اجتماعیسیاست داخلیسیاسی

جنجال سیلی زدن به سرباز توسط نماینده مجلس + فیلم شرم‌آور

روز گذشته یکی از نمایندگان مجلس به سرباز راهور که مانع از ورود خودروی او به خط ویژه‌ی BRT شده سیلی زده‌است. فیلم این ماجرا اکنون در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود و جنجال‌های زیادی در پی داشته‌است. فیلم مربوط به ماجرای سیلی زدن به سرباز توسط نماینده مجلس را در زیر ببینید:

نماینده از خودرو پیاده شد و به من سیلی زد

چنان‌که گفته شد، سیلی زدن به سرباز راهور توسط نماینده مجلس بسیار جنجالی شده‌است. گفته می‌شود نام این سرباز «حامد اکبری» است. او در مورد این قضیه می‌گوید:

من مامور به شیفت بر تقاطع دروازه دولت هستم که راننده یک نماینده مجلس که بدون مجوز تردد در مسیر ویژه قصد ورود به این مسیر را داشت به من اهانت کرد و خود نماینده هم از خودرو پیاده شد و یک سیلی به صورت من نواخت.

او افزود:

من از این اقدام نماینده مجلس چندین شاهد دارم و دوربین شهری هم از این صحنه فیلمبرداری کرده است.

واکنش نیروی انتظامی به سیلی زدن سرباز توسط نماینده مجلس

سخنگوی نیروی انتظامی درباره خبر منتشر شده مبنی بر سیلی نماینده مجلس به سرباز راهور گفت:

سردار اشتری بلافاصله دستور ویژه‌ای برای حمایت از حقوق سرباز وظیفه راهور و پیگیری موضوع از طریق معاونت حقوقی و بازرسی نیروی انتظامی صادر کرد.

سردار مهدی حاجیان، در واکنش به انتشار خبری مبنی بر سیلی یکی از نمایندگان مجلس به مأمور وظیفه راهور در محدوده خط ویژه دروازه دولت پایتخت و بازتاب آن در فضای مجازی، اظهار کرد:

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی بلافاصله دستور ویژه‌ای برای حمایت از حقوق سرباز وظیفه راهور و پیگیری موضوع  از طریق معاونت حقوقی و بازرسی نیروی انتظامی صادر کرد.

بیشتر بخوانید
معابر کرج هم خاموش شد

سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به اینکه صیانت از حقوق  آحاد پرسنل نیروی انتظامی از دستورات اکید فرمانده نیروی انتظامی است، افزود:

اعتقاد، باور و  تأکید  سردار اشتری همواره  بر این است که سربازان وظیفه را نیز چون فرزندان خود  بدانیم  و در صیانت از شخصیت، کرامت انسانی و حق و حقوقشان  لحظه‌ای دریغ و درنگ  نکنیم، ایشان بارها به همه فرماندهان تأکید کرده‌اند که این جوانان، امانتی در دستان ما هستند  بنابراین اجازه نمی‌دهیم  به ساحت مقدس سبزپوشان  خدوم نیروی انتظامی در هر جایگاه و مقامی توهین و تعدی شود.

این مقام انتظامی تأکید کرد:

در صورت احراز تقصیر نماینده مجلس، نیروی انتظامی از حق کارکنان خود به جد دفاع خواهد کرد.

سرباز باید شکایت کند

به گزارش خبر ببر، علی مجتهدزاده، وکیل پایه‌یک دادگستری، پیرامون نحوه‌ی پیگیری حقوقی این ماجرا به خبرنگار اعتماد آنلاین گفت:

برای این که این ماجرا وارد فضای حقوقی شود ابتدا خود سرباز باید شکایت قضایی را ثبت کند. همچنین نیروی انتظامی باید برای حفظ شأن خودش هم وارد پرونده شود و اداره حقوقی نیروی انتظامی نیز باید شکایتش را مطرح کند. این دور از شأن نیروی رسمی انتظامی کشور است که یک نماینده‌ی تازه‌ازراه‌رسیده به خودش اجازه‌ی چنین رفتاری بدهد و این رفتار، پیام بدی به جامعه منتقل می‌کند.

مجتهدزاده، مجلس را هم مخاطب خود قرار داد و اظهار داشت:

 هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس هم لازم است به این مساله ورود کند و عقلای منصفی که در بهارستان حاضر هستند هم باید این رفتار را محکوم کنند. باید تاسف خورد به حال مجلس انقلابی که یک نماینده‌اش چنین رفتاری نسبت به مامور قانون داشته باشد. آن هم نماینده‌ای که خودش در مجلس یعنی جای قانون‌گذاری کشور می‌نشیند و باید بیش از همه ملتزم به اجرای قانون باشد نه اینکه در مقابل آن قرار گیرد.

بیشتر بخوانید
سرکرده گروهک جیش العدل کشته شد

وی افزود:

 از سوی دیگر لازم است که مدعی‌العموم هم ساکت نماند. ویدئوی این ماجرا در فضای رسانه پخش شده و مردم جامعه تحت تاثیر آن قرار گرفته‌اند. چنین چیزی مشخصاً تشویش اذهان عمومی را به دنبال دارد و به همین دلیل، دادستانی برای حفظ نظم و آرامش در کشور نیز باید به این ماجرا ورود کند.

او درباره حکم توهین و ضرب و جرح یک نماینده قانون حین انجام وظیفه توضیح داد:

به گفته‌ی این سرباز و اظهارات مردم و فضای ویدئو، اتهام و ضرب و جرح ۲ موردی است که در این ماجرا رخ داده که البته باید در دادگاه و در فضای حقوقی بررسی و اثبات شود. علت حکم هم به این خاطر است که رفتار نسبت به یک مجری قانون و در حین انجام وظیفه صورت گرفته و همین جرم را سنگین‌تر می‌کند. در صورت اثبات، سه تا ۶ ماه حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق برای این جرم تعیین شده است. از منظر بنده، چون این فرد نماینده مجلس نیز هست باید حداکثر حکم داده شود تا درس عبرتی برای سایرین باشد.۷

همچنین بخوانید: معابر کرج هم خاموش شد

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

شانزده + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا