اطلاعات‌محور

شادترین و غمگین‌ترین کشورهای دنیا در سال ۲۰۲۰

شادترین و غمگین‌ترین کشورهای دنیا در سال ۲۰۲۰ هم به مانند سال‌های گذشته معرفی شدند. کشور فنلاند سه سال پیاپی مقام شادترین کشور دنیا را به خود اختصاص داده‌است. طبق گزارش‌های حاکی دلایلی همچون حمایت اجتماعی بالا، اعتماد اجتماعی، دولت صادق، امنیت اجتماعی و زندگی سالم علل این شادی مطرح شد.

طبق گزارش شادی جهانی که در ۲۰ مارچ ۲۰۲۰ منتشر شد، این کشور نوردیک بار دیگر مقام نخست را از آن خود نمود. جالب است بدانید از سال ۲۰۱۲ که اولین گزارش در این باره منتشر شد، تاکنون فقط ۴ کشور به مقام نخست دست یافتند؛ دانمارک در سال ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶، سوئیس در سال ۲۰۱۵؛ نروژ در سال ۲۰۱۷ به عنوان خوشحال‌ترین کشورهای جهان لقب گرفتند. در زمان فعلی، فنلاند است که در سال‌های ۲۰۱۸، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ توانسته این عنوان را از آن خود کند.

این درحالی ‌است که در این گزارش طبق نظر افراد مقیم، کشور‌های افغانستان، سودان، زیمباوه، رواندا و جمهوری آفریقای مرکزی، غمگین‌ترین کشورهای جهان نام گرفتند.

همچنین گزارش منتشر شده در سال ۲۰۲۰ برای اولین بار رتبه‌بندی بر اساس هر شهر را نیز انجام داد. در این رتبه‌بندی همان‌طور که انتظار می‌رفت هلسینکی، پایتخت فنلاند بالاترین رتبه را به خود اختصاص داد. لندن، پایتخت انگلستان، شادترین شهر انگلستان در رتبه سی و ششم قرار دارد. از میان ۱۸۶ شهر، کابل در افغانستان؛ صنعا در یمن؛ غزه در فلسطین و جوبا در سودان جنوبی غمگین‌ترین شهرها معرفی شدند. در این گزارش تهران، پایتخت ایران رتبه صد و پنجاه و پنجم را دارد.

همچنین مقایسه‌ای بین محیط‌های شهری و روستایی انجام شد، در این مطالعه ساکنین شهرها گرایش بیشتری به شادی داشتند.

بیشتر بخوانید
متاورس چیست؟

جان هلی‌ول، سردبیر این تحقیق عنوان کرد: «یک محیط شاد، چه شهری چه روستایی، محیطی است که مردم به آن حس تعلق داشته و به یکدیگر اعتماد داشته باشند و از کنار هم بودن لذت ببرند

در این‌جا به ترتیب در لیستی ده گانه فهرست شادترین و غمگین‌ترین کشورهای دنیا در سال ۲۰۲۰ را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱۰ کشور شاد جهان:

 1. فنلاند
 2. دانمارک
 3. سوئیس
 4. ایسلند
 5. نروژ
 6. هلند
 7. سوئد
 8. نیوزیلند
 9. اتریش
 10. لوکزامبورگ

۱۰ کشور غمگین جهان:

 1. افغانستان
 2. سودان جنوبی
 3. زیمباوه
 4. رواندا
 5. جمهوری آفریقای مرکزی
 6. تانزانیا
 7. بوتسوانا
 8. یمن
 9. مالاوی
 10. هند

ترجمه شده از خبرگزاری ایندیپندنت به همت: دنیا فرهمند

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا