اقتصادیمسکن

سقوط قیمت مسکن حتمی است

به‌دنبال رییس‌جمهورشدن جو بایدن و پس از آن کاهش قیمت دلار تا ۲۲ هزار تومان، انتظار برای کاهش بیشتر قیمت دلار و همچنین کاهش قیمت سایر کالاها بیشتر شده‌است. کاهش قیمت مسکن یکی از اساسی‌ترین انتظارات اغلب مردم است. در ارتباط با این موضوع، رییس اتحادیه‌ی املاک تهران با اشاره به این‌که فروشندگان خانه زیاد شده‌اند گفت سقوط قیمت مسکن حتمی است. او در این مورد اظهار داشت:

چنانچه در آینده مذاکراتی رخ دهد سقوط قیمت مسکن حتمی است. بنابراین کسانی که در گذشته خانه خریدند به امید آن که روزی گران‌تر بفروشند حالا باید ضرر بدهند.

نکته‌ی جالب آن‌که از روز گذشته پس از پیروزی بایدن در انتخابات، بسیاری از کسانی که در اپلیکیشن‌های آگهی خانه‌شان را با رهن کامل آگهی کرده بودند، اکنون به سراغ آگهی رفته و نرخ را به رهن+اجاره تبدیل کرده‌اند. انتظار کاهش قیمت، خود می‌تواند یکی از اساسی‌ترین علل کاهش قیمت هر چیزی باشد و برعکس انتظار افزایش قیمت نیز افزایش‌دهنده‌ی قیمت است. کما‌این‌که تا همین یک ماه پیش بسیاری فکر می‌کردند دلار هر روز بیشتر گران خواهد شد و به این ترتیب هر روز بیشتر دلار خریدند، اما همین خرید دلار خودش علت اصلی افزایش قیمت دلار بود.

خانه‌های احتکار شده را بفروشید

رییس اتحادیه‌ی املاک تهران پس از آن که گفت سقوط قیمت مسکن حتمی است اظهار داشت که خانه‌های احتکارشده را بفروشید، چراکه موج کاهش قیمت مسکن در راه است:

مردم نسبت به شرایط آگاه هستند و می‌دانند چه زمانی خانه بخرند و بفروشند. توصیه ما به مردم این است کسانی که در گذشته خانه خریدند به هوای آن که یک روز این خانه‌ها را با قیمت بالاتر بفروشند حالا وقتش است که این خانه‌ها را زودتر به بازار عرضه کنند و بفروشند!

اگر تحولات سیاسی و به دنبال آن مذاکره اتفاق بیفتد آنهایی که خانه احتکار کردند، ضرر خواهند کرد و سقوط قیمت خانه حتمی است.

بیشتر بخوانید
افزایش حقوق کارگران تا 35 درصد در سال 1400

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

چهارده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا