سیاست داخلیسیاسی

نماینده مجلس: پلیس باید از عنابستانی عذرخواهی کند!

حسین‌علی خاجی دلیگانی عضو کمیسیون قضایی مجلس ضمن تحسین علی اصغر عنابستانی – نماینده سیلی‌زن – از نیروی انتظامی خواست که به خاطر ادبیات مأمورش از مردم و مجلس عذرخواهی کند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه‌ی علنی امروزِ مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار کرد: انقلاب اسلامی سیلی مردمی سیلی‌خورده از سال‌ها استبداد و استکبار بود که با اتکاء به اسلام و خودباوری با دست پر قدرت امام راحل بر صورت آنان نواخت. شاه اگرچه با سیلی مردم از کشور اخراج شد اما فرهنگ شاهی هنوز به صورت کامل از بین نرفته است. فرهنگ شاهی یعنی زبونی در مقابل استکبار و قلدری با مردم.

وی ادامه داد: هر مدیری که عزت ایرانیان در مقابل بیگانگان را نادیده بگیرد خود یک شاهزاده است. البته از مردم سیلی خواهد خورد و هر مدیری که خواست و اراده مردم را لحاظ نکند شاهزاده دیگری است که باز هم سیلی خواهد خورد و کسی نمی تواند در درازمدت مانع اراده مردم در راه پیشرفت کشور شود.

نماینده مردم میمه، برخار و شاهین شهر در مجلس با اشاره به ماجرای علی اصغر عنابستانی – نماینده سبزوار – و درگیری او با مامور راهور پلیس در خیابان دروازه دولت تهران گفت: این تجربه به ما نشان داد که چگونه شفافیت راه را بر سیلی‌های متعدد مدیران، کارمندان و ماموران به اقشار مختلف مردم می بندد. ضمن تحسین نماینده‌ای که یک سیلی به نفس اماره خودش و یکی سیلی به دشمنان نظام و مجلس زد به نیروی انتظامی هشدار می‌دهم که از عذرخواهی این نماینده عبرت بگیرد و اجازه ندهد که ماموران‌اش در هنگام اعمال قانون از چهارچوب قانون تجاوز کنند.

بیشتر بخوانید
حواشی مناظره موسوی احمدی نژاد از زبان مجری مناظره

حاجی دلیگانی تأکید کرد: عذرخواهی بزرگ‌تر ناجا نیز باید به خاطر حرف‌های غیرقانونی یک مسئول ناجا باشد که چندی پیش می‌خواست مجرمین را دست‌شکسته ببیند. امیدوارم رسانه‌ها و دادگاه‌ها در آینده‌ی نزدیک جلوی همه متخلفان و مستنکفان بایستند و نگذارند قانون‌شکنی رایج شود. رئیس جمهور ده‌ها قانون و آئین‌نامه را اجرایی نکرده است. البته پرونده استنکاف رئیس جمهور هم در حال پیگیری است و برای اعمال ماده ۲۳۴ در کمیسیون های مجلس قرار دارد.

همچنین بخوانید: پلیس از نماینده سبزوار شکایت کرد!

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا