اقتصادی

چین از بانک‌ها خواست پشتیبانی از رمز ارزها را متوقف کنند.

چین اقدامات خود را در زمینه رمز ارزها گسترش داد و به بانک‌ها و سیستم عامل‌های پرداخت گفت پشتیبانی از معاملات ارز دیجیتال را متوقف کنند.

به گزارش بی‌بی‌سی، این امر به دنبال دستور روز جمعه دولت چین مبنی بر توقف عملیات استخراج بیت کوین در استان سیچوان انجام شد. قیمت بیت کوین روز دوشنبه ۱۰ درصد بیشتر سقوط کرد اما در معاملات آسیا در روز سه شنبه ثابت شد. ارزش این رمز ارز از زمان رسیدن به بالاترین رکورد خود یعنی ۶۳،۰۰۰ دلار در ماه آوریل، حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است.

روز دوشنبه، بانک مرکزی چین، بانک خلق چین (PBOC)، گفت که اخیراً چندین بانک و شرکت پرداخت را احضار کرده است تا از آنها بخواهد اقدامات سختگیرانه‌تری در مورد تجارت رمز ارزها انجام دهند. PBOC در بیانیه‌ای گفت:

به بانک‌ها گفته شد که محصولات یا خدماتی مانند خدمات تجاری، ترخیص و تسویه معاملات رمز ارزها را ارائه ندهند.

بانک کشاورزی چین، سومین موسسه مالی و اعتباری بزرگ چین، گفت که طبق دستورالعمل PBOC عمل می‌کند و با احتیاط کامل بر امور مشتریان نظارت دارد تا فعالیت‌های غیرقانونی مربوط به استخراج و معاملات رمز ارز را ریشه‌کن کند. بانک پس‌انداز پست چین نیز اعلام کرد که هیچ‌گونه معامله رمز ارز را تسهیل نمی‌کند. همچنین، پلتفرم پرداخت موبایلی و آنلاین چینی Alipay، که متعلق به غول فناوری مالی Ant Group است، گفت که یک سیستم نظارت برای شناسایی معاملات غیرقانونی رمز ارز ایجاد می‌کند.

آخرین اقدام پس از آن صورت گرفت که مقامات روز جمعه در جنوب غربی استان سیچوان دستور دادند عملیات استخراج بیت کوین متوقف شود. طبق تحقیقات دانشگاه کمبریج، چین در سال گذشته حدود ۶۵ درصد از تولید جهانی بیت کوین را به خود اختصاص داده است، و استان سیچوان در رتبه‌بندی به عنوان دومین تولید کننده بزرگ آن قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید
سهم اندک ایران از صادرات جهانی گل و گیاه

ماه گذشته کابینه شورای ایالتی چین، اعلام کرد که به عنوان بخشی از کارزاری برای کنترل ریسک‌های مالی، استخراج و معاملات رمز ارز را سرکوب خواهد کرد. برخی از تحلیل‌گران نسبت به احتمال سقوط بیشتر قیمت بیت کوین به دلیل پدیده نمودار قیمتی معروف به «تقاطع مرگ» هشدار داده‌اند، این امر هنگامی رخ می‌دهد که یک خط روند کوتاه مدت از یک خط روند متوسط ​​بلند مدت عبور می‌کند.

ارزش سایر رمز ارزها نیز به دلیل نگرانی سرمایه‌گذاران از مقررات سختگیرانه تنظیم ارزهای دیجیتال در سراسر جهان، کاهش یافت.

تعطیلی معادن رمز ارز در چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

5 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا