ترافیک

بالاخره ستاد ملی کرونا رضایت داد و طرح ترافیک تا پایان هفته لغو شد!

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی کرونای کشور، امروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه خبر از لغو شدن طرح ترافیک در پایتخت تا پایان هفته خبر داد.

علیرضا رئیسی در این رابطه در نشست خبری خود گفت:

از این هفته در شهر تهران، لغو طرح ترافیک را داریم. از روز یکشنبه یعنی از فردا در واقع لغو طرح ترافیک شروع می‌شود. آن هم به دلیل اینکه خب همان طور که می‌دانید گاهاً یکی از مسائلی که در این روزهای کرونایی وجود دارد بحث مترو و حمل و نقل عمومی پر ازدحام و شلوغ است که باعث انتقال بیماری می‌شود و در حقیقت چون فاصله‌گذاری در وسایل حمل و نقل عمومی در این شرایط آن طور که مد نظر ماست وجود ندارد، یکی از مشکلات حال حاضر ما به ویژه در کلانشهرهای کشور از جمله تهران است. این هفته قرار بر این شد که طرح ترافیک از فردا برداشته شود و در ادامه برای ادامه دادن به این روند تصمیم خواهیم گرفت.

این تصمیم بالاخره در حالی اتخاذ شد که خبرگزاری قوه قضاییه، میزان، امروز تصویر تاسف‌آوری از ازدحام در بخش واگن بانوان متروی تهران در یکی از ایستگاه‌ها در این شرایط وحشتناک کرونایی پایتخت منتشر کرد.

رئیس همچنین در ادامه نشست خبری خود خبر قابل تاملی اعلام کرد. خبر اعلامی این بود که برای شب‌های قدر، محدودیت رفت‌ و آمد شبانه برداشته شده است. بر اساس خبر اعلام شده توسط سخنگوی ستاد ملی کرونا، محدودیت‌های آمد و شد شبانه در شب‌های قدر اجرا نمی‌شود. محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترددی که از اواخر آبان ماه سال گذشته بنابر تصمیم ستاد ملی کرونا برای جلوگیری از تردد مردم در سطح شهر از ساعت ۹ شب تا ۳ صبح در نظر گرفته شد و از نهم فروردین ماه سال جاری ساعت شروع اجرای این محدودیت به ساعت ۱۰ شب منقل شده بود. جریمه تردد در این ساعات نیز برای مالک هر خودرویی که مرتکب تخلف می‌شد، ۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده بود و بسیاری در این بین خواسته یا ناخواسته جریمه شدند.

بیشتر بخوانید
خودروهای کلاسیک در حال تبدیل شدن به خودروهای برقی هستند

بیشتر بخوانید: بروز رفتار جدید ویروس کرونا در ایران از زبان دکتر نمکی + فیلم جلسه ستاد

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

پنج × 2 =

دکمه بازگشت به بالا