خبر ببر

ویژگی‌های سنسورهای نقطه شبنم و فلومترهای CS INSTRUMENTS

سنسورهای نقطه شبنم CS INSTRUMENTS

  • اندازه‌گیری رنج‌های خیلی پایین نقطه شبنم از -۸۰…+۲۰ ‘C
  • ثبات اندازه‌گیری در بلند مدت به‌دلیل قابلیت کالیبره اتوماتیک داخلی
  • دارای بدنه با کلاس حفاظتی IP65 مناسب برای استفاده در محیط‌های کاملاً صنعتی
  • زمانی پاسخگویی بسیار سریع
  • قابل نصب در درایر با استفاده از کانکشن رزوه‌ای G ½” ، به‌صورت اختیاری با کانکشن‌های UNF 5/8” و NPT ½” نیز موجود می‌باشد.
  • دقت اندازه‌گیری بالا +/- ۲ ‘C
  • امکان تست و کالیبره در محل اندازه‌گیری به کمک ست کالیبراسیون

انتخاب تجهیز مناسب برای اندازه‌گیری نقطه شبنم و دیگر پارامترهای رطوبت برای نیاز شما، امری مهم و ضروری به شمار می‌رود.
به منظور دستیابی به بالاترین راندمان از سیستم هوای فشرده یا گاز فشرده خود با ما تماس بگیرید.

 

فلومتر‌ها و تجهیزات اندازه‌گیری دبی برای هوا و گازهای فشرده

این فلومتر‌ها با بهره‌گیری از قاعده جرمی حرارتی، دبی عبوری را اندازه‌گیری می‌کنند که از این رو به آن‌ها Thermal mass flowmeter می‌گویند که فلومتر‌های برند CS INSTRUMENTS آلمان نیز از این قاعده پیروی می‌کنند.

مواردی از قبیل پاسخ سریع، حساسیت بسیار بالا در دبی عبوری کم، افت فشار قابل چشم‌پوشی، عدم وجود قطعات متحرک، نصب آسان، عدم ایجاد مانع درمسیر فلوی عبوری، عدم نیاز به جبران‌کننده دما و فشار و هم‌چنین دقت بالای اندازه‌گیری در رنج وسیعی از جریان هوای عبوری، فلومترهای جرمی حرارتی را به بهترین جایگزین فلومترهای معمولی برای کاربردهای خاص شما تبدیل می‌کند.

از دیگر مزایای این سری از فلومترها می‌توان به (Turn down Ratio (100:1 ، دقت اندازه‌گیری با حداکثر ۲% خطا، حساسیت اندازه‌گیری در دبی‌های عبوری کم، انعطاف‌پذیری، قابل اعتماد در نمایش صحیح مقادیر و طول عمر بالای آن‌ها اشاره کرد.

بیشتر بخوانید
خیانت در امانت؛گزارش تکان‌دهنده واشنگتن‌پست درباره «کریپتو‌.ای‌جی»

 

کاربرد‌هایی از فلومتر

با توجه به رشد تکنولوژی به‌کار رفته دراین سری از فلومترها، شاهد کاربرد وسیع‌تر آن‌ها در صنعت خواهیم بود.

در سال‌های اخیر استفاده از این سری از فلومتر‌ها برای اندازه‌گیری گازها در صنایع فرآیندی قابل توجه بوده است چرا که از نظر کلاس قیمتی در مقایسه با فلومتر‌های کوریولیس به مقدار قابل ملاحظه‌ای پایین‌تر بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای این سری از فلومترها می‌باشد.

تنها نکته‌ای که باید برای استفاده از فلومتر‌های جرمی حرارتی مورد توجه قرار گیرد، استفاده از هوای تمیز و عاری از ذرات جامد و رطوبت در خطوط هوا و یا گاز‌های فشرده می‌باشد.

 

تکنولوژی ساخت فلومتر‌های جرمی حرارتی در ابتدا به منظور اندازه‌گیری جریان هوای عبوری در لباس فضانوردان به کار گرفته شد که مصرف انرژی بسیار پایینی داشتند.

امروزه این سری از فلومتر‌ها برای فلومتری گازها در رنج وسیعی از صنایع از جمله صنایع الکترونیک و شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

استفاده ترکیبی از یک کنترل ولو الکترومگنتیک به همراه فلومتر‌های جرمی حرارتی آن‌ها را به یک کنترلر جریان هوا و یا گاز عبوری تبدیل می‌کند.

این سری از فلومتر‌ها برای کنترل کردن و مانیتورینگ پروسه‌های شیمیایی، صنایع خودروسازی، نفت و گاز، صنایع همگانی ، تهویه مطبوع، تحقیق و توسعه، صنایع تولید مواد خام و صنایع غذایی به کار می‌روند.

به طور خلاصه، فلومترهای جرمی حرارتی و هم‌چنین فلوکنترلر‌های جرمی حرارتی به عنوان تجهیزات پایه و استاندارد در آزمایشگاه‌های صنعتی و پروسه‌های تولیدی به شمار می‌روند

در صورتی‌که نیاز به هر گونه مشاوره برای انتخاب فلومتر مناسب خود را دارید، لطفا با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید
اجرای طرح ساماندهی صنوف پوشاک در پایتخت

متخصصین ما مناسب‌ترین فلومتر و تجهیزات جانبی آن را برای نیاز شما به صورت اختصاصی پیشنهاد می‌دهند.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

چهار × 1 =

دکمه بازگشت به بالا