خبر ببرگردشگری

سومین باند فرودگاه جدید استانبول افتتاح شد!

فرودگاه جدید استانبول، اصلی‌ترین فرودگاه شهر می‌باشد که از سال ۲۰۱۸ فعالیت خود را آغاز کرده است. پس از افتتاح این فرودگاه، فرودگاه آتاتورک که قبل از آن مهم‌ترین فرودگاه شهر بود کاملاً تعطیل شد.

سومین باند فرودگاه جدید استانبول

در حال حاضر از هر کدام از ایرلاین‌هایی که به فروش بلیط هواپیما استانبول می‌پردازند و در این مسیر فعالیت دارند بلیط تهیه کنید، پرواز شما در فرودگاه جدید استانبول که بزرگ‌ترین فرودگاه جهان می‌باشد فرود خواهید داشت.

به گزارش آژانس انادولو، رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان در مراسمی افتتاح باند سوم این فرودگاه را به طور رسمی اعلام کرد و تبریک گفت.

فرودگاه جدید استانبول در اکتبر سال ۲۰۱۸ در‌های خود را برای یک پرواز آزمایشی باز کرد اما فعالیت کامل این فرودگاه در آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز شد. در برنامه کاری این فرودگاه این می‌باشد که تا زمان کامل شدن فعالیت سالانه ۲۰۰ میلیون مسافر را جابه‌جا کند.

افتتاح یک باند موازی جدید

این باند موازی در شرق پایانه فرودگاه جدید استانبول قرار دارد و تا ۱۸ ژوئن آماده انجام عملیات پرواز خواهد بود. علاوه بر این سومین باند فرودگاه جدید استانبول به طور همزمان امکان فرود و برخواست هواپیما را فراهم کرده است.

این توانایی باند موازی فرودگاه استانبول این اجازه را می‌دهد تا این فرودگاه به مقاصد بیشتری پرواز انجام دهد. چنین فعالیتی و باندی تنها در برخی از فرودگاه‌های سراسر جهان ممکن می‌باشد.

فرودگاه‌های آمستردام، فرودگاه بین المللی کوالالامپور، فرودگاه شیکاگو و … نیز از جمله این فرودگاه‌ها می‌باشند.

عادل کارائیسمو اوغلو، وزیر حمل‌ونقل و زیر ساخت‌ها ترکیه گفت: با راه‌اندازی این باند جدید ظرفیت فرودگاه تا ۵۰% افزایش می‌یابد و زمان فعالیت تاکسی‌های فرودگاه بیشتر خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ظهور موج جدید گنج ‌یابی و گنج‌ یابانی که در پی شکار میراث ملی هستند

سومین باند فرودگاه جدید استانبول

این فرودگاه در قسمت اروپایی استانبول واقع شده است. این فرودگاه دارای برج مراقبتی خاص می‌باشد که شهرت آن را دوچندان کرده است.

در گزارشی که توسط سیمپلی فلاینگ تهیه شده است، این باند جدید زمان فرود را از ۱۵ دقیقه با ۱۱ دقیقه کاهش می‌دهد. میانگین زمان برخاستن یک هواپیما نیز در حدود ۲۲ دقیقه می‌باشد که این باند تقریباً ۷ دقیقه از این زمان را کاهش می‌دهد.

علاوه بر این‌ها ظرفیت ترافیک هوایی از ۸۲ فروند فرود و برخاست به حداقل ۱۲۰ فروند افزایش می‌یابد. به طور کلی این باند جدید تحولی عظیم در تعداد مسافران ورودی و خروجی و هم‌چنین فعالیت‌های ایرلاین‌های ایجاد خواهد کرد.

از آن‌جایی که تعداد مسافران این شهر بسیار زیاد می‌باشد و سالانه گردشگران بسیاری از سراسر جهان استانبول را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند، این باند بسیار مفید و کمکی می‌باشد.

این فرودگاه در خارج از شهر استانبول در منطقه ارناوت کوی در چهل کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. البته همانند دیگر موارد این فرودگاه وسایل حمل و نقل نیز بسیار کامل و راحت در اختیار مسافران قرار گرفته است.

اگر از طریق تور استانبول (https://www.tahagasht.com/tours/istanbul-tour) به این شهر سفر کنید می‌توانید از ترنسفر فرودگاهی هتل استفاده کنید در غیر این صورت یک شبکه ریلی از فرودگاه به مرکز شهر وجود دارد و به صورت ۲۴ ساعته تاکسی‌های این فرودگاه شما را به هر نقطه‌ای شهر که بخواهید می‌برند.

البته همان‌طور گه گفته شد اکثر تور‌های این شهر دارای ترنسفر رفت و برگشت فرودگاهی می‌باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

پنج − 1 =

دکمه بازگشت به بالا