تکنولوژیخودرو

هایپریون XP-1 سوپر اسپرتی که ۱۶۰۰ کیلومتر را با یک باک طی می‌کند

به گزارش خبرگزاری CNN، کمپانی آمریکایی هایپریون از مدل جدید و سوپر اسپرت خودوری تولیدی‌اش رو نمایی و اعلام کرد این خودرو می‌تواند ۱۶۰۰ کیلومتر را تنها با یک طی کند. در ادامه با هایپریون XP-1، این خودروی جذاب بیشتر آشنا می‌شویم.

جالب است بدانید هایپریون XP-1 با نیروی سوخت هیدروژنی کار می‌کند و قدرت آن توسط گاز هیدروژن متراک شده تامین می‌شود. در همین رابطه خوب است بدانید خودروهای الکتریکی هستند که به جای باتری از گاز هیدروژن برای تامین قدرت استفاده می‌کنند. XP-1 گاز هیدروژن نمی‌سوزند؛ بلکه از آن در سلول‌های موتور به منظور ترکیب شدن با سلول‌های اکسیژن هوا، استفاده می‌کنند. چنین فرآیندی، برق مورد نیاز برای کار کردن خودرو را تولید می‌کند و جالب‌تر اینکه تنها ماده خروجی از این خودرو آب است.

این خودرو توسط کمپانی«هایپریون» تولید شده و این کمپانی امیدوار است بتواند مردم را به استفاده از سوخت‌های جایگزین ترغیب کند. موتورهای برقی این خودرو نیرویی معادل ۱۰۰۰ اسب بخار تولید می‎کنند. نکته جالب دیگر اینکه موتور خودروی هایپریون XP-1 قادر است سرعت صفر تا صد را به میزان کمی بیشتر از دو ثانیه برساند.

کمپانی هایپریون در رابطه با محصول جدید خود می‌گوید این نسخه‌ها آزمایشی هستند و تولید نسخه‌های نهایی که قابل خرید هستند را در سال ۲۰۲۲ میلادی آغاز خواهد کرد. بنا به گفته مدیران این شرکت، کمپانی مذکور حدود ۳۰۰ نسخه را تولید خواهد کرد. بر همین اساس قیمت هر نسخه تولیدی با توجه به سطح کارآیی آن مدل متفاوت خواهد بود. در ادامه پیشنهاد می‌کنیم به تماشای فیلم معرفی این محصول بنشینید.

 

بیشتر بخوانید
شرکت‌های فناوری با نظارت از راه دور به زنبورهای عسل کمک می‌کنند

در حوزه تکنولوژی‌های روز دنیا خصوصا تولیدات جدید و نوآورانه در صنعت خودرو سازی، همچنین بخوانید:

منبع
CNN

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

هشت + 17 =

دکمه بازگشت به بالا