حوادثشبکه‌های اجتماعی

ماجرای شنیده‌شدن صدای آژیر خطر در غرب تهران + فیلم

در ساعات اولیه‌ی بامداد امروز – ۱۱ بهمن‌ماه – صدای آژیر خطر در غرب تهران شنیده شد. این صدا برای دقایقی متوالی و متمادی شنیده شد و از همین رو نگرانی‌های زیادی را برانگیخت. در برخی شبکه‌های اجتماعی هم نوشته شد که همزمان با این آژیر خطر غرب تهران پرواز ترکیش‌ایر تغییر مسیر داده‌شده‌است. بسیاری از مقامات و مسئولان در مورد این پدیده یعنی آژیر خطر غرب تهران صحبت کرده‌اند که در ادامه به نقل مهم‌ترینِ آن‌ها می‌پردازیم.

علت تغییر مسیر پرواز ترکیش‌ایر

چنان‌که گفته شد، همزمان با این قضیه، پرواز ترکیش‌ایر نیز تغییر مسیر داده شد و به جای آن که به فرودگاه امام خمینی بیاید به سمت باکو حرکت کرد. برخی علت این قضیه را قطعی برق در باقرآباد و حومه‌ی ورامین دانسته‌اند و گفته‌اند چون احتمال سقوط هواپیما وجود داشته آژیر خطر به صدا درآمده‌است. اما روابط عمومی فرودگاه امام خمینی در این مورد اعلام کرده‌است:

خلبان هواپیمای ترکیش ایر به دلیل شرایط جوی، مسیر خود را به سمت باکو تغییر داد، با پایدار شدن شرایط جوی این هواپیما به تهران باز خواهد گشت.

طبق اعلام روابط عمومی فرودگاه امام خمینی (ره)، با مناسب‌شدن شرایط جوی دو پرواز ایران ایر و ماهان در این فرودگاه فرود آمدند.

مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی همچنین در مورد شایعات مطرح‌شده مبنی براحتمال سقوط پرواز ترکیش ایر اظهار داشت: شایعه احتمال سقوط پرواز ترکیش ایر به هیچ وجه صحت ندارد و خلبان این شرکت هواپیمایی تصمیم به فرود نیامدن در این شرایط جوی نامساعد گرفت.

وی افزود: در چنین شرایطی تنها خلبان است که می‌تواند بر اساس قانون تصمیم بگیرد که می‌تواند فرود بیاید یا خیر و به دلیل شرایط جوی نامساعد و وجود ابرهای خطرناک CB این خلبان تصمیم گرفته که به سمت باکو برود و اعلام کرد که پس از مساعد شدن آب و هوا دوباره به فرودگاه امام خمینی باز خواهد گشت.

بیشتر بخوانید
علی کاظمی بازیگر شب‌های برره کرونا گرفت

مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی تصریح کرد: پس از فرود نیامدن هواپیمای ترکیش ایر، دیگر پروازها در این فرودگاه به زمین نشستند که می‌توان به ایران ایر اشاره کرد و لحظاتی دیگر نیز هواپیمای ماهان از استانبول در فرودگاه امام خمینی خواهد نشست.

نفوذ آب علت به صدا در آمدن آژیر خطر در غرب تهران

منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استان تهران پیرامون شنیده‌شدن صدای آژیر خطر در غرب تهران گفت: به‌ علت نفوذ آب پس از بارش شدید باران به یک مجموعه‌ای، صدای آژیر آن‌جا فعال شده است. چیز خاصی نیست و مردم خیال‌شان راحت باشد.

اختلال در سیستم صوتی یکی از سازمان‌ها در شهرک آزمایش

حمید رضا گودرزی معاون امنیتی استانداری تهران پیرامون انتشار اخباری مبنی بر شنیده‌شدن صدای آژیر خطر در غرب تهران اظهار کرد: سیستم صوتی یکی از سازمان‌ها در شهرک آزمایش دچار اختلال شده بود که همین موضوع موجب شنیده شدن این صدا در آن منطقه شده است.

گودرزی تصریح کرد: در حال حاضر نیز این سیستم صوتی خاموش شده است.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا