ترافیکتکنولوژیخودرو

تسلا شارژرهای خود را به روی سایر خودروهای الکتریکی باز می‌کند

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، تسلا برای اولین بار شبکه شارژ خود را به روی سایر خودروهای الکتریکی باز می‌کند. این شرکت دارای بیش از ۲۵۰۰۰ مکان سوپرشارژر است که آن را به بزرگترین شبکه شارژ در جهان تبدیل می‌کند. 

طرح آزمایشی آن با ۱۰ مکان در هلند به عنوان بخشی از فشار این شرکت برای ورود به جریان اصلی وسایل نقلیه الکتریکی آغاز خواهد شد. این شرکت خودروساز که متعلق به ایلان ماسک است، امیدوار است در نهایت این طرح را «در سراسر جهان» گسترش دهد. یکی از سخنگویان تسلا گفت:

همیشه جاه طلبی ما این بوده است که شبکه سوپرشارژر را به روی خودروهای الکتریکی غیر تسلا (وسایل نقلیه الکتریکی) باز کنیم و با انجام این کار، رانندگان بیشتری را تشویق کنیم که صاحب خودرو برقی شوند. این حرکت مستقیماً از مأموریت ما برای تسریع انتقال جهان به انرژی پایدار حمایت می‌کند. 

شارژرها با هر خودروی برقی که دارای پورت سیستم شارژ ترکیبی (CCS) باشد کار می‌کند. چنین سیستم‌هایی توسط سازندگان جهانی از جمله بی‌ام‌و، مرسدس بنز دایملر، فورد و گروه فولکس واگن استفاده می‌شود.

رانندگان غیر تسلا که می‌خواهند از یکی از ایستگاه‌های سوپرشارژر این شرکت استفاده کنند، باید برنامه آن را دانلود کرده و یک حساب کاربری ایجاد کنند. سپس کاربران می‌توانند مکان‌های «غیر تسلا» را جستجو کنند. با این حال، هزینه‌های اضافی برای کسانی که خودرو‌های غیر تسلا دارند نیز وجود خواهد داشت.

این شرکت در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱، ۲۴۱,۳۹۱ خودروی تسلا فروخت که به آن کمک کرد تا در این هفته به ارزش بازار ۱ تریلیون دلار دست یابد. این پنجمین شرکتی بود که به این نقطه عطف رسید. تنها اپل، مایکروسافت، آمازون و آلفابت مالک گوگل قبلاً به این ارزش گذاری چشمگیر رسیده بودند.

ایلان ماسک از اینکه رئیس شرکت تسلا باشد، متنفر است

بیشتر بخوانید
ساعت هوشمند فیت بیت Sense قابلیت مدیریت استرس دارد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

19 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا