اقتصادیبین‌المللیتکنولوژیشبکه و امنیت

هکرها نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار رمز ارز از ژاپن سرقت کردند

به گزارش وب‌سایت خبری بی‌بی‌سی، صرافی ارز دیجیتال ژاپنی Liquid مورد حمله هکرها قرار گرفته است و رمز ارزهایی به ارزش تقریباً ۱۰۰ میلیون دلار از آن به سرقت رفت. این شرکت اعلام کرد که برخی از کیف پول‌های ارز دیجیتال آن به خطر افتاده است.

این دومین سرقت بزرگ رمز ارزها است که در روزهای اخیر رخ داده است. هفته گذشته، پلتفرم توکن دیجیتال Poly Network مورد هدف یک سرقت ۶۰۰ میلیون دلاری قرار گرفت. این شرکت در توییتر خود گفت:

متأسفیم که باید اعلام کنیم کیف‌های گرم LiquidGlobal به خطر افتاده است، ما دارایی‌ها را به کیف پول سرد منتقل می‌کنیم.

کیف پول‌های دیجیتالی به اصطلاح گرم یا داغ معمولاً بصورت آنلاین طراحی شده‌اند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به کاربران امکان دسترسی راحت‌تر به رمز ارزهای خود را بدهند، درحالی‌که کیف‌های سرد آفلاین هستند و دسترسی به آنها سخت‌تر است و بنابراین معمولاً ایمن‌تر هستند.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین، Elliptic، گفت که تجزیه و تحلیل آنها نشان می‌دهد که در این حمله هکرها حدود ۹۷ میلیون دلار رمز ارز به سرقت رفته است که در میان آنها رمز ارزهای بیت کوین و اتریوم نیز وجود دارد. صرافی Liquid گفته است که در حال ردیابی حرکت رمز ارزهای سرقت شده و همکاری با سایر صرافی‌ها برای مسدود کردن و بازیابی دارایی‌های مردم است.

صرافی Liquid در سال ۲۰۱۴ تأسیس شد و در بیش از ۱۰۰ کشور جهان فعالیت می‌کند و به میلیون‌ها مشتری در سراسر جهان خدمات رسانی می‌کند. بر اساس داده‌های CoinMarketCap، این معاملات از نظر حجم معاملات روزانه یکی از ۲۰ مبادله برتر رمز ارز در جهان است.

بیشتر بخوانید
جدیدترین ثمره لیست سیاه FATF عدم همکاری بانکی روسیه و چین است

هفته گذشته، ۶۰۰ میلیون دلار از سایت بلاک چین Poly Network پس از سوء استفاده یک هکر از آسیب پذیری در سیستم آن سرقت شد. Poly Network می‌گوید:

میزان دارایی که هک کرده‌اید یکی از بزرگترین سرقت‌ها در تاریخ تعریف نشده مالی غیر متمرکز است.

از آن زمان هکر که با نام آقای  کلاه سفید شناخته می‌شود، او حدود ۴۲۷ میلیون دلار از دارایی‌های سرقت شده را پس داده است.

صرافی Liquid تنها پلتفرم رمز ارز ژاپنی نیست که مورد سرقت بزرگ قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۴، صرافی MtGox مستقر در توکیو پس از ناپدید شدن تقریبا نیم میلیارد دلار بیت کوین سقوط کرد، همچنین Coincheck در سرقتی به ارزش ۵۳۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ هک شد.

هکرها در یک سرقت بزرگ، ۶۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال را ربودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

سه × یک =

دکمه بازگشت به بالا