ورزشی

بالأخره تکلیف لیگ برتر فوتبال ایران مشخص شد

اکثر قریب‌به‌اتفاق لیگ‌های فوتبال جهان تقریباً برای سه ماه تعطیل بودند. لیگ فرانسه چند وقت پیش تعطیل و پاری‌سن‌ژرمن قهرمان اعلام شد، اما پس از آن که قرار شد لیگ‌های فوتبال آلمان، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا و پرتغال به‌زودی از سر گرفته شوند، مسئولان لیگ برتر فوتبال ایران هم تصمیم گرفتند تکلیف لیگ را روشن کنند.

هنوز جزئیات دقیق اعلام نشده‌اند، اما آن‌چه که کاملاً مشخص است این است که لیگ برتر فوتبال ایران تعطیل نشده و به‌زودی برگزار خواهد شد. گویا قرار است در ۵ بازی اول، استادیوم‌ها خالی باشند. به‌گفته‌ی سهیل مهدی، سرپرست کمیته‌ی مسابقات لیگ، در هر شرایطی باید بازی‌های لیگ نوزدهم تا ۱۱ مردادماه تمام شوند.

سرپرست کمیته‌ی لیگ همچنین گفت:

در روزهای گذشته خدمت مسوولان وزارت بهداشت بودیم. در بحث برگزاری مسابقات تضمین‌های لازم را دادیم تا افراد درگیر در برگزاری بازی را به حداقل برسانیم.

وی افزود:

قول دادیم تست‌های لازم را را در فضای تمرین از بازیکنان بگیریم و با همکاری کادرپزشکی تیم‌ها بتوانیم بازیکنان و عوامل تیم‌ها را با سلامتی کامل به مسابقات برسانیم و جزئیات را به ستاد ملی مقابله با کرونا، فدراسیون پزشکی ورزشی و همین‌طور ایفمارک اعلام کنیم. اگر شرایط بدون مشکل پیش برود، تضمین‌های لازم را داده‌ایم و امیدوارم فاز نخست برگزاری مسابقات که شامل برگزاری تمرینات است، به سرعت آغاز شود.

او در گفت‌وگو با برنامه‌ی «فوتبال برتر» اظهار کرد:

منتظریم تاریخ دقیقی را اعلام کنیم. از صحبت مسئولان این‌طور استنباط کردم که احتمالا تمرینات از اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد شروع شود و بتوانیم بعد از حدود سه چهار هفته تمرین، مسابقات را شروع کنیم و تا اواخر تیرماه یا اوایل مرداد به پایان برسانیم.

او ادامه داد:

AFC یازدهم مرداد را برای اتمام مسابقات فصل جاری اعلام کرده تا بعد از آن بتواند مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را به صورت متمرکز در یک کشور برگزار کند. هر چقدر بتوانیم از این برنامه جلوتر بیفتیم، به نفع تیم‌های ماست. اساس برنامه‌ریزی ما اتمام مسابقات تا قبل از ۱۱ مرداد است تا بازیکنان دچار مشکل نشوند.

سهیل مهدی در آخر اذعان کرد:

این که چند هفته از مسابقات لیگ برتر به بعد از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا موکول شود، شرایط خوبی نیست. باید بازیکنان فرصت لازم برای فصل بعد و حضور در مسابقات آسیایی و ملی را داشته باشند.

بیشتر بخوانید
علیرضا منصوریان رسماً سرمربی تراکتور شد

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

3 × دو =

دکمه بازگشت به بالا