حوادثشبکه‌های اجتماعی

سرقت از موبایل فروشی تو روز روشن + فیلم

به تازگی در سطح فضای مجازی و در میان کاربران شبکه‌های ایرانی شاهد دست به دست شدن فیلمی از دوربین مدار بسته یک مغازه موبایل فروشی هستیم که نشان از سرقت اجناس مغازه توسط دو دختر جوان آن هم به صورت نامحسوس دارد.

در تصاویری که توسط دوربین‌های مداربسته ضبط شده می‌بینیم که یکی از این دو دختر اسپیکری را در دست دارد و وانمود به برانداز و بررسی کردن کالا می‌کند، آن هم در حالی که دوست یا همکار وی سر فروشنده را در همین حین به خود مشغول کرده و در حال گفت و گو با فروشنده مغازه است. در همین حال و هوا دختری که سر فروشنده مغازه را به خود مشغول ساخته، دید فروشنده را نسبت به دوست خود که اسپیکر را برانداز می‌کند، اصطلاحاً ماسکه می‌کند تا فروشنده متوجه چیزی نشود. در همین لحظه دختری که برای فروشنده ماسکه شده بود، اسپیکر را به صورت پنهانی زیر مانتوی خود پنهان می‌کند.

ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود و هر دو دختر به کار خود به همان شیوه قبلی ادامه می‌دهند. این بار هم دخترِ سارق در گیر و داری که همکارش، فروشنده را به حرف گرفته و حواس او را پرت کرده است، تبلتی از ویترین پشت شیشه مغازه برمی‌دارد، کمی براندازش می‌کند و تبلت را نیز به همان شیوه قبلی در عین اینکه از دید فروشنده بخت برگشته ماسکه شده، زیر مانتوی خود جاسازی می‌کند و شال خود را به عنوان پوشش بر روی کالاهای مسروقه قرار می‌دهد.

نکاتی از این سرقت

  1. در این اتفاق می‌توان به دو مورد اشاره کرد، آن هم اینکه همان گونه که در تصاویر ضبط شده هم مشخص است، این دو نفر با آرایشی غلیط و ظاهر و پوششی که توان جلب توجه فروشنده را داشته، دست به این کار زده‌اند و این یعنی به چنین چیزی از پیش ممکن است فکر کرده باشند.
  2. نکته دیگر اینجاست که اگر فروشنده کمی دقت به خرج می‌داد و به رفتارها و زبان بدن دختری که با او گفت و گو می‌کرد، توجه داشت می‌توانست به وضوح استرس را در نوع حرکات او مشاهده کند.
  3. نکته پایانی اینکه این سارقان از دوربین‌های مداربسته مغازه غافل شدند و همین امر و زاویه‌ای که دوربین در آن قرار گرفته باعث شده که لحظه به لحظه سرقت آنها ثبت و ضبط شود.
بیشتر بخوانید
علت لغو مراسم هفتم استاد شجریان چه بود؟

بیشتر بخوانید: سرقت عجیب از میله‌‍‌های متروی پایتخت + فیلم

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

3 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا