اطلاعات‌محورتکنولوژی

سیم کارت ایرانسل بهتر است یا همراه اول ؟

در حال حاضر سه اپراتور اصلی سیم‌کارت در کشورمان فعالیت می‌کنند: ایرانسل، همراه اول و رایتل. کسی نمی‌تواند انکار کند که همراه اول و ایرانسل کاربران بسیار بیشتری نسبت به رایتل دارند و رقابتی شدیدتر میان‌شان برقرار است. در همین راستا، به‌هنگام خرید سیمکارت نکته‌ای که وجود دارد این است که آیا باید سیمکارت ایرانسل خرید یا سیمکارت همراه اول؟ در ادامه با بررسی چند متر و معیار خواهیم دید که سیم کارت ایرانسل بهتر است یا همراه اول .

مقایسه‌ی تعرفه‌ی تماس سیمکارت ایرانسل و همراه اول

تعرفه‌ی پایه‌ی تماس در سیمکارت ایرانسل برای تماس سیمکارت ایرانسل به ایرانسل یا سایر خطوط در سیم‌کارت‌های دائمی به‌ازای هر دقیقه ۵۹.۹ تومان و در سیم‌کارت‌های اعتباری به‎ازای هر دقیقه ۸۹.۹ تومان است. این یعنی با سیم‌کارت ایرانسل چه به سیم‌کارت ایرانسل زنگ بزنید و چه به سیم‌کارت غیرایرانسل، هزینه یکی است و همان است که اشاره شد.

تعرفه‌ی پایه‌ی تماس در سیم‌کارت همراه اول هم درست به‎‌مانند ایرانسل برای سیم‌کارت‌های دائمی برابر با ۵۹.۹ تومان و برای سیم‌کارت‌های اعتباری برابر با ۸۹.۹ است. بنابراین از لحاظ تعرفه‌ی تماس در حال حاضر هیچ تفاوتی میان سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری همراه اول و ایرانسل نیست.

تعرفه‌ی پیامک فارسی در ایرانسل برای سیم‌کارت دائمی برابر با ۹۹ ریال و برای سیمکارت دائمی برابر با ۱۱۶ ریال است، این در حالی است که در همراه اول تعرفه‌ی هر پیامک فارسی برای سیم کارت دائمی برابر با ۸۹ ریال و برای سیمکارت اعتباری ۱۰۶ ریال است. از لحاظ تعرفه‌ی پیامک لاتین هر دو تقریباً در سطح قرار دارند.

بیشتر بخوانید
9 توصیه کرونایی در رابطه با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی

نتیجه: از لحاظ تعرفه‌ی تماس هر دو شرکت برابر هستند، ولی تعرفه‌ی پیامک در همراه اول مقدار بسیار کمی ارزان‌تر است.

مقایسه‌ی وضعیت اینترنت سیمکارت ایرانسل و همراه اول

همراه اول زودتر ۴.۵G را به کار برد، اما ایرانسل هم خیلی سریع این تکنولوژی را به کار گرفت و در حال حاضر هم با خرید سیمکارت ایرانسل و هم با خرید سیمکارت همراه اول می‌توانید از اینترنت ۴.۵G بهره ببرید. در کل هر دو شرکت از لحاظ سرعت اینترنت تقریباً در یک سطح هستند.

سیم کارت ایرانسل بهتر است یا همراه اول
سیم کارت ایرانسل بهتر است یا همراه اول

مقایسه‌ی بسته‌های ایترنت ایرانسل و همراه اول

منظور بسته‌های اینترنت این دو شرکت برای سیم‌کارت‌های مکالمه‌شان است و نه سیم‌کارت‌هایی که مخصوص اینترنت ارائه می‌دهد.

به اپلیکیشن‌های «ایرانسل من» و «همراه من» که مراجعه کنید به‌وضوح می‌بینید که بسته‌های اینترنت ایرانسل نسبت‌به همراه اول بسیار گسترده‌تر و متنوع‌تر هستند – هرچند که چند سال پیش وضع بسته‌های اینترنت ایرانسل بسیار بهتر از چیزی که در حال حاضر هست بود.

از لحاظ قیمت بسته‌ها هم می‌توان گفت که ایرانسل وضعیتی بهتر دارد. به عنوان مثال، تعرفه‌ی ۶ماهه‌ی همراه اول با ۳۵گیگابایت اینترنت ۹۹ هزار تومان است، این در حالی است که ایرانسل ۳۶گیگابایت اینترنت ۶ماهه را با قیمت ۹۵ هزار تومان ارائه می‌دهد. یا مثلاً ایرانسل اینترنت ۳ماهه‌ی ۲۴گیگابایتی را ۵۸ هزارتومان ارائه می‌دهد، این در حالی است که همراه اول ۲۵ گیگابایت اینترنت ۳ماهه را با قیمت ۶۵ هزارتومان ارائه داده‌است.

اما آن‌چه که ایرانسل را در بسته‌های اینترنتی بسیار بهتر از همراه اول می‌کند، بسته‌های پیشنهادی است. در اپلیکیشن همراه اول می‌توانید به قسمت «طرح‌های تشویقی» بروید و یک طرح اینترنتی که به شما پیشنهاد شده را ببینید، اما در اپلیکیشن ایرانسل من وقتی که به قسمت پیشنهادها می‌روید می‌بینید که بسته‌های پیشنهادی متعددی وجود دارند که بعضاً هم بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند.

بیشتر بخوانید
پزشک نروژی، قهرمانی در غزه!

نتیجه: ایرانسل از لحاظ تنوع بسته‌های اینترنتی و هزینه‌ی آن‌ها بهتر از همراه اول است.

مقایسه‌ی بسته‌های مکالمه‌ی ایرانسل و همراه اول

از لحاظ بسته‌های مکالمه هم ایرانسل بهتر از همراه اول است. هر دو البته از قسمتی برای خرید بسته‌های مکالمه برخوردار هستند، اما آن‌چه که ایرانسل را بهتر از همراه اول می‌کند همان قسمت «پیشنهادها» است – قسمتی که در آن ایرانسل تعرفه‌های بسیار مقرون‌به‌صرفه‌ای برای مکالمه ارائه می‌دهد. در واقع می‌توان گفت برای کسی که با سیمکارت مکالمه‌ی زیادی انجام می‌دهد سیمکارت ایرانسل با توجه به بسته‌های مکالمه‌ای که دارد گزینه‌ای بهتر است.

مقایسه‌ی پوشش‌دهی ایرانسل و همراه اول

بررسی‌ها نشان از آن دارند که در اکثر نقاط شهری، هم همراه اول و هم ایرانسل وضعیت آنتن‌دهی خوبی دارند، اما در جاده‌ها نقاط کور زیادی برای هردوی این اپراتورها وجود دارد. در کل از لحاظ آنتن‌دهی می‌توان هر دو را تقریباً در یک سطح دانست.

مقایسه‌ی پشتیبانی

پشتیبانی هر دو اپراتور در حال حاضر اگر عالی نباشد خوب است. هم می‌توان از طریق تماس تلفنی با کارشناسان آن‌ها صحبت کرد و هم می‌توان در قسمت مخصوص اپلیکیشن‌های‌شان به صورت «چت» مشکلات را با کارشناسان در میان گذاشت.

سخن آخر

با هم در این نوشتار به پرسش سیم کارت ایرانسل بهتر است یا همراه اول پرداختیم. به نظر می‌رسد که هردوی این اپراتورها تقریباً در یک سطح قرار دارند، هرچند که بسته‌های مکالمه در ایرانسل بهتر از همراه اول هستند. البته که در حال حاضر بسیاری از کاربران، از سیم‌کارت‌های هر دو اپراتور استفاده می‌کنند، اما اگر قرار است فقط از یک سیم‌کارت استفاده کنید، با توجه به بررسی‌هایی که در بالا انجام دادیم انتخاب یکی از این دو اپراتور کاملاً به شما و اولویت‌های شما بستگی دارد.

[تعداد: ۱۶   میانگین: ۴.۲/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

‫۸ نظرها

  1. سلام .خسته نباشید
    واقعا خوب مقایسه کردید دمتون گرم، ولی تنها مسئله ای که بهش نپرداختید.مشکل آنتن دهی بود که تمام صورت مسئله رو بهم میریزه .
    به نظر من سیم کارت همراه اول از نوع دائمیش بهتر از ایرانسله چون قدرت آنتندهیش بیشتره وقتی هم قدرت آنتن بیشتر باشه هم در تماس وهم در اینترنت خیالت راحته .ممنون ازتیم خوبتون

  2. هردو سیمکارت یعنی همراه اول و ایرانسل قسمتی ویژه برای ارائه بسته های ارزان و به صرفه دارند؛در همراه اول اگر با شماره گیری *۱۰۰۰# را وارد کنید،بسته های مکالمه،اینترنت و همچنین بسته پیامک (که درسیمکارت ایرانسل نمیتوان بصورت جداگانه آنرا خرید)وجود دارد که بصورت ماهانه میباشند؛تفاوت قسمت پیشنهادهای ویژه بین همراه اول و ایرانسل این است که ایرانسل بغیر از بسته های مکالمه و اینترنت ماهانه،بسته های روزانه و هفتگی را نیز ارائه میدهد که کمتر کاربرد دارند زیرا بسته های یک روزه و یک هفته کمتر طرفدار دارند؛ولی همراه اول در این زمینه بسته های از لحاظ مدت،قیمت وحجم مناسبی ارائه میدهد که بصرفه تر و بادوام تر هستش و از فعال کردن زیاد بسته ها جلوگیری میکنددر ظمن برای خرید آوای انتظار نیز همراه اول ارزان تر از ایرانسل است زیرا همه آهنگ های همراه اول را میتوان به قیمت۳۰۰تومان خرید وبصورت رایگان تعویض کرد اما ایرانسل این آهنگ هارا به قیمت ۴۲۰ الی ۱۰۰۰ تومان ارائه میدهد و تعویضی بصورت رایگان در سیمکارت ایرانسل وجود ندارد گرچه ایرانسل قسمت های خاصی برای آوای انتظار دارد اما ایرانسل از نظر ارائه ی آهنگ پیشواز میتوان گفت که قیمت زیادی را دریافت میکند که از این لحاظ نیز بنظر من همراه اول بهتر است؛در ضمن غیر از آهنگ پیشواز و بسته اینترنت،سیمکارت همراه اول بسیار رسمی تر و ظاهر و منوی منظم تری دارد؛اما ایرانسل اگه کمی نگاه بیفکنیم میبینم که منوی ایرانسل در نگاه با همراه اول بسیار نامنظم و شلوغ تر است که صرفا جنبه ی خاصی نیز ندارند.

  3. در کل برای کسانیکه از بسته های کم مدت(یک روزه،یک هفته)یا مدت زیاد(۳ماهه و۶ماهه)استفاده میکنند شاید سیمکارت ایرانسل گزینه بهتری باشد؛ولی برای کسانیکه از بسته های یک ماهه یا ساعتی استفاده میکنند و بیشتر اهل مکالمه و جزع طرفداران آهنگ پیشوازند بنظر من قطعا همراه اول سیمکارتی بهتر خواهد بود؛در ضمن از لحاظ قیمت سیمکارت نیز سیمکارت های همراه اول بخصوص با شماره های رند یا سیمکارت دائمی از ارزش خاصی برخوردارند.

  4. درضمن بسته های ماهانه همراه اول مقدار اندکی ارزان تر از بسته های ماهانه ایرانسل است؛برای مثال ۱گیگ اینترنت ماهانه همراه اول ۱۰.۴۰۰ تومان وبسته۲گیگ ۱۰.۹۰۰ تومان قیمت دارد این درحالی است که ایرانسل بسته۱گیگ ماهانه را ۱۰.۵۰۰ تومان و۲گیگ ماهانه را نیز ۱۱.۰۰۰ تومان ارائه داده است؛پس در کل میتوان گفت که از نظر اینترنت ماهانه همراه اول گزینه بهتری است.

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا