اقتصادی

سود ۱۲ درصدی وام یک میلیونی حذف شد!

وام یک میلیونی به یارانه‌بگیران، که قرار بود اردیبهشت‌ماه پرداخت شود، همراه با سودی ۱۲ درصدی بود. این سود ۱۲ درصدی سروصدای زیادی کرد و در شبکه‌های اجتماعی و در جاهای مختلف به‌شدت از وجود این سود انتقاد شد؛ اما امروز حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حسن روحانی، ریاست جمهوری، در جلسه‌ی صبح اعلام کرد که سود وام یک میلیونی حذف شده و در واقع وام یک میلیون تومانی به وام قرض‌الحسنه تبدیل شده‌است.

حسن روحانی در جلسه‌ی هیأت دولت امروز صبح گفت:

یک بحث محدودیت‌هایی است که تحت عنوان فاصله اجتماعی و فاصله هوشمند باید انجام شود که به‌‌تدریج و منظم به اطلاع مردم می‌رسد که مجازند چه اقداماتی را انجام دهند، چه کسب و کارهایی می‌توانند فعالیت کنند یا نمی‌توانند فعال باشند، بخش‌های آموزشی همچنان نمی‌توانند فعالیت کنند، بحث حمل و نقل و بحث‌هایی که توضیح داده می‌شود.

او همچنین اظهار کرد:

بسته ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی را در این رابطه مدنظر قرار دادیم که از این بسته ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی، ۲۵ هزار میلیارد مربوط به بخش درمان، دارو و تجهیزات پزشکی و بخشی هم مربوط به صندوق بیمه بیکاری می‌شود. این بخش، کمک بلاعوضی است که توسط دولت برای مسائل کرونا پرداخت می‌شود.

روحانی تصریح کرد:

یک بسته ۷۵ هزار میلیارد تومانی هم است که به صورت تسهیلات به عموم مردم و یارانه‌بگیران یا به کسب و کارهایی که قبلا اعلام شده در ۱۰ رسته‌ای که در این ایام تحت فشار بیشتری قرار گرفتند، پرداخت می‌شود که حدود ۵۲ هزار میلیارد تومان است. قرار بود۲۳ میلیارد هزار تومان دیگر هم قرار بود به یارانه‌بگیران با سود ۱۲ درصد بدهیم.

روحانی همچنین در مورد حذف سود وام یک میلیونی خبر داد:

وام یک میلیون تومانی مثل قبل نیست و ۱۲ درصد سود آن را دولت پرداخت می‌کند و این وام قرض الحسنه شده است. تلاش می‌کنیم تا قبل از ماه رمضان این پول را پرداخت کنیم و از تیرماه به تدریج از یارانه خانوار کم می‌کنیم.

بیشتر بخوانید
احتمال سقوط قیمت سکه به کانال 9 میلیون تومان

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا