هستید باید به‌شدت روی تغییر ظاهر همسرتان و همچنین روی شوق و خوشحالی‌ای که مواقع حاضر شدن دارد حساس باشید.

۶- بحث عوض‌کردن

یکی دیگر از علائم خیانت در مردان این است که وقتی با آن‌ها در مورد بدی خیانت در جامعه‌ی امروزی صحبت می‌کنید چندان توجه نمی‌کنند. در چنین شرایطی یا حواس‌شان را به چیزی دیگر معطوف می‌کنند و فقط با بله‌گفتن و سرتکان‌دادن حرف‌های‌تان را تأیید می‌کنند یا اصلاً به‌طور کلی بحث را عوض می‌کنند. بنابراین بد نیست اگر به همسرتان شک دارید بحثی در مورد بدی خیانت در دنیای امروزی با او راه بیندازید و واکنشی که به این قضیه نشان می‌دهد را ببینید.

علائم خیانت مردان خیانتکار

۷- دیر به خانه آمدن

اگر همسرتان از آن‌هایی بوده که خیلی تمایلی به اضافه‌کاری ندارند ولی به‌تازگی مدام اضافه‌کاری می‌کند، احتمالاً یک جای کار می‌لنگد. مردان خیانت‌کار عمدتاً بیرون از خانه هستند و برای آن که بتوانند بیرون باشند بهانه می‌آورند. چه بهانه‌ای بهتر از اضافه‌کاری در شرکت یا اداره؟

بیشتر بخوانید
گاز لوبیا ناشی از چیست و چگونه می‌توان آن را از بین برد؟

۸- خوشحالی بی دلیل

خوشحالی بی دلیل یکی دیگر از علائم خیانت در مردان است. مرد از قبل قول‌وقراری با فرد جدید زندگی‌اش گذاشته یا از طرف او خبر خوبی دریافت کرده و به این دلیل خوشحال است، اما ازآن‌جا‌که شما از دلیل خوشحالی او خبر ندارید، فکر می‌کنید او در واقع خوشحالی بی دلیل دارد.

اگر مرد زندگی‌تان به دفعات بدون آن که شما دلیل‌اش را بدانید خوشحال است، حتماً باید به او شک کنید.

۹- محبت بیشتر به شما

در مورد ۳ گفتم که مردان خیانت‌کار معمولاً به همسرشان میل کمتری دارند و کمتر از گذشته محبت می‌کنند، اما این ماجرا ممکن است همیشه رخ ندهد. برخی از مردان خیانت‌کار برای آن که عذاب‌وجدان خود را کم کنند یا برای آن که اوضاع را عادی جلوه دهند، به همسرشان بیشتر از قبل محبت می‌کنند. آن‌ها ممکن است بیشتر هدیه بخرند، بیشتر عشق‌ورزی کنند و بیشتر بخواهند با همسرشان بیرون بروند، اما همین رفتارها هم شک‌بر‌انگیز هستند و کلاً اگر همسرتان جز این مورد علائم دیگری از خیانت در مردان را دارد، باید به همین تغییر رفتار او هم شک کنید.

۱۰- استفاده از روش‌های جدید در رابطه‌ی جنسی

مردان خیانت‌کار در رابطه‌ای که با فردی جدید دارند، ممکن است ترفندهای جنسی جدیدی یاد بگیرند. اگر همسرتان در رابطه‌ی جنسی از ترفندهای جدید استفاده کرد یا سخن از فانتزی‌های جنسی به میان آورد، می‌توانید نسبت‌به خیانت‌کار بودن او شک کنید.

سخن پایانی

شما چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما جز این موارد چه علائم دیگری در مردان خیانت‌کار وجود دارند؟ آن‌ها را به ما و کاربران معرفی کنید.

بیشتر بخوانید: برای حفظ رابطه‌ی عاشقانه با همسر چه باید کرد؟

اقدامات بعد از خیانت همسر

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

چهارده + 16 =

دکمه بازگشت به بالا