شبکه‌های اجتماعی

طلاق بیل گیتس و ملیندا گیتس بعد از ۲۷ سال زندگی مشترک

بیل گیتس و همسرش ملیندا گیتس در توییتر خود خبر از جدایی بعد از ۲۷ سال زندگی مشترک داده‌اند. این دو در ژانویه‌ی ۱۹۹۴ ازدواج کردند و اکنون بنا به گفته‌ی خود به این نتیجه رسیده‌اند که دیگر اعتقادی به ادامه‌ی زندگی زناشویی‌شان ندارند و به‌همین علت تصمیم گرفته‌اند از هم جدا شوند.

علت جدایی بیل گیتس از همسرش ملیندا گیتس

بیل و ملیندا گیتس با انتشار بیانیه‌ای با محتوای زیر در توییتر خود خبر از طلاق‌شان دادند:

بعد از تفکر زیاد و کارکردن بسیار روی رابطه‌مان، تصمیم گرفته‌ایم به ازدواج‌مان خاتمه دهیم. ما در طی ۲۷ سال اخیر سه فرزند خارق‌العاده پرورش داده‌ایم و بنیادی تأسیس کرده‌ایم که در تمام جهان فعالیت می‌کند تا بتواند تمام مردم را به سمت زندگی‌هایی سالم و سازنده سوق دهد. ما همچنان در تداوم باور به این مأموریت [با هم] سهیم هستیم و کارمان را در بنیاد با یکدیگر ادامه خواهیم داد، اما باور نداریم که بتوانیم بیش از این مابقی زندگی‌مان را به‌عنوان زن و شوهر ادامه دهیم. ما با آغاز حرکت به سمت این زندگی جدید خواهان فضا و حریم خصوصی برای خانواده‌مان هستیم.

طلاق بیل گیتس و ملیندا گیتس

ازدواج و زندگی شخصی بیل و ملیندا گیتس

بیل گیتس به‌عنوان بنیان‌گذار اصلی مایکروسافت شناخته می‌شود. او از زمان شکل‌گیری هسته‌ی اولیه‌ی مایکروسافت در سال ۱۹۷۵ تا سال ۲۰۰۰، یعنی به‌مدت ۲۵ سال، مدیر عامل مایکروسافت و تا سال ۲۰۱۴ رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت بود. بیل گیتس در سال ۲۰۰۰ جایگاه خود را به استیو بالمز داد و خود تا سال ۲۰۱۴ به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی و رئیس هیئت مدیره به کار در این شرکت ادامه داد و در این سال بود که جان تامسون ریاست هیئت مدیره‌ی مایکروسافت را عهده‌دار شد.

بیشتر بخوانید
جزئیات درگذشت اسماعیل عابدی داور فوتبال

ملیندا فرنچ پیش از ازدواج با بیل گیتس ابتدا برنامه‌نویسی و ریاضیات به کودکان آموزش می‌داد و پس از فراغت از تحصیل از دانشگاه در سمت مدیر بازاریابی و توسعه‌ی محصولات چندرسانه‌ای شرکت مایکروسافت مشغول به کار شد. سینمانیا، مایکروسافت ورد، پابلیشر، دانشنامه‌ی انکارتا، مایکروسافت اکسل و اکس‌پدیا از جمله محصولاتی بودند که ملیندا مدیریت بازاریابی آن‌ها را برعهده داشت.

طلاق بیل گیتس و ملیندا گیتس (1)

ملیندا از سال ۱۹۸۷ با بیل گیتس آشنا شد و در سال ۱۹۴۴ با او ازدواج کرد. ملیندا پس از ازدواج به‌عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره‌ی شرکت هم انتخاب شد، اما در سال ۱۹۹۶ برای تمرکز بر زندگی مشترک خود از امور اجرایی مایکروسافت کناره‌گیری کرد.

فرزندان بیل گیتس و ملیندا فرنچ گیتس، جنیفر کاترین در سال ۱۹۹۶، روی جان در سال ۱۹۹۹ و فوب آدل در سال ۲۰۰۲ میلادی به‌دنیا آمده‌اند.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس

بنیاد بیل و ملیندا گیتس – بزرگ‌ترین بنیاد خیریه‌ی خانوادگی در سراسر جهان – در سال ۲۰۰۰ توسط بیل و ملیندا با هدف کاهش فقر و بهبود سلامت جهانی در سیاتل واشنگتن تأسیس شد. این بنیاد با ادغام دو بنیاد ویلیام اچ گیتس و آموزش گیتس شکل گرفت و اچ گیتس هنوز هم به‌عنوان یکی از اعضای کلیدی بنیاد در آن فعالیت دارد.

بیل گیتس در زمان تأسیس این بنیاد ثروت‌مندترین فرد جهان بود. او ۱۰۶ میلیون دلار به‌عنوان سرمایه‌ی اولیه‌ی بنیاد درنظر گرفت و پس از ۲ سال سرمایه‌ی بنیاد را به ۲ میلیارد دلار رساند. در سال ۲۰۰۶ وارن بافت کمک قابل‌توجهی به بنیاد کرد و باعث افزایش چشمگیر سرمایه‌ی آن شد.

بیشتر بخوانید
کریستیانو رونالدو 500 میلیونی شد

طلاق بیل گیتس و ملیندا گیتس (2)

بیل گیتس در سال ۲۰۰۰ از سمت مدیریت عامل مایکروسافت استعفا کرد و تمرکز خود را بیشتر بر اداره‌ی بنیاد گذاشت. این بنیاد یکی از بزرگ‌ترین تأمین‌کنندگان مالی سازمان جهانی بهداشت است و حدود ۱۱.۶۵ درصد از کل بودجه‌ی آن را تأمین می‌کند. از این نظر این بنیاد بعد از آلمان، بزرگ‌ترین حامی سازمان جهانی بهداشت است و برای کمک به درمان و واکسیناسیون بیماری کووید ۱۹ مبلغ ۱۲۵ میلیون دلار را در اختیار این سازمان قرار داده است. همین سهم عظیم مشارکت بنیاد بیل و ملیندا در سازمان جهانی بهداشت و روابط گسترده‌ی مالی با مدیران ارشد آن است که باعث شکل‌گیری شایعاتی درباره‌ی اهداف خاص بیل گیتس از تولید و توزیع واکسن کرونا شده است.

بیل گِیتس در یک برنامه‌ی تلویزیونی اعلام کرده که پس از مرگ‌ دارایی‌اش که معادل ۷۰ میلیارد پوند است به فرزندان‌اش نخواهد رسید و او به‌غیر از مبلغ ۱۰ میلیون دلار برای هر یک از فرزندان‌اش، مابقی دارایی خود را به خیریه‌ها اختصاص خواهد داد.

بنا به گفته‌ی بیل و ملیندا جدایی بیل گِیتس از همسرش مانع از ادامه‌ی برنامه‌های خیریه‌ی این دو در بنیاد نخواهد شد.

همچنین بخوانید: بیوگرافی بیل‌گیتس

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا