سیاسی

آخرین وضعیت شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

شمارش آرا در آمریکا به‌کندی پیش می‌رود. در حالی که بایدن تا کنون ۲۶۴ رأی الکترال و ترامپ ۲۱۴ رأی الکترال جمع کرده‌اند، شمارش آرا در ایالت‌های آلاسکا، نوادا، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا و جرجیا ادامه دارد. وضعیت شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا این لحظه به قرار زیر است:

شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

۱- پنسیلوانیا

تا اواسط روز گذشته، جو بایدن حدود ۴۰۰ هزار رأی از ترامپ در ایالت پنسیلوانیا عقب بود، اما اکنون درحالی‌که ۹۸ درصد آرا در این ایالت شمرده شده‌اند، جو بایدن با ۳ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۳۱۹ رأی از ترامپ با ۳ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۷۲۵ رأی پیش است.

۲- جرجیا

شرایط پنسیلوانیا برای جرجیا نیز برقرار است. روز گذشته ترامپ در این ایالت به‌شدت از بایدن پیش بود، اما اکنون این بایدن است که از ترامپ پیشی گرفته‌است:

۹۹ درصد آرا در جرجیا شمرده شده‌اند. سهم بایدن ۲ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۳۷۳ رأی و سهم ترامپ ۲ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۴۵۵ رأی بوده‌است.

۳- کارولینای شمالی

۹۴ درصد آرا در کارولینای شمالی شمرده شده‌اند. سهم ترامپ ۲ میلیون و ۷۳۲ هزار و ۸۴ رأی و سهم بایدن ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۳۸۳ رأی بوده‌است.

۴- نوادا

در ایالت نوادا نیز بایدن از ترامپ پیش است. ۸۴ درصد آرا در نوادا شمرده‌شده‌اند. ترامپ ۵۹۲ هزار و ۸۱۳ و بایدن ۶۰۴ هزار و ۲۵۱ رأی کسب کرده‌است.

۵- آلاسکا

ایالت آلاسکا صرفاً ۳ رأی الکترال دارد و در آن ترامپ با ۶۲.۱ درصد آرا پیش است.

بیشتر بخوانید
چرا تعداد مسئولین مبتلا به کرونا در ایران از کشورهای دیگر بیشتر است؟

*********

بایدن برای آن که پیروز انتخابات آمریکا شود فقط به برنده‌شدن در یکی از ایالت‌های باقی‌مانده نیاز دارد، این در حالی است که او اکنون در ۳ ایالت پیش است و بنابراین می‌توان گفت که بایدن در نزدیک‌ترین فاصله تا انتخاب‌شدن به‌عنوان رییس‌جمهور قرار دارد.

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

2 × 5 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا