اجتماعی

صفحه اینستاگرام تتلو بسته شد!

در پی استوری‌هایی که به‌تازگی در صفحه‌ی اینستاگرام امیر مقصودلو ملقب به تتلو منتشر شدند، بسیاری از کاربران ایرانی پیچ او را ریپورت کردند و همانطور که انتظار می‌رفت، اینستاگرام باری دیگر صفحه‌ی تتلو را بست. این اولین بار نیست که صفحه اینستاگرام تتلو بسته می‌شود، بلکه تا قبل از این دو بار دیگر این اتفاق افتاده بود.

استوری‌های اخیر تتلو نشان از میل او به «حرم‌سرا» داشتند و به‌نوعی پیام‌هایی که صادر می‌کرد فراخوان‌هایی برای انجام‌دادن رفتارهای غیراخلاقی توسط دخترهای جوان و نوجوان بود.

بار پیشین هم که اینستاگرام صفحه اینستاگرام تتلو را مسدود کرد، او در استوری‌هایی به صورت صریح و عریان به «زنان» توهین کرده بود.

در سال‌های اخیر این خواننده‌ی زیرزمینی با خارج‌شدن‌اش از ایران بارها حاشیه آفریده و کارهایی که انجام داده مخالفت عمومی کاربران فارسی‌زبان را به همراه داشته است. به نظر می‌رسد تتلو عامدانه درصدد آن است که قشر نوجوان و جوان جامعه‌ی ایران را به سمت و سویی که خود می‌خواهد ببرد. او با عنوان کردن اصطلاح «تتلیتی‌ها» بر طرفداران‌اش به‌نوعی به دنبال آن است که یک سری «پیرو» داشته باشد و خود او رهبری‌شان کند.

استوری‌های جدید تتلو به‌حدی شنیع و غیراخلاقی بوده‌اند که حتی برخی از روزنامه‌نگاران ترکیه هم به دنبال برخوردی حقوقی و قضایی با تتلو هستند. افزون بر این استوری‌ها، او در روزهای اخیر بدون هیچ گونه مانعی به هر کسی که خود تشخیص می‌داد توهین می‌کرد. به عنوان مثال به علی کریمی و علی دایی دو تن از مشهورترین فوتبالیست‌های ایرانی توهین کرد و اصطلاحات رکیک برای آن‌ها به کار برد.

بیشتر بخوانید
سیر تا پیاز شکایت سیروان خسروی از بهاره رهنما

 باید منتظر ماند و دید که آیا دولت ترکیه اقدامی برای اخراج‌کردن تتلو از کشور ترکیه انجام می‌دهد یا خیر. همچنین بعید به نظر می‌رسد که او بتواند باری دیگر پیج اینستاگرام خود را بازگرداند، مگر آن که یک بار دیگر از اول یک پیج جدید ایجاد کند، کاری که دفعات پیشین هم انجام‌اش داده است.

در آخر گفتنی است که هر باری که پیج اینستاگرام تتلو بسته شده، او بیش از ۴ میلیون فالوور داشته است.

بیشتر بخوانید: گوهر خیراندیش چرا ممنوع التصویر شد؟

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا