اطلاعات‌محوربین‌المللیتکنولوژی

برنامه‌ریزی ساخت شهر بیت کوین السالوادور در دامنه آتشفشان Conchagua

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، رئیس جمهور السالوادور اعلام کرد که السالوادور قصد دارد یک شهر بیت کوین در دامنه یک آتشفشان بسازد و از ارز دیجیتالی برای تامین مالی این پروژه استفاده می‌شود.

نایب بوکله رئیس جمهور السالوادور گفت که این شهر دایره‌ای خواهد بود تا شکل یک سکه بزرگ را نشان دهد و در منطقه جنوب شرقی La Unión ساخته خواهد شد. او افزود که این شهر از انرژی زمین گرمایی آتشفشان Conchagua برای تامین انرژی استخراج بیت کوین استفاده می‌کند.

السالوادور به تازگی اولین کشوری است که از بیت کوین به عنوان ارز قانونی استفاده می‌کند. این اقدام به اعتراض‌های گسترده‌ای به دلیل ترس از اینکه ارز دیجیتال بی‌ثباتی و تورم را برای این کشور فقیر آمریکای لاتین ایجاد کند، انجامید.

آقای بوکله در اواخر روز شنبه در یک رویداد تبلیغاتی بیت کوین در شهر ساحلی میزاتا خطاب به یک جمعیت خشمگین گفت که شهر جدید برنامه‌ریزی شده، شامل همه چیز خواهد بود. این مرد ۴۰ ساله گفت:

مناطق مسکونی، مناطق تجاری، خدمات، موزه‌ها، سرگرمی‌ها، کافه‌ها، رستوران‌ها، فرودگاه، بندر، راه آهن، همه به شهر بیت کوین اختصاص داده شده است.

رئیس جمهور که با کلاه بیسبال رو به عقب روی صحنه حاضر شد، گفت که هیچ مالیات بر درآمدی در شهر اعمال نخواهد شد، مالیات فقط بر ارزش افزوده است. او همچنین گفت که نیمی از درآمد حاصل از این امر صرف ساختن شهر می‌شود، در حالی که بقیه آن برای آرام و تمیز نگه داشتن خیابان‌ها مصرف خواهد شد.

استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال با استفاده از رایانه‌های پیچیده برای حل مسائل پیچیده ریاضی انجام می‌شود که پرهزینه و دشوار است و مقادیر زیادی انرژی مصرف می‌کند.

بیشتر بخوانید
چالش حقوقی دولت بریتانیا در استفاده از واتس اپ

آقای بوکله تاریخ ساخت یا تکمیل شهر را اعلام نکرد، اما گفت که تخمین زده است که بسیاری از زیرساخت‌های عمومی حدود ۳۰۰۰۰۰ بیت کوین هزینه دارد. یک بیت کوین در حال حاضر کمتر از ۶۰۰۰۰ دلار معامله می‌شود.

در ماه سپتامبر، السالوادور ارز مجازی را به عنوان ارز قانونی و در کنار دلار آمریکا معرفی کرد. در آن زمان، دولت یک برنامه کیف پول دیجیتال جدید منتشر کرد که به هر شهروند ۳۰ دلار بیت کوین هدیه می‌داد. بیش از ۲۰۰ دستگاه پول نقد جدید نیز در سراسر کشور نصب شد. این اقدام به عنوان راهی برای تقویت توسعه اقتصادی و اشتغال ارائه شد، اما السالوادور با این اقدام دچار اختلاف شده است. این بدان معناست که کسب‌ و کارها، تا جایی که امکان داشته باشد، اکنون موظف هستند که سکه‌های دیجیتال را به عنوان پرداخت بپذیرند.

بیت کوین تا حدی یک ارز بحث برانگیز است زیرا ارزش آن می‌تواند به طور قابل توجهی در نوسان باشد. همانطور که در سال گذشته به طور چشمگیری افزایش و کاهش یافته است.

اعتراض در السالوادور علیه استفاده از بیت کوین به عنوان وجه قانونی

قانون جدید خرید و فروش بر پایه بیت کوین در السالوادور

بانک جهانی درخواست السالوادور برای کمک به بیت کوین را رد می‌کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

10 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا