اجتماعیاطلاعات‌محوراقتصادیشبکه‌های اجتماعی

کدام رفتار صفحات فروشگاهی اینستاگرامی باعث می‌شود از آنها خرید نکنید؟

یک سری از عوامل باعث می‌شوند، فروشنده‌های اینستاگرامی مشتری‌های خودشان را از دست بدهند. مثلاً اگر فروشند بیاید و یک عکس از محصول خود در صفحه فروشگاه قرار دهد و تنها به قرار دادن عبارت تنوع رنگ و طرح در توضیحات ذیل پست بسنده کند، چون مشتری متوجه نمی‌شود قرار است پس از ثبت سفارش چه کالایی و به چه صورتی به دستش برسد، از خرید خود منصرف می‌شود.

فروشنده‌ها باید تمام مشخصات لازم از رنگ و ابعاد و وزن گرفته تا دیگر اطلاعاتی که به مشتری آگاهی می‌بخشد را ضمن پست معرفی کالا قرار دهند و از همه مهم‌تر اینکه قیمت محصول را زیر پست درج کنند. درج عبارت قیمت در دایرکت ممکن است باعث شود مشتری حس کند، فروشنده ابتدای امر می‌خواهد قیمتی بالاتر اعلام کند و زمانی که متوجه شد برای آن کالا مشتری خاصی نیست قیمت را کاهش دهد یا بر عکس این حالت؛ اگر از آن کالا استقبال شد، قیمت را ناگهان افزایش دهد.

اگر فروشنده تصویر محصولی که در حال معرفی‌ کردن آن است را قرار ندهد، مخصوصاً برای اجناسی چون کیف و کفش و انواع لباس، باعث می‌شود سایز و تن‌خور جنس برای مشتری مشخص نباشد. البته به آن معنی نیست که فروشنده به جای تصویر واقعی محصول از تصاویر ژورنالی استفاده کند، چون در آن صورت پس از دریافت کالا مشتری متوجه مغایرت کالای سفارش داده شده بر مبنای تصویری که پست شده با محصولی که گرفته خواهد شد و آثار سویی و بازخوردهای بسیار بدی فروشگاه مربوطه دریافت خواهد کرد و حتی ممکن است باعث بروز مسائل حقوقی و شکایت مشتریان شود.

بیشتر بخوانید
نزول رتبه ایران در مقایسه با دیگر صادرکنندگان گاز طبیعی در دنیا

بالا بودن هزینه ارسال و طولانی شدن زمان ارسال حتی به این دلیل که در حال حاضر حجم سفارش‌های فروشگاه بالاست، باعث می‌شود مشتری پشیمان شود و قید خرید را بزند. در نهایت خوب است بدانید اکثر فروشگاه‌های معتبر از فضای پلتفرم اینستاگرام فقط به عنوان ویترین محصولات استفاده می‌کنند و لینک فروشگاهی دارند و در لینک مربوط به محصول موجودی و قیمت‌ها به روز است و مشتری راحت‌تر می‌تواند در آن فضا به جست‌وجوی محصول مد نظر خود بپردازد.

همچنین بخوانید: بررسی اعتبار فروشگاه آنلاین | چه فروشگاه آنلاینی معتبر است؟

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

چهار × 1 =

دکمه بازگشت به بالا