فوتبالیورزشی

شکستن رکورد پله توسط لیونل مسی

در طول تاریخ فوتبال بازیکنان زیادی با پیراهن ملی حضور داشتند و رکورد‌های زیادی را ثبت کردند و سپس به چهره‌ای ماندگار تبدیل شدند، اما در فوتبال باشگاهی، بازیکنان معدودی وجود داشتند که بتوانند به پیراهن یک باشگاه وفادار باشند و به رکورد گلزنی برای یک باشگاه دست پیدا کنند. لیونل مسی در بازی مقابل تیم والنسیا موفق شد به رکورد بیشترین گل برای یک باشگاه برسد و به رکورد تاریخی پله دست پیدا کند. رکورد بیشترین گل برای یک باشگاه که متعلق به پله بود توسط لیونل مسی شکسته شد‌.

پله موفق شده بود ۶۴۳ گل با پیراهن سانتوس به ثمر برساند و مدت زیادی صاحب این رکورد باشد، البته پله در لیگ MLS هم بازی کرده بود. اما در بازی شب گذشته‌، لیونل مسی با گلزنی مقابل والنسیا به رکورد ۶۴۳ گل زده با پیراهن بارسلونا رسید و به رکورد پله رسید.

تفکیک گل‌های مسی بر اساس رقابت‌ها

مسی در لیگ‌قهرمانان‌اروپا ۱۱۸ گل، در لالیگا ۴۵۰ گل، در کوپا‌دل‌ری ۵۳ گل، در سوپرجام اسپانیا ۱۴ گل، در سوپرجام اروپا ۳ گل و در جام باشگاه‌های جهان ۵ گل به ثمر رسانده‌است.

پله زمانی به رکورد ۶۴۳ گل برای یک باشگاه رسید که ۷۵۷ بازی انجام داده بود، درحالی که مسی با انجام ۷۴۸ بازی موفق شد این رکورد را ثبت کند.

تیم‌هایی که در طول دوران بازیِ مسی بیشترین گل را از لیونل مسی دریافت کرده‌اند از قرار  زیر هستند:

 سویا: ۲۹گل، اتلتیکو‌مادرید: ۲۶گل، والنسیا: ۲۵گل، اوساسونا: ۲۳گل، اسپانیول: ۲۲گل، لوانته: ۲۲گل.

پله در سال‌های گذشته طی یک مصاحبه اعلام کرده بود که مسی توانایی گلزنی با ضربه‌ی سر را ندارد،‌ درحالی که رکورد خود او توسط مسی با ضربه‌ی سر شکسته شد!

بیشتر بخوانید
پرسپولیس 2 استقلال 2 | باز هم دربی برنده نداشت

رکورد پله توسط مسی

واکنش پله به شکستن رکوردش توسط مسی

بعداز شکستن رکورد پله توسط مسی، پله واکنش نشان داد و گفت:

وقتی قلب شما از عشق لب‌ریز می‌شود، تغییر مسیر دشوار است. من، مثل تو خبر دارم که علاقه داشتن به یک پیراهن و یک تیم چگونه است‌. من مثل تو آگاه هستم که هیچ چیز بهتر از خانه‌ی آدم وجود ندارد.

 لیونل، به خاطر رسیدن به این رکورد تاریخی و به خاطر دوران زیبایی که در بارسلونا داشتی به تو تبریک خواهم گفت.  متاسفانه داستان‌های ما، از عشق طولانی مدت به یک باشگاه در فوتبال نادر خواهد بود.

 من تو را بسیار تحسین میکنم.

سپس باشگاه بارسلونا نسبت به صحبت‌های پله واکنش نشان داد:

بارسلونا افتخار می‌کند که عشق و علاقه‌ی پله را نسبت به کاپیتان بارسلونا می‌بیند.

کسانی که عظمت شما در این ورزش را درک می‌کنند، عشق شما به باشگاه سانتوس و فوتبال  را پیگیری خواهند کرد. محبوب در کره‌ی زمین، متشکر هستیم.

*************

یکی دیگر از رکورد‌های پله که توسط مسی شکسته شد، رکورد بیشترین گل در یک سال بود. مسی در فصل ۲۰۱۲ ,۲۰۱۱ موفق شد ۷۶ گل در یک سال به ثمر برساند.

پله در دورانی که فوتبال بازی ‌می‌کرد، موفق به کسب ۳ جام جهانی در سال‌های ۱۹۵۸، ۱۹۶۲ و ۱۹۷۰ شد. او همچنین بهترین بازیکن قرن ۲۰ محسوب می‌شود.

پله اعلام کرده‌بود شکستن رکورد‌های او توسط مسی، مایه‌ی افتخار است و این مسئله قدرت مسی را نشان می‌دهد. مسی در دیدار دیشب مقابل والنسیا موفق شد رکورد بیشترین گل برای یک باشگاه را ثبت کند.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

شانزده + هفت =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا