تکنولوژیگوشی و تبلت

برای حل مشکل ضعیف شدن باتری گوشی هوشمند چه باید کنیم؟

یکی از مشکلات رایج برای بسیاری از کاربران تلفن همراه در این روزها، ضعیف شدن باتری گوشی هوشمند است. نکته اساسی اینجاست که برخی عادات اشتباه ما در ضعیف شدن باتری گوشی هوشمند نقش دارند. در ادامه به معرفی این اشتباهات تقریبا رایج می‌پردازیم.

از جمله این اشتباهات رایج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نور گوشی تاثیر زیادی در خالی شدن سریع باتری آن دارد. پس توصیه می‌کنیم برای بهبود این شرایط نور گوشی خود را دوی حد متوسط یا کمی کمتر تنظیم کنید.
  • گرما و سرمای شدید و رطوبت می‌تواند عمر باتری تلفن شما را کاهش دهد.
  • از دیگر اشتباهات منجر به کاهش عمر باتری گوشی‌های هوشمند اینکه وصل کردن آنها به شارژر برای ساعات طولانی آن هم پس از تکمیل شدن ظرفیت ۱۰۰ درصد، باتری را ضعیف می‌کند.
  • دیگر اینکه قرار دادن مداوم گوشی در حالت زنگ همراه با لرزش و نور می‌تواند عمر باتری را کاهش دهد.
  • حتما توجه داشته باشید که شارژر گوشی شما تقلبی نباشد چون شارژ کردن با شارژرهای تقلبی یا با ولتاژ نامناسب و یا اتصالی شارژر نیز می‌تواند به باتری گوشی هوشمند شما آسیب وارد کند و از عمر مفید آن بکاهد.
  • نکته مهم دیگر اینکه خالی شدن مکرر شارژ گوشی تا مرحله خاموشی و جدا کردن گوشی از شارژر آن هم هنگامی که شارژ گوشی نیمه تمام است، اشتباهی مهلک است. همین اشتباه به ظاهر ساده می‌تواند به مرور زمان از عمر مفید باتری گوشی هوشمند شما بکاهد.

همچنین بخوانید: گلکسی نوت ۲۰ و گلکسی نوت ۲۰ اولترا سامسونگ معرفی شدند

بیشتر بخوانید
هوش مصنوعی ممکن است بتواند یک روزه زوال عقل را تشخیص دهد

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا