شبکه‌های اجتماعی

سریال سرزده | سریالی که مادر علی انصاریان طاقت دیدن‌اش را ندارد

این روزها از شبکه‌ی یک و البته شبکه‌ی آی‌فیلم سریال سرزده با بازی علی انصاریان پخش می‌شود. جالب آن‌که این سریال پیرامون قرنطینه در اثر ویروس کرونا است و خودِ زنده‌یاد علی انصاریان نیز در اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت. این روزها که سریال سرزده از تلویزیون پخش می‌شود، داغ دل مادر علی انصاریان که به ننه علی مشهور است تازه شده، هرچند که او خود گفته‌است طاقت دیدن این سریال را ندارد.

او به خبرنگار خبر ورزشی پیرامون سریال سرزده گفت:

 واقعاً دل و دماغ تماشای سریال سرزده و دیدن علی عزیز از جعبه جادویی را ندارم. راستش تحمل تماشای بازی علی در این سریال برایم خیلی سخت است، هرچند که خودم هم در چند صحنه از این سریال حضور داشتم.

مادر انصاریان در ادامه گفت:

 صبح روزی که سریال پخش شد، سر خاک علی رفتیم و از آنجا به منزل برگشتیم. شب که سریال را دیدم واقعا تحمل ۱۰ دقیقه از آن هم برایم سخت بود و دیگر نتوانستم آن را تماشا کنم. از طرفی دخترم دارد جلوی چشمم آب می شود و از مردم عزیز ایران می‌خواهم در این شب‌‌های عزیز برای ما دعا کنند. آن‌ها همواره به ما لطف داشتند و محبت خود را نشان دادند اما تحمل این شرایط واقعاً سخت است و من از مردم بار دیگر می‌‌خواهم که در شب‌های قدر ما را فراموش نکنند.

سریال

داستان سریال سرزده در مورد چیست؟

سریال سرزده روایت‌گر ماجرای کشاکش دو دوست قدیمی است که یکی‌شان پلیس شده و دیگری خلاف‌کار. این دو البته در زمینه‌ای بزرگ‌تر که همان دوران قرنطینه‌ی کرونایی است قرار گرفته و به تقابل می‌پردازند. علی انصاریان نقش پلیس و بهرنگ علوی نقش خلاف‌کار را ایفا می‌کند.

بیشتر بخوانید
فیلم | شادی جنجالی یک طلبه پس از اعلام نتایج انتخابات

بخش‌هایی از این سریال در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‎شوند و بحث‌های زیادی پیرامون‌شان صورت گرفته‌است. یکی از سکانس‌های سریال سرزده که به‌شدت مورد توجه قرار گرفته سکانس دیالوگ رحیم نوروزی و علی انصاریان است. این سکانس را در زیر ببینید:

شرمنده اگه کسی نیومد استقبالت، یه نفر تو محل چو انداخته قرنطینه و از این حرفا، عوض آرامش ترس رو انداخته تو جون اهل محل، اما شما ماشاءا… انگار خودت آنتی کرونایی.

آنتی‌کرونا گفتن به علی انصاریانی که خود چند ماه بعد در اثر همین کرونا درگذشت واکنش جالب کاربران شبکه‌های اجتماعی را در پی داشته‌است.

سریال سرزده

*******

در آخر قابل‌ذکر است که نظرات زیادی در مورد کیفیت سریال سرزده وجود دارند. برخی آن‌ را سریالی ضعیف دانسته‌اند که بازی بازیگران‌اش، داستان‌اش و کلی از عناصر دیگرش سطح‌پایین اند، درعین‌حال تمجیدهایی هم از سریال و خصوصاً کارگردان آن شده‌است.

جبار آذین منتقد سینما و تلویزیون در مورد سریال سرزده نوشت:

 بهادر اسدی [کارگردان سریال] گرچه سعی خود را به خرج داده تا در کنار ویژگی‌های آثار خانوادگی، به مؤلفه‌های ژانر پلسی هم وفادار باشد، اما سریالش در حد فیلم‌ها و سریال‌های استاندارد پلیسی- حادثه‌ای نبود. در واقع از ضعفِ فضاسازی‌ها و موقعیت‌پردازی‌هایش می‌توان به این نکته رسید، کارگردان «سرزده» بیشتر تجربه کرده و فرصتِ کم مینی‌سریال هم اجازه نداده خیلی سازندگان بتوانند به صورت گسترده‌تر با موقعیت‌های بیشتر و بهتر، داستان‌های خوب‌شان را جا بیندازند.

گفتنی است که سریال سرزده شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه‌ی یک سیما پخش می‌شود.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

3 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا