خبر ببر

تقابل جاهلانه عباس تبریزیان با آتش زدن کتاب مشهور علم نوین پزشکی

عباس تبریزیان که به پدر طب اسلامی مشهور است، کتاب پزشکی داخلی هاریسون که یک کتاب مشهور پزشکی هست را آتش زده و از این عمل جاهلانه فیلمی را در فضای مجازی منتشر کرده ‌است. این عمل جاهلانه مدعی طب اسلامی واکنش وزارت بهداشت را در پی داشت.

به نقل از ایسنا معاون وزارت بهداشت در این رابطه گفت:
“در مراسمی آئینی با فیلم و تصویر فردی به نام “تبریزیان” که پیروانش او را «آیت الله» می‌خوانند و تحت عنوان طب اسلامی، تجارتخانه‌ای برپا کرده است، کتاب “اصول طب هاریسون” که از کتب مرجع پزشکی است را به آتش می‌کشد. ما خواستار برخورد قاطع مراجع علمی، فرهنگی، دینی و قضایی با مدعی طب اسلامی که کتاب‌ پزشکی را به آتش کشید، هستیم.”

در پی اقدام جنجالی این فرد، مدیر حوزه‌های علمیه اقدام اخیر مبنی بر سوزاندن کتاب را محکوم و بیانیه‌ای در این رابطه منتشر کرد:
“حرکت ناپسند و جاهلانه اخیر در تعرض به یکی از متون مهم علم پزشکی را که در فضای مجازی انتشار یافته است ناروا می دانند و حوزه های علمیه و بزرگان آن و شورای عالی و مدیریت حوزه های علمیه آن را محکوم می نمایند، آشکار است که این گونه تفکرات و اقدامات در حوزه علمیه  جایگاهی نداشته و انتسابی به حوزه و روحانیت ندارد.”

تصویری از حکم قضایی صادر شده توسط دادگاه تجدید نظر ویژه روحانیت برای این شخص در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد کلیه مراکز درمانی، معاینات و داروخانه‌های تحت نظارت ایشان باید تعطیل شوند. ضمن اینکه قرار بر پلمپ این مکان‌ها نیز صادر شده‌است.

بیشتر بخوانید
نحوه‌ی محاسبه هزینه برق مشترکین پرمصرف

این فرد پیش از این نیز، با انتشار فیلم‌های در فضای مجازی ادعاهایی حیرت انگیز را مطرح کرده‌بود.
در پایان هم واکنش زیبای محمد طحانی، کارتونیست روزنامه ابتکار، نسبت به سوزاندن یک کتاب مشهور مهم دانشگاهی رشته پزشکی از سوی یک چهره حوزوی شاهد هستیم.

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

چهار × پنج =

دکمه بازگشت به بالا