سیاسی

جزئیات سقوط شهر سیاتل | قسمتی از شهر سیاتل در تصرف معترضان است!

گروه آنتی‌فا، که بارها و بارها توسط ترامپ مورد حمله‌ی گفتاری قرار گرفته‌اند و از سوی او «تروریست» خوانده شده‌اند، بخشی از شهر سیاتل را ازآنِ خود کرده و آن را «قسمت خودمختار» معرفی کرده‌اند. برخی خبرگزاری‌ها رسماً از سقوط شهر سیاتل نوشته‌اند. ترامپ به‌شدت به این قضیه واکنش نشان داده‌است و با خطاب قرار دادن فرماندار واشنگتن و شهردار سیاتل گفته سریعاً شهرتان را از معترضان پس بگیرید، وگرنه خودم وارد عمل می‌شوم.

جزئیات سقوط شهر سیاتل آمریکا

باوجودی‌که رسانه‌های مربوط به جناح دموکرات در آمریکا تأکید روی سقوط شهر سیاتل دارند، شبکه‌ی CNN نوشته معترضان فقط قسمت کوچکی از سیاتل را به اشغال خود درآورده‌اند و شهر سیاتل سقوط نکرده‌است.

به گزارش CNN، در حال حاضر ساختمان سازمان پلیس شهر سیاتل خالی است و مأموران پلیس آن را ترک کرده‌اند. جالب این‌جاست که برخی رسانه‌های آمریکایی دیگر حتی تصاویری از این که معترضان گروه آنتی‌فا در خیابان‌های شهر سیاتل در حال قدم‌زدن هستند منتشر کرده‌اند.

ترامپ در توییترش خطاب به فرماندار ایالت واشنگتن و شهردار شهر سیاتل با لحنی قاطع گفت سریعاً باید شهرتان را پس بگیرید وگرنه خودم وارد قضیه می‌شوم. او آنتی‌فا را آنارشیست‌های زشت خواند و باری دیگر نفرت‌اش از آن‌ها را علنی کرد.

جزئیات سقوط شهر سیاتل

اما گویا ترامپ منتظر این نبود که شهردار سیاتل تاحدودی سخنان ترامپ را به مسخره بگیرد. خانم جنی دورکان، شهردار سیاتل، در توییترش پاسخ ترامپ را داد و گفت: به سنگرت برگرد. منظور او از سنگر، همان کاخ سفید است.

رویترز نیز نوشته خانم دورکان در جلسه‌ای اعلام کرده است که اعزام نیروهای نظامی به سیاتل به دستور ترامپ کاملاً برخلاف قانون کشور آمریکا است و باید جلوی این کار گرفته شود.  او همچنین تأکید کرد که هیچ خطری از سوی معترضان برای سیاتل وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
محمود موسوی مجد اعدام شد + ماجرای جاسوسی
خانم جنی دورکان، شهردار سیاتل
خانم جنی دورکان، شهردار سیاتل

خانم دورکان، که گویا از مخالفان ترامپ است، بر این نکته که آمریکایی‌ها حق اعتراض به دولت را دارند تأکید کرد و گفت ما به کسی نیاز نداریم از جمله همین آقای رییس‌جمهور که تا کنون تفرقه‌انگیزی کرده و کارش ایجاد بی‌اعتمادی در میان معترضان بوده‌است.

او، که گویی با معترضان هم‌دل است، ترامپ را دعوت کرد که به معترضان گوش دهد و نه آن که آن‌ها را سرکوب سازد. او گوش‌دادن به صدای معترضان را «قدرت» خواند و گفت گوش‌دادن به صدای آن‌ها می‌تواند کمک کند که آمریکایی بهتری بسازیم.

جالب این‌جاست که فرماندار واشنگتن نیز به دستور ترامپ واکنش نشان داد و نه‌تنها هیچ صحبتی در مورد عملی‌کردن دستور ترامپ نکرد، بلکه تلویحاً از ترامپ خواست که از قدرت کناره بگیرد چراکه «ناتوان از حکومت‌کردن است».

*********

در پی قتل جورج فلوید توسط یک پلیس در شهر مینیاپولیس تظاهراتی گسترده در بسیاری از شهرهای آمریکا علیه قوانین نژادپرستی شکل گرفت و هنوز هم این تظاهرات ادامه دارند. ترامپ بارها از معترضان خواسته دست از تظاهرات بردارند و چندین بار از روش‌های قهرآمیز برای سرکوب آن‌ها استفاده کرده است.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

11 − سه =

دکمه بازگشت به بالا