حوادث

ماجرای زنده شدن زن ۴۲ ساله بعد از ۱۸ ساعت + فیلم

یک زن ۴۲ ساله بر اثر سکته‌ی قلبی می‌میرد و به سردخانه‌ی بهشت رضا (ع) در شهر خرم‌آباد منتقل می‌شود. پس از حدود ۱۸ ساعت که مأمور پزشکی قانونی برای بررسی جسد و صدور جواز دفن به بالای سر او در سردخانه می‌رود، نفس‌کشیدن زن ۴۲ ساله را متوجه می‌شود. خیلی سریع زن را از سردخانه بیرون آورده و به بیمارستان شهید مدنی خرم‌آباد منتقل می‌کنند.

این خانم میانسال در حال حاضر در بیمارستان شهید مدنی خرم‌آباد بستری است.

در ارتباط با ماجرای زنده شدن زن ۴۲ ساله بعد از ۱۸ ساعت، علاءالدین شیخی رییس سازمان نظام پزشکی خرم‌آباد گفت:

خانوده این بانوی ۴۲ ساله، بدون اخذ مجوزات قانونی، نسبت به انتقال پیکر بی‌جان وی به سردخانه بهشت رضا خرم آباد، اقدام کرده‌اند.

اما چگونه می‌توان بدون اخذ مجوزات قانونی جسد را به سردخانه‌ی بهشت رضا منتقل کرد؟ شیخی در پاسخ به این پرسش گفت:

بی‌شک تحویل جسد متوفی به آرامستان‌ها تابع شرایطی است که در پرونده زنده شدن زن لرستانی، یقیناً باید به قانون رجوع کرد.

 او ادامه داد:

صبح امروز و هنگامی که عوامل پزشکی قانونی جهت معاینه جسد و صدور گواهی فوت به سردخانه بهشت رضا خرم آباد مراجعه می‌کنند، متوجه وجود علائم حیاتی بر پیکر بانوی ۴۲ ساله می‌شوند که بلافاصله در هماهنگی با اورژانس ۱۱۵، پیکر نیم جان را به بیمارستان شهید مدنی این شهر منتقل می‌کنند.

این در حالی است که همکاران ما در بیمارستان قلب شهید مدنی نیز با اقدامات به‌هنگام تخصصی، زن ۴۲ ساله را احیا کرده و به دلیل اینکه در وضعیت کما به سر می‌برده، وی را به بخش مراقبت‌های ویژه انتقال داده‌اند.

تکذیب خبر زنده شدن زن ۴۲ ساله

باوجودی‌که افراد مختلفی از سردخانه و نظام پزشکی خرم‌آباد زنده شدن زن ۴۲ ساله را تأیید کردند، امروز معاوت درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان این خبر را تکذیب کرد و گفت:

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته این خانم در هیچ کدام از مراکز درمانی استان بستری نبوده‌است.

شب گذشته فردی همراه با مدارک شناسایی و برخی مدارک مربوط به بیماری خود برای دریافت مجوز دفن یک خانم به پزشکی قانونی استان مراجعه می‌کند که با توجه به نقص مدارک پزشکی و عدم وجود جسد در محل، مسئولان پزشکی قانون برای صدور مجوز دفن از او می‌خواهد که جسد را همراه خود به پزشکی قانونی بیاورد.

این فرد صبح روز بعد به همراه جسد به پزشکی قانونی مراجعه می‌کند که پس از بررسی‌های صورت گرفته توسط پزشکی قانونی مشخص می‌شود که او دارای علائم حیاتی بوده و اصلا فوت نکرده است.

بیشتر بخوانید
آتش سوزی عجمان به روایت فیلم و عکس

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

11 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا